Starostlivosť o intímne partie, močové cesty, ale aj mužskú prostatu.

Podkategórie

Opakujúce sa vaginálne mykózy
20.08.2019

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Zdravie muža po štyridsiatke
13.08.2019

Zdravie muža po štyridsiatke

Zdravie muža určujú nielen genetické dispozície, ale aj životný štýl a duševná rovnováha. Hovorí sa, že muži zrejú ako víno. Ale aj u mužov sa po 40. roku veku začínajú ozývať prvé zdravotné problémy. To, že ženy medzi 40. a 60. rokom veku prežívajú menopauzu je známe. Menej sa však vie, že rovnako tak aj muži prechádzajú mužským prechodom, tzv. andropauzou. Objavujú sa ako zmeny psychické, tak i telesné. O mužskom zdraví sa ale príliš nehovorí, a preto prinášame informácie o tom, aké zmeny môžu muži v tomto období prežívať.

Trápia vás vaginálne infekcie?
09.08.2019

Trápia vás vaginálne infekcie?

Zápaly v oblasti ženských pohlavných orgánov sú častým dôvodom návštev gynekológa. Sú rozlišované podľa pôvodcu, ktorý ochorenie spôsobil. Gynekologické zápaly sú infekčnými ochoreniami, ktoré spôsobujú baktérie, kvasinky, parazity, môžu ale vzniknúť aj mechanicky alebo v dôsledku alergie. Gynekologické zápaly môže často sprevádzať aj svrbenie, pálenie a výtok z pošvy. Najčastejšou príčinou vaginálnych infekcií u žien v reprodukčnom veku sú bakteriálne vaginálne infekcie.

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca
17.07.2019

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca

V letných mesiacoch sú gynekologické infekcie a zápaly spôsobené kvasinkami častým problémom žien. V teple a vlhku sa dobre darí kvasinkovým infekciám (mykózam), ktoré trápia ženy v lete až dvakrát častejšie. Výskyt vaginálnej mykózy je možné obmedziť správnou intímnou hygienou. Ak chcete stráviť dovolenku bez zbytočných zdravotných komplikácií v podobe nepríjemného svrbenia, pálenia v intímnej oblasti, výtoku, bolesti pri močení a sexe, prečítajte si naše tipy, ako vaginálnym ťažkostiam predchádzať.

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť
02.07.2019

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť

Časté nutkanie na močenie, bolesť v podbrušku, zvýšená teplota, bolesť bedier či výtoky môžu letné dni poriadne skomplikovať. Príznaky zápalu močového mechúra nepodceňujte, neliečená infekcia môže spôsobiť ochorenie obličiek. Ženy trpia na infekcie a zápaly močových ciest častejšie ako muži, čo je spôsobené anatomickými odlišnosťami močového ústrojenstva. Ak sa nechcete počas dovolenky potýkať so zápalmi močových ciest, myslite predovšetkým na prevenciu.

Prostata - na veľkosti záleží
24.05.2019

Prostata - na veľkosti záleží

Často diskutovanou témou mužov v ordináciách lekárov sú problémy so zväčšenou prostatou. Pri zväčšenej prostate sú typické ťažkosti pri močení, ktoré veľmi negatívne ovplyvňujú kvalitu života mužov. Mnohí z nás ale nevedia, kde sa táto predstojná žľaza nachádza a na čo vlastne slúži.

Menštruácia – prečo to tak bolí?

Menštruácia – prečo to tak bolí?

Toto muži skrátka nepochopia – príšerné stavy, keď by ste najradšej zostali v posteli zachumlaná pod perinou a celý deň nevystrčili ani nos. Pekelne horúce chvíľky, keď sa zvíjate od bolesti s termoforom na podbruší a modlíte sa, aby tie hrozné kŕče konečne prestali... Vedomie, že v tom nie ste sama a že bolestivá menštruácia (alebo dysmenorea) trápi každý mesiac množstvo žien, vám asi veľmi nepomôže. Ale nezúfajte. Existujú spôsoby, ako si uľaviť. V prvom rade prestaňte veriť mýtu, že bolestivá menštruácia je prirodzený ženský údel, s ktorým sa treba zmieriť...