Starostlivosť o intímne partie, močové cesty, ale aj mužskú prostatu.

Podkategórie

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien
18.02.2020

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien

Hormonálne zmeny ovplyvňujú celé telo a ženy o tom vedia svoje. Každá žena počas svojho života prežije obdobie, pre ktoré sú hormonálne zmeny typické. Bohužiaľ hormonálne zmeny súvisia aj s bolesťami, ktoré sa v ich dôsledku môžu objaviť. Za zásadné hormonálne zmeny je u žien považované období puberty, tehotenstva, pôrodu a klimaktéria. Menštruačné bolesti, bolesti pŕs a bolesti hlavy sú tie najčastejšie bolesti, s ktorými sa ženy stretávajú.

Ochorenie spôsobujúce svrbenie, o ktorom sa príliš nehovorí
17.02.2020

Ochorenie spôsobujúce svrbenie, o ktorom sa príliš nehovorí

Svrbenie v oblasti konečníka je veľmi intímna téma, a preto sa o ňom zdráhame hovoriť. Svrbenie konečníka nie je samo o sebe ochorením, ale prejavom iného ochorenia. Príčin existuje celý rad a diagnostika nie je ľahká. Svrbenie nie je dobré podceňovať, pretože môže ísť o príznak závažného ochorenia. Na druhej strane sa môže jednať o banálnu a ľahko liečiteľnú príčinu. Každopádne tí, ktorí svrbením trpia, by mali navštíviť lekára, ktorý stanoví diagnózu a vhodnú liečbu.

Ako rozpoznať ochorenie obličiek
30.01.2020

Ako rozpoznať ochorenie obličiek

Chorými obličkami trpia mnohí z nás, ale nie každý o ochorení obličiek vie. Ochorenie obličiek je zákerné v tom, že chorého väčšinou nič nebolí. O to ťažšie je tieto komplikácie rozpoznať. Chorý často, bohužiaľ, vyhľadá lekára neskoro. Včasná diagnostika môže obličky vyliečiť alebo priebeh choroby zmierniť. Na vyšetrenie obličiek sa používajú rôzne, väčšinou bezbolestné metódy, ktoré podajú rýchly výsledok o stave obličiek. Aké symptómy by nás mali varovať a viesť k lekárovi?

O čom muži nehovoria?

O čom muži nehovoria?

Rakovina prostaty, rakovina semenníkov a rakovina prsníka patria medzi témy, o ktorých sa veľa mužov zdráha hovoriť. Na rozdiel od žien, muži sa o svoje zdravie príliš nestarajú. Zrejme aj to môže byť dôvodom, prečo sa ženy dožívajú vyššieho veku.

Opakujúce sa vaginálne mykózy
20.08.2019

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Zdravie muža po štyridsiatke
13.08.2019

Zdravie muža po štyridsiatke

Zdravie muža určujú nielen genetické dispozície, ale aj životný štýl a duševná rovnováha. Hovorí sa, že muži zrejú ako víno. Ale aj u mužov sa po 40. roku veku začínajú ozývať prvé zdravotné problémy. To, že ženy medzi 40. a 60. rokom veku prežívajú menopauzu je známe. Menej sa však vie, že rovnako tak aj muži prechádzajú mužským prechodom, tzv. andropauzou. Objavujú sa ako zmeny psychické, tak i telesné. O mužskom zdraví sa ale príliš nehovorí, a preto prinášame informácie o tom, aké zmeny môžu muži v tomto období prežívať.

Trápia vás vaginálne infekcie?
09.08.2019

Trápia vás vaginálne infekcie?

Zápaly v oblasti ženských pohlavných orgánov sú častým dôvodom návštev gynekológa. Sú rozlišované podľa pôvodcu, ktorý ochorenie spôsobil. Gynekologické zápaly sú infekčnými ochoreniami, ktoré spôsobujú baktérie, kvasinky, parazity, môžu ale vzniknúť aj mechanicky alebo v dôsledku alergie. Gynekologické zápaly môže často sprevádzať aj svrbenie, pálenie a výtok z pošvy. Najčastejšou príčinou vaginálnych infekcií u žien v reprodukčnom veku sú bakteriálne vaginálne infekcie.