Starostlivosť o intímne partie, močové cesty, ale aj mužskú prostatu.

Podkategórie

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?
13.09.2022

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Nezvaný a nepríjemný, no častý hosť – to je infekcia močových ciest. Keď nás navštívi, je už prineskoro a musíme sústrediť svoje sily na liečbu. Ako prevenciu vám ponúkame odborné rady, čo robiť a čoho sa vyvarovať, aby ste si udržali svoje intímne oblasti bez podobných komplikácií.

Aký vplyv majú hormóny na krásu a zdravie pokožky?

Aký vplyv majú hormóny na krásu a zdravie pokožky?

Určité životné fázy môžu spustiť hormonálne zmeny, ktoré majú vplyv aj na našu pokožku. Zmeny stravovania a životného štýlu nám však môžu pomôcť tieto výkyvy zvládnuť.

10 najčastejších otázok o menopauze
03.03.2022

10 najčastejších otázok o menopauze

Obdobie prechodu, kedy sa končí plodnosť ženy, môže byť strašiakom pre každú z nás, keďže prináša veľa zmien a otázok. Kedy používame pojem menopauza, aké sú hlavné symptómy a ďalšie najčastejšie otázky, sme spracovali v nasledujúcom článku.

Nezabudnite sa druhú májovú nedeľu pozrieť do kalendára!
04.05.2021

Nezabudnite sa druhú májovú nedeľu pozrieť do kalendára!

Druhú májovú nedeľu oslavujeme už tradične krásny sviatok našich mamičiek, medzinárodný Deň matiek. Prečo vznikol a prečo by sme nemali zabúdať na naše mamy, ktoré majú v našich životoch nezastupiteľné miesto? Niekedy si málo uvedomujeme ich hlboký celospoločenský význam, a preto aspoň jeden deň v roku majú svoj sviatočný deň, ktorý by sme im mali venovať, aj keď si určite zaslúžia viac pozornosti.

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?
17.03.2021

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?

Intímne partie a problémy s nimi spojené sú veci, o ktorých bežne nehovoríme s hocikým. Existujú však rôzne typy zápalov v pošve, ktoré môžu trápiť ženy. Ako ich rozoznať a kedy je potrebné vyhľadať pomoc lekára?

Kedy to ženy majú najťažšie?
08.03.2021

Kedy to ženy majú najťažšie?

Niekedy sú ženy akčné, odhodlané a nič ich nezastaví. Sú však chvíle, keď sú unavené, náladové a bez energie. Psychické rozpoloženie závisí ako od aktuálneho zdravotného stavu, tak aj od toho, v ktorej životnej etape sa žena práve nachádza. Každé obdobie v živote ženy je iné a ťažko povedať, ktoré je pre ženy najnáročnejšie. Prvá menštruácia, obdobie pôrodu, menopauza? Jedno však majú tieto obdobia spoločné. V každom veku je možné podporiť zdravie a krásu, čo sa na psychike žien vždy prejaví.

Obmedzuje vás bolesť kĺbov? Nezúfajte
03.03.2021

Obmedzuje vás bolesť kĺbov? Nezúfajte

Kolagén je známa látka, ktorá je najrozšírenejším proteínom v ľudskom tele a hlavnou zložkou spojivových tkanív (napríklad chrupavky, kostí, šliach…). Dôsledkom nedostatku kolagénu môžu byť bolesti spojené s bolesťou kĺbov. Trápia ľudí hlavne v staršom veku, ale vedia potrápiť aj mladších.