Starostlivosť o intímne partie, močové cesty, ale aj mužskú prostatu.

Podkategórie

Menštruácia – prečo to tak bolí?

Menštruácia – prečo to tak bolí?

Toto muži skrátka nepochopia – príšerné stavy, keď by ste najradšej zostali v posteli zachumlaná pod perinou a celý deň nevystrčili ani nos. Pekelne horúce chvíľky, keď sa zvíjate od bolesti s termoforom na podbruší a modlíte sa, aby tie hrozné kŕče konečne prestali... Vedomie, že v tom nie ste sama a že bolestivá menštruácia (alebo dysmenorea) trápi každý mesiac množstvo žien, vám asi veľmi nepomôže. Ale nezúfajte. Existujú spôsoby, ako si uľaviť. V prvom rade prestaňte veriť mýtu, že bolestivá menštruácia je prirodzený ženský údel, s ktorým sa treba zmieriť...

Ako predísť zápalu močových ciest

Ako predísť zápalu močových ciest

Začína jeseň – obdobie, keď sa naše telo stáva oveľa náchylnejšie na rôzne ochorenia. Aj vy sa už vopred desíte toho, že ucítite obávanú bolesť v podbruší, ktorá neomylne ohlasuje zápal močových ciest? S týmto problémom sa (nielen na jeseň) stretáva mnoho žien. Ide síce o ochorenie, ktoré sa dá väčšinou dobre liečiť a nebýva nijako vážne. Problém však je, že sa veľmi rado vracia. Opakovaným ťažkostiam sa však dá predísť dôslednou prevenciou.

Jedálnym lístkom proti vaginálnej mykóze

Jedálnym lístkom proti vaginálnej mykóze

Trápia vás opakované pošvové zápaly? Nie ste sama, táto infekcia zaskočí počas života až 75 percent žien. Možno si však kladiete otázku, prečo sa tento problém týka aj vás. Dbáte predsa na intímnu hygienu, nosíte vzdušnú bielizeň, vyhýbate sa tesným odevom zo syntetických materiálov a nikdy nezostávate dlho v mokrých plavkách, hneď sa prezlečiete do suchého... To sú dôležité preventívne opatrenia, ale čo váš jedálny lístok? Neholdujete až príliš sladkostiam, bielemu pečivu alebo napríklad plesňovým syrom? Kvasinka Candida albicans, ktorá spôsobuje vaginálnu mykózu, totiž toto všetko miluje.