OCHRANA KOŽE PRED SLNKOM, ALE AJ ENVIROMENTÁLNY PRÍSTUP
21.06.2022

OCHRANA KOŽE PRED SLNKOM, ALE AJ ENVIROMENTÁLNY PRÍSTUP

Slnko, more, piesok, hory, turistika, alebo spoznávanie zaujímavých mestských destinácii počas teplých letných mesiacov? Každý z nás si vždy zvolí to, čo ho najviac očarí, nadchne a najviac mu vyhovuje. V tomto dlhodobo uponáhľanom pracovnom tempe, mnohí z nás vidia svoje malé „slniečko“ v podobe vytúženej dovolenky. Predstava teplých slnečných lúčov po dlhých studených mesiacoch bez ohľadu na dovolenkové miesto je priam dokonalá. Venujme však trochu pozornosti aj tomu, aby nás naše milované „slniečko“ nezranilo.

6 zaujímavostí o cukrovke
12.05.2022

6 zaujímavostí o cukrovke

Ak trpíte cukrovkou, znamená to, že vaše telo nie je schopné správne spracovať a využiť glukózu z potravy, ktorú prijímate. Existujú rôzne typy cukrovky, z ktorých každý typ má iné príčiny, no všetky majú jeden spoločný problém  - príliš veľké množstvo glukózy v krvi. Niektorým typom cukrovky sa dá predísť osvojením si zdravého životného štýlu. Prinášame vám šesť zaujímavostí, ktoré sa vám môžu v boji s cukrovkou zísť.

Aký vplyv majú hormóny na krásu a zdravie pokožky?

Aký vplyv majú hormóny na krásu a zdravie pokožky?

Určité životné fázy môžu spustiť hormonálne zmeny, ktoré majú vplyv aj na našu pokožku. Zmeny stravovania a životného štýlu nám však môžu pomôcť tieto výkyvy zvládnuť.

10 najčastejších otázok o menopauze
03.03.2022

10 najčastejších otázok o menopauze

Obdobie prechodu, kedy sa končí plodnosť ženy, môže byť strašiakom pre každú z nás, keďže prináša veľa zmien a otázok. Kedy používame pojem menopauza, aké sú hlavné symptómy a ďalšie najčastejšie otázky, sme spracovali v nasledujúcom článku.

Imunitné účinky betaglukánov
18.01.2022

Imunitné účinky betaglukánov

Betaglukány sú polysacharidy prírodného pôvodu, ktoré sa často spájajú vďaka svojmu účinku s podporou imunity. Ako dokážu posilniť imunitný systém? Pozrime sa na ich pozitívny vplyv na zdravie a posilnenie organizmu.

Ohrozuje COVID aj náš mozog?
14.12.2021

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.
07.12.2021

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.

Každému sa niekedy stane, že mu aj to najobľúbenejšie jedlo jednoducho „nesadne“. Nemusí ísť iba o tráviace problémy, príznaky môžu byť veľmi pestré a postihovať rôzne časti tela. Ak sa ťažkosti po konzumácii istých pokrmov opakujú, môže za tým byť potravinová intolerancia. Okrem mlieka, histamínu, prípadne lepku nás môže potrápiť aj ovocný cukor - fruktóza.