Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie

Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie

Staré známe „v zdravom tele zdravý duch“ je takpovediac večné a je v ňom kus pravdy, pretože práve pohyb zlepšuje náš fyzický stav, zdravie a pozitívne myslenie.

Kožné plesne a ochorenia nôh

Kožné plesne a ochorenia nôh

Povrchové mykózy, ľudovo povedané plesne, trápia až jednu tretinu dospelých. Kožná mykóza je infekčné ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním pokožky a nepríjemným svrbením v mieste výskytu. Pôvodcom tohto ochorenia sú huby. Najčastejšie ide o dermatofyty alebo kvasinky, ktoré sa množia v teple a vlhku. Kožné mykózy sa môžu vyskytnúť prakticky kdekoľvek, ale najčastejšie sa prejaví medzi prstami na nohách, na chodidlách, na rukách, ale aj v podpazuší a vo vlasoch.

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Potrebujete dobiť baterky?
15.08.2019

Potrebujete dobiť baterky?

Vedeli ste, že 15. augusta je Medzinárodný deň energy drinkov? Pitie energetických nápojov, najmä u mladších ročníkov, sa teší veľkej obľube. Lekári pred nadmernou konzumáciou ale varujú. Energy drinky síce pomôžu rýchlo dobiť baterky, ale netreba to s nimi preháňať. Nadmerné množstvo môže totiž poškodiť srdce a obličky. Navyše získaná energia je len krátkodobou záležitosťou.

Zdravie muža po štyridsiatke
13.08.2019

Zdravie muža po štyridsiatke

Zdravie muža určujú nielen genetické dispozície, ale aj životný štýl a duševná rovnováha. Hovorí sa, že muži zrejú ako víno. Ale aj u mužov sa po 40. roku veku začínajú ozývať prvé zdravotné problémy. To, že ženy medzi 40. a 60. rokom veku prežívajú menopauzu je známe. Menej sa však vie, že rovnako tak aj muži prechádzajú mužským prechodom, tzv. andropauzou. Objavujú sa ako zmeny psychické, tak i telesné. O mužskom zdraví sa ale príliš nehovorí, a preto prinášame informácie o tom, aké zmeny môžu muži v tomto období prežívať.

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj  v tropických dňoch?
09.08.2019

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj v tropických dňoch?

Nezdravý životný štýl, stres, nepravidelná pracovná doba, ale aj vysoké nočné teploty môžu viesť k nekvalitnému spánku, poruchám spánku a nespavosti. Niekedy sa totiž ani po desiatich hodinách spánku necítime dobre odpočinutí. Dodržiavaním jednoduchých pravidiel, môžete svoj spánok skvalitniť a zaistiť tak telu toľko potrebnú regeneráciu. U dlhodobejších porúch spánku je odporúčané navštíviť lekára, ktorý vylúči iná ochorenia vedúce k nespavosti.

Trápia vás vaginálne infekcie?
09.08.2019

Trápia vás vaginálne infekcie?

Zápaly v oblasti ženských pohlavných orgánov sú častým dôvodom návštev gynekológa. Sú rozlišované podľa pôvodcu, ktorý ochorenie spôsobil. Gynekologické zápaly sú infekčnými ochoreniami, ktoré spôsobujú baktérie, kvasinky, parazity, môžu ale vzniknúť aj mechanicky alebo v dôsledku alergie. Gynekologické zápaly môže často sprevádzať aj svrbenie, pálenie a výtok z pošvy. Najčastejšou príčinou vaginálnych infekcií u žien v reprodukčnom veku sú bakteriálne vaginálne infekcie.