icon
Srdce a cievy alebo obehový systém, v ktorom kolujú živiny, plyny, ale aj odpadové látky. Ľudská obehová sústava je uzavretá, koluje v nej kvapalina nazývaná krv.

Podkategórie

6 zaujímavostí o cukrovke
12.05.2022

6 zaujímavostí o cukrovke

Ak trpíte cukrovkou, znamená to, že vaše telo nie je schopné správne spracovať a využiť glukózu z potravy, ktorú prijímate. Existujú rôzne typy cukrovky, z ktorých každý typ má iné príčiny, no všetky majú jeden spoločný problém  - príliš veľké množstvo glukózy v krvi. Niektorým typom cukrovky sa dá predísť osvojením si zdravého životného štýlu. Prinášame vám šesť zaujímavostí, ktoré sa vám môžu v boji s cukrovkou zísť.

Trápia vás kŕče v nohách?
11.06.2021

Trápia vás kŕče v nohách?

Svalové kŕče nôh sú pomerne častou zdravotnou komplikáciou. Niet divu, nohy sú veľmi namáhanou časťou tela. Kŕče môžu trvať pár sekúnd, ale aj dlhé minúty. Kŕče v nohách sa objavujú prevažne v noci. Príčinou môže byť nedostatok minerálov, alebo niektoré ochorenia, napr. cukrovka. Aké sú najčastejšie príčiny svalových kŕčov a ako sa im vyhnúť?

Fit recepty na večere pre diabetikov
28.04.2021

Fit recepty na večere pre diabetikov

Pravidelná a kvalitná strava je nenahraditeľnou súčasťou života pacientov s diabetom. Chorí na cukrovku, ako sa ochorenie laicky označuje, si musia starostlivo strážiť skladbu svojho jedálneho lístka. Nielen diabetikom prinášame niekoľko tipov na zdravé večere, ktoré jednak skvelo chutia, ale navyše ich rýchlo pripravíte.

HDL: Tuky v strave ovplyvňujú vysoký cholesterol – pravda alebo mýtus?
01.04.2021

HDL: Tuky v strave ovplyvňujú vysoký cholesterol – pravda alebo mýtus?

Tuky a zvýšený cholesterol sa pre mnohých stali hrozbou a veľmi diskutovanou témou. Nízkotučné produkty v potravinových reťazcoch a influenceri na internete nabádajúci na nízkotučné diéty, ktoré vám zaručia zdravie. Je to však skutočne tak?

Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka
13.01.2021

Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka

Bolestivý tlak v hlave môže mať mnoho príčin. Namiesto toho, aby ste do seba hádzali jednu tabletku proti bolesti za druhou, skúste najprv zistiť, odkiaľ problém pramení. Pri neznesiteľnej bolesti, samozrejme, odporúčame navštíviť lekára. No pri miernych bolestiach si viete pomôcť aj sami nasledujúcimi trikmi.

Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?
10.11.2020

Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?

Zdravie, či už fyzického, alebo psychického charakteru, by malo byť pre každého človeka na poprednom mieste rebríčka priorít, veď ako sa hovorí, zdravie máme všetci iba jedno. Ako sa však o svoje zdravie ideálne starať?

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke
30.03.2020

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke

Sedavé zamestnanie či sedavý spôsob života, dlhé cesty autom či lietadlom a k tomu vek nad päťdesiat rokov. To sú hlavné rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú vznik trombózy. Trombóza je zápalové žilové ochorenie postihujúce prevažne dolné končatiny. Jeho príznaky bývajú nenápadné, a preto sú často prehliadané. S liečbou by pacienti pritom otáľať nemali, pretože neliečená forma môže končiť smrťou.

Zobrazenie: 1968