icon
Srdce a cievy alebo obehový systém, v ktorom kolujú živiny, plyny, ale aj odpadové látky. Ľudská obehová sústava je uzavretá, koluje v nej kvapalina nazývaná krv.

Podkategórie

Buďte o krok vpred pred vysokým krvným tlakom

Buďte o krok vpred pred vysokým krvným tlakom

Viete, ktorému ochoreniu sa hovorí aj „tichý zabijak“? Možno ním trpíte aj vy, len o tom neviete. Vysoký krvný tlak je ochorenie, ktoré bez pravidelnej kontroly ostáva často nepovšimnuté. Pritom preň trpia nielen cievy, ale celé telo. Čo znamená vysoký krvný tlak a prečo by ste jeho kontrolu nemali zanedbávať?

Zlepšite svoju energiu a zdravie vďaka koenzýmu Q10

Zlepšite svoju energiu a zdravie vďaka koenzýmu Q10

Viete, čo sa stane s vaším telom, ak máte nedostatok koenzýmu Q10? Častá únava, zlá regenerácia či srdcové problémy – aj toto všetko môže súvisieť s nedostatkom koenzýmu Q10. Je nenahraditeľnou súčasťou každej jednej bunky vo vašom tele. Ak v bunkách chýba, nedokážu správne fungovať, a tak nefunguje celé telo. Je to prírodná látka, ktorá je akousi „ochrankyňou“ pre telo. Prečo sa o koenzýme Q10 toľko rozpráva a prečo by ste mali dbať na jeho dostatočný príjem?

Dajte cukrovke červenú! Ako udržať svoju hladinu cukru na uzde?

Dajte cukrovke červenú! Ako udržať svoju hladinu cukru na uzde?

Ochorenie, ktoré nebolí, napriek tomu však môže narobiť v tele nemalé problémy. Reč je o dobre známej cukrovke. Mnohí si myslíte, že vás sa táto téma netýka. Stačí pritom tak málo. Či už je to príbuzný s rovnakým ochorením, nesprávna životospráva či občasná známa veta: „Už len táto jedna sladkosť“. To všetko vám zvyšuje nábeh na rozvoj tohto ochorenia. Čo sa skrýva pod pojmom cukrovka a ako sa jej rozvoju úspešne vyhnúť?

Podporte zdravie svojho bábätka už v tehotenstve vďaka omega-3 mastným kyselinám
15.08.2023

Každá mamička chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Od prvého momentu, keď ste ešte len myšlienkami pri plánovaní bábätka, je dôležité, aby ste dodávali svojmu telu všetky prospešné látky, ktoré v tomto požehnanom období potrebujete. K takým látkam patria aj omega-3 mastné kyseliny.

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu
08.08.2023

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu

Neraz ste sa stretli s teóriou, že tuky sú pre vaše telo škodlivé. Nie sú však tuky ako tuky. Kým niektoré majú negatívny dopad na vaše zdravie, iné majú pre telo nezastupiteľnú funkciu. Sú nielen zdrojom energie, ale zachovávajú zdravie srdca či mozgu. Jedným z takých pre telo prospešných tukov sú aj omega-3 mastné kyseliny. Viete, čo sú omega-3 mastné kyseliny a prečo sú pre telo nenahraditeľnou súčasťou?

6 zaujímavostí o cukrovke

6 zaujímavostí o cukrovke

Ak trpíte cukrovkou, znamená to, že vaše telo nie je schopné správne spracovať a využiť glukózu z potravy, ktorú prijímate. Existujú rôzne typy cukrovky, z ktorých každý typ má iné príčiny, no všetky majú jeden spoločný problém  - príliš veľké množstvo glukózy v krvi. Niektorým typom cukrovky sa dá predísť osvojením si zdravého životného štýlu. Prinášame vám šesť zaujímavostí, ktoré sa vám môžu v boji s cukrovkou zísť.

Trápia vás kŕče v nohách?

Trápia vás kŕče v nohách?

Svalové kŕče nôh sú pomerne častou zdravotnou komplikáciou. Niet divu, nohy sú veľmi namáhanou časťou tela. Kŕče môžu trvať pár sekúnd, ale aj dlhé minúty. Kŕče v nohách sa objavujú prevažne v noci. Príčinou môže byť nedostatok minerálov, alebo niektoré ochorenia, napr. cukrovka. Aké sú najčastejšie príčiny svalových kŕčov a ako sa im vyhnúť?