Jód a ochorenia štítnej žľazy
24.04.2020

Jód a ochorenia štítnej žľazy

Jód je jedným z najdôležitejších minerálov pre ľudský organizmus. Bez jódu by nemohla správne fungovať štítna žľaza, dôležitá pre priebeh metabolických dejov. A aké sú príznaky ochorenia štítnej žľazy? Chudnutie alebo naberanie na váhe. Spomalené alebo príliš rýchle pohyby. Potenie alebo neustály pocit chladu. Prejavy ochorenia štítnej žľazy sú rôzne. Záleží na tom, či sa porucha štítnej žľazy prejaví nedostatkom alebo nadbytkom produkovaných hormónov.

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky
15.04.2020

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky

Nízka hladina horčíka sa objavuje pomerne často. Horčík má vplyv na mnoho procesov v ľudskom tele. Podieľa sa na procese delenia buniek v tele, prispieva k udržaniu zdravých kostí a rovnako prispieva k normálnej syntéze bielkovín. A nielen to, horčík prispieva tiež k správnej funkcii psychiky a mnohému ďalšiemu.

Zobrazenie: 1917
Ako spoznať boreliózu
09.04.2020

Ako spoznať boreliózu

V európskych krajinách je borelióza najbežnejším infekčným ochorením prenášaným zo zvieraťa na človeka. Základným predpokladom úspešnej liečby je včasné rozpoznanie choroby. Mnoho ľudí má boreliózu spojenú len s červenou škvrnou na koži po prisatí kliešťa. Borelióza má ale oveľa viac príznakov, ktorým treba venovať pozornosť. Ako boreliózu rozpoznať a ako sa pred ňou chrániť? To sú najčastejšie otázky, na ktoré prinášame odpoveď.

Oslávte s nami Svetový deň zdravia
07.04.2020

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer

Zdravá pleť a minerálna látka zinok
30.03.2020

Zdravá pleť a minerálna látka zinok

Každá žena túži po zdravej a krásnej pleti. Nie vždy ale stačí kvalitná kozmetická starostlivosť. O pleť je nutné starať aj zvnútra. Ak sa aj napriek všetkej snahe nedarí mať pleť podľa vašich predstáv, skúste dopriať telu zinok, ktorý vie s pleťou naozajstné zázraky. Zinok sa postará nielen o krásnu a zdravú pleť, ale aj o lesklé vlasy a pevné nechty. Neveríte? Stačí sa presvedčiť na vlastnej koži, teda pleti.

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti
30.03.2020

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti

Ak patríte medzi milovníkov zázvoru, určite ste zaznamenali, že zázvorové nápoje sa pomaly stávajú stálicou v mnohých kaviarňach a reštauráciách. Práve v chladných mesiacoch je zázvorový čaj, ktorý zahreje, veľmi obľúbený. Aj keď je zázvor všeobecne známy ako zdravá rastlina, má aj svoje negatívne stránky v podobe nežiaducich účinkov. Aké sú jeho liečebné účinky a ako ho užívať, aby neuškodil, vám prinášame. A ak neviete, ako správne uvariť lahodný zázvorový čaj či osviežujúci limonádu, čítate správne.

Keď nám chýbajú vitamíny
21.03.2020

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.