Silvestrovský a povianočný detox sa začína!

Silvestrovský a povianočný detox sa začína!

Publikované: 07.01.2021

Zobrazenie: 3074

Vianočné sviatky sú dni, keď si plnými dúškami užívame nielen sviatočnú pohodu, ale aj sviatočný stôl. Sladkosti, nadmerná konzumácia jedla a nadmiera alkoholu sa na nás po Vianociach môžu prejaviť únavou, vyčerpaním a tráviacimi ťažkosťami. Ako bonus nám ručička na váhe môže ukazovať o pár kíl navyše. Vďaka povianočnému detoxu vrátite telo späť do formy a opäť získate energiu, ktorú budete v novom roku potrebovať.

Späť do formy

Detoxikácia organizmu, tiež označovaná ako celková očista, je metóda využívaná už tisíce rokov. Hlavným cieľom detoxikácie organizmu nie je zbaviť sa nadbytočných kíl prísnym hladovaním, ale ide o to, zbaviť organizmus toxínov a škodlivých látok. Detoxikácia prispieva k zbaveniu sa únavy, naštartovaniu metabolizmu a zmierneniu tráviacich ťažkostí. Detox nie je o hladovaní, ale o tom, ako dostať telo naspäť do formy.
 
 

V hlavnej úlohe pečeň

Pečeň je hlavným detoxikačným orgánom a okrem toho zaisťuje aj metabolizmus sacharidov, lipidov, aminokyselín a proteínu a tvorbu cholesterolu. Lieky a alkohol sú vďaka enzymatickým systémom pečene odbúravané a vylučované. Pečeň je zásobárňou dôležitých látok, ako je železo, vitamíny A, K, D a B12. Cieľom detoxikácie je pomôcť nielen pečeni, ale aj ďalším detoxikačným orgánom, ako sú obličky, pľúca, lymfatický systém, mazové žľazy a črevá, zbaviť telo toxínov a škodlivých látok.
 
 

Zmeňte spôsob stravovania

Kľúčovým faktorom detoxikácie organizmu je prirodzená strava bohatá na ovocie a zeleninu, orechy, semienka a strukoviny. Pre detoxikáciu je zásadný aj zvýšený príjem vlákniny, ktorá čistí obsah čriev. Nevhodné sú rafinované cukry, biele pečivo, údeniny, červené mäso, alkohol, rôzne sladké, slané a vyprážané pochutiny. Namiesto sladkých limonád a džúsov siahnite po čistej vode alebo bylinkových čajoch. K detoxu patrí aj dostatok aktívneho pohybu na čerstvom vzduchu, dostatočne dlhý a kvalitný spánok, dodržiavanie pitného režimu a odstránenie stresu. Samozrejmosťou je absencia alkoholu a nikotínu.

 

Podporte detoxikáciu doplnkami stravy

Detoxikáciu organizmu je vhodné podporiť doplnkami stravy obsahujúcimi kombináciu prírodných látok podporujúcich celkovú očistu tela. Pri detoxikácii organizmu treba byť obozretný a namiesto drastických diét zvoliť kvalitných pomocníkov, pretože len tradíciou preverené bylinky prinášajú šetrnú, ale efektívnu cestu, ako osviežiť orgánové dráhy.
 

Z ponuky Walmark odporúčame:

DetoxElixeer MAX
Intenzívna 14-dňová detoxikačná kúra s unikátnym komplexom vybraných bylín, navyše obohatených o galaktooligosacharidy, druh probiotickej vlákniny. Rýchla a efektívna cesta pre celkovú očistu tela.
 
Walmark Silymax 7000 mg
Silymarín, aktívna zložka ostropestreca, je komplex bioflavonoidov, ktorý je extrahovaný z jeho semien. Tradične je ostropestrec s vysokým obsahom silymarínu používaný pre podporu funkcie pečene a podporu ich detoxikačného potenciálu.
 
Chole PRO
Chole PRO obsahuje dve hlavné zložky, ktorými sú monakolin K a rybí olej. Monakolin K 
prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi a rybí olej vďaka obsahu omega-3 nenasýtených mastných kyselín EPA a DHA prispieva k zdraviu srdca a podpore jeho normálnej funkcie.
 
Chlorella 500 mg
Chlorella (Chlorella vulgaris) patrí medzi veľmi populárne zelené „superpotraviny“. Je to jednobunková sladkovodná zelená riasa prirodzene bohatá na živiny, ako sú bielkoviny, vitamíny a minerály. Podporuje očistu tela, chráni bunky pred oxidatívnym stresom a prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
 

Celkové zdravie môžete podporiť aj širokou ponukou doplnkov stravy najvyššej kvality vo forme vitamínov, minerálov, ale aj sofistikovanejších produktov pre viac špecifické potreby.