Vianoce sa blížia! Nájdite pre blízkych vhodný darček!
25.11.2020

Vianoce sa blížia! Nájdite pre blízkych vhodný darček!

Vianoce sú sviatkami pokoja a pohody s našimi najbližšími. Každý z nás chce pre svojich blízkych nájsť ten správny darček, ktorý ich skutočne poteší. Zvlášť tento rok je dôležité myslieť na zdravie. Preto vám ponúkame sortiment produktov, aby si každý z vašej rodiny tento rok našiel pod stromčekom darček, ktorý podporí jeho zdravie a vďaka ktorému vstúpi do nového roku správnou nohou.

Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia
23.11.2020

Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia

Pribúdajúce roky sa nenávratne podpisujú nielen na našom vzhľade, ale aj na našom zdraví, vitalite, výkonoch a kondícii. Hádam vo všetkých kultúrach sa od nepamäti mudrci zaoberali tým, ako prejavy starnutia zastaviť či oddialiť. Starnutie je však fyziologický proces, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou života. Na každom z nás sa však prejavy starnutia podpisujú inak. Záleží nielen na našich genetických dispozíciách, ale aj životnom štýle. Prezradíme vám, ako starnúť chytro, zdravo a aktívne.

Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Ako na to? Povieme vám v tomto článku.

Trápia vás zvláštne príznaky? Možno máte histamínovú intoleranciu
16.11.2020

Trápia vás zvláštne príznaky? Možno máte histamínovú intoleranciu

Možno máte vo svojom okolí niekoho alebo sami pociťujete zvláštne príznaky a doteraz ste neidentifikovali ich pôvod. Čo ak máte histamínovú intoleranciu? Zistiť, či máte toto ochorenie, nie je vôbec jednoduché. Najčastejšie je určené zo vzorky krvi, ktorú vám odoberie alergológ. No to vôbec nie je koniec príbehu – pacient je často vystavený množstvu informácií o histamínovej diéte, v ktorých sa stráca. My vám prinášame základné informácie, ktoré by ste mali vedieť, ak vám náhodou diagnostikujú intoleranciu na histamín.

Potraviny prospešné pre obličky
16.11.2020

Potraviny prospešné pre obličky

Svetový deň obličiek každoročne pripadá na druhý štvrtok v marci. Tento deň je vyhlasovaný Medzinárodnou federáciou pre choroby obličiek a Medzinárodnou nefrologickou spoločnosťou. Cieľom Svetového dňa obličiek je zoznámiť širokú verejnosť s problematikou ochorenia obličiek vrátane dopadov na naše zdravie a o možnej prevencii. Mnoho nefrologických ambulancií a dialyzačných stredísk v tento deň vykonáva bezplatné vyšetrenie obličiek. Zdravie obličiek je ale tiež otázkou výživy. Zoznam potravín, ktorými môžeme zdravie obličiek podporiť, vám prinášame.

Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?
10.11.2020

Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?

Zdravie, či už fyzického, alebo psychického charakteru, by malo byť pre každého človeka na poprednom mieste rebríčka priorít, veď ako sa hovorí, zdravie máme všetci iba jedno. Ako sa však o svoje zdravie ideálne starať?

​Ako sa starať o imunitu počas jesene?
05.11.2020

​Ako sa starať o imunitu počas jesene?

Jeseň je obdobím, keď imunitný systém dostáva zabrať. Príčinou oslabenia imunity však nebýva iba typicky sychravé jesenné počasie. Aké sú ďalšie príčiny oslabenia imunity a ako ju posilniť, a tak predísť rôznym infekčným aj neinfekčným chorobám?