Zradná jar. Vyhnite sa jarnej únave aj alergiám
06.05.2021

Zradná jar. Vyhnite sa jarnej únave aj alergiám

Po zime sa mnohí cítime unavení, vyčerpaní, bez energie a tento stav zvyčajne nazývame jarnou únavou. Veľakrát sa zamýšľame, prečo tento jav nastáva a čo ho spôsobuje, pričom dôvody sú veľmi jednoduché a pragmatické. Väčšina z nás sa teší na jarné obdobie ako na začiatok teplejších a slnečnejších dní, počas ktorých sa vraciame k našim obľúbeným aktivitám v exteriéri. Paradoxne je pre mnohých ľudí – alergikov, toto obdobie spojené so zhoršením ich zdravotného stavu a obmedzením aktivít v exteriéri práve počas prichádzajúcej jari.

Nezabudnite sa druhú májovú nedeľu pozrieť do kalendára!
04.05.2021

Nezabudnite sa druhú májovú nedeľu pozrieť do kalendára!

Druhú májovú nedeľu oslavujeme už tradične krásny sviatok našich mamičiek, medzinárodný Deň matiek. Prečo vznikol a prečo by sme nemali zabúdať na naše mamy, ktoré majú v našich životoch nezastupiteľné miesto? Niekedy si málo uvedomujeme ich hlboký celospoločenský význam, a preto aspoň jeden deň v roku majú svoj sviatočný deň, ktorý by sme im mali venovať, aj keď si určite zaslúžia viac pozornosti.

Fit recepty na večere pre diabetikov
28.04.2021

Fit recepty na večere pre diabetikov

Pravidelná a kvalitná strava je nenahraditeľnou súčasťou života pacientov s diabetom. Chorí na cukrovku, ako sa ochorenie laicky označuje, si musia starostlivo strážiť skladbu svojho jedálneho lístka. Nielen diabetikom prinášame niekoľko tipov na zdravé večere, ktoré jednak skvelo chutia, ale navyše ich rýchlo pripravíte.

HDL: Tuky v strave ovplyvňujú vysoký cholesterol – pravda alebo mýtus?
01.04.2021

HDL: Tuky v strave ovplyvňujú vysoký cholesterol – pravda alebo mýtus?

Tuky a zvýšený cholesterol sa pre mnohých stali hrozbou a veľmi diskutovanou témou. Nízkotučné produkty v potravinových reťazcoch a influenceri na internete nabádajúci na nízkotučné diéty, ktoré vám zaručia zdravie. Je to však skutočne tak?

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?
17.03.2021

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?

Intímne partie a problémy s nimi spojené sú veci, o ktorých bežne nehovoríme s hocikým. Existujú však rôzne typy zápalov v pošve, ktoré môžu trápiť ženy. Ako ich rozoznať a kedy je potrebné vyhľadať pomoc lekára?

Kedy to ženy majú najťažšie?
08.03.2021

Kedy to ženy majú najťažšie?

Niekedy sú ženy akčné, odhodlané a nič ich nezastaví. Sú však chvíle, keď sú unavené, náladové a bez energie. Psychické rozpoloženie závisí ako od aktuálneho zdravotného stavu, tak aj od toho, v ktorej životnej etape sa žena práve nachádza. Každé obdobie v živote ženy je iné a ťažko povedať, ktoré je pre ženy najnáročnejšie. Prvá menštruácia, obdobie pôrodu, menopauza? Jedno však majú tieto obdobia spoločné. V každom veku je možné podporiť zdravie a krásu, čo sa na psychike žien vždy prejaví.

Obmedzuje vás bolesť kĺbov? Nezúfajte
03.03.2021

Obmedzuje vás bolesť kĺbov? Nezúfajte

Kolagén je známa látka, ktorá je najrozšírenejším proteínom v ľudskom tele a hlavnou zložkou spojivových tkanív (napríklad chrupavky, kostí, šliach…). Dôsledkom nedostatku kolagénu môžu byť bolesti spojené s bolesťou kĺbov. Trápia ľudí hlavne v staršom veku, ale vedia potrápiť aj mladších.