Zdravá pleť a minerálna látka zinok

Zdravá pleť a minerálna látka zinok

Každá žena túži po zdravej a krásnej pleti. Nie vždy ale stačí kvalitná kozmetická starostlivosť. O pleť je nutné starať aj zvnútra. Ak sa aj napriek všetkej snahe nedarí mať pleť podľa vašich predstáv, skúste dopriať telu zinok, ktorý vie s pleťou naozajstné zázraky. Zinok sa postará nielen o krásnu a zdravú pleť, ale aj o lesklé vlasy a pevné nechty. Neveríte? Stačí sa presvedčiť na vlastnej koži, teda pleti.

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti

Ak patríte medzi milovníkov zázvoru, určite ste zaznamenali, že zázvorové nápoje sa pomaly stávajú stálicou v mnohých kaviarňach a reštauráciách. Práve v chladných mesiacoch je zázvorový čaj, ktorý zahreje, veľmi obľúbený. Aj keď je zázvor všeobecne známy ako zdravá rastlina, má aj svoje negatívne stránky v podobe nežiaducich účinkov. Aké sú jeho liečebné účinky a ako ho užívať, aby neuškodil, vám prinášame. A ak neviete, ako správne uvariť lahodný zázvorový čaj či osviežujúci limonádu, čítate správne.

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke

Sedavé zamestnanie či sedavý spôsob života, dlhé cesty autom či lietadlom a k tomu vek nad päťdesiat rokov. To sú hlavné rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú vznik trombózy. Trombóza je zápalové žilové ochorenie postihujúce prevažne dolné končatiny. Jeho príznaky bývajú nenápadné, a preto sú často prehliadané. S liečbou by pacienti pritom otáľať nemali, pretože neliečená forma môže končiť smrťou.

Aktuálna situácia
27.03.2020

Aktuálna situácia

Keď nám chýbajú vitamíny

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Zápal močových ciest je veľkým strašiakom prevažne u ženskej časti populácie. Nevyhýba sa ale ani mužom a deťom. Najčastejším miestom, kde sa všeobecne infekcie objavujú, je močová sústava a najčastejším typom infekcie močovej sústavy je zápal močového mechúra. Ak nie je zápal včas podchytený, môže viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Aké sú príznaky zápalu močových ciest a ako im predchádzať?

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu

Nemôžete vstať ráno z postele? Bolia vás kĺby pri bežných denných činnostiach? Bolesti kĺbov berte vážne, pretože môže ísť o príznak niektorého z ochorení kĺbov. Ktoré ochorenia môžu nepríjemné bolesti kĺbov spôsobovať? Je ich veľa, ale medzi tie najčastejšie patrí artróza, osteoporóza, reumatoidná artritída a Bechterevova choroba. Aj keď sa uvedené ochorenia týkajú kĺbov, príznaky majú rôzne. Aké sú typické príznaky najčastejších kĺbových ochorení sa dozviete v našom článku.