Zdravý životný štýl a betaglukán posilnia imunitu a ochránia pred vírusmi.
14.09.2021

Zdravý životný štýl a betaglukán posilnia imunitu a ochránia pred vírusmi.

Prevencia chorôb by mala byť vždy samozrejmou súčasťou našich životov. Spolu so zdravým životným štýlom predstavuje účinnú ochranu pred nákazou vírusom COVID-19. Jedným z najosvedčenejších pomocníkov pri prevencii a ochrane zdravia je aj imunomodulátor betaglukán, ktorý odporúča Ministerstvo Zdravotníctva Slovenskej republiky ako doplnkovú prevenciu pred ochorením COVID-19.

Aké sú novinky CBD VINCIT? Vyskúšali sme ich pre Vás!
18.06.2021

Aké sú novinky CBD VINCIT? Vyskúšali sme ich pre Vás!

V mesiaci máj sme vám v Klube zdravia predstavili horúcu novinku – výrobky CBD VINCIT. Na našom e-shope sa objavili 4 výrobky, dva z nich sú dostupné v rôznych silách.  Jedinečné výrobky s obsahom CBD zaplavili trh, a práve u nás ich nájdete v úplnom spektre (teda  s obsahom všetkých extrahovateľných kanabinoidov) a najvyššej kvalite, garantovanej farmaceutickou spoločnosťou STADA. Sú vyrobené najmodernejšou technológiou, extrakciou oxidom uhličitým, ktorá zabezpečí extrakciu aktívnych zložiek bez ich poškodenia.

Viete, ktoré potraviny obsahujú najviac jódu?
15.06.2021

Viete, ktoré potraviny obsahujú najviac jódu?

6. marec patrí Medzinárodnému dňu jódu, a preto si poďme pripomenúť, prečo je jód pre telo taký dôležitý. Vďaka jodizácii soli, ktorá začala v Slovenskej republike v 40. rokoch minulého storočia, sa s tými, ktorí by trpeli absolútnym nedostatkom jódu, prakticky nestretneme. Nedostatok jódu v tehotenstve skôr viedol k mnohým vývojovým poruchám vrátane porúch intelektu. Na zdraví sa ale prejaví aj nízky deficit jódu. Na rozdiel od prímorských národov, ktoré vďaka častej konzumácii rýb majú jódu dostatok, my na jeho dostatočný prísun musíme dbať.

Trhania zubov sa báť nemusíte

Trhania zubov sa báť nemusíte

O trhaní zubov (tzv. extrakcii) koluje medzi ľuďmi veľa historiek. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorých trhanie zubov čaká, prečítajte si náš článok a uvidíte, že nemusíte mať zbytočné obavy. Extrakcia prebieha v lokálnej anestézii, výkon netrvá dlho a okrem rýchleho chrupnutia neucítite takmer nič. Ak budete dodržiavať po výkone pár pravidiel, rana sa bez komplikácií čoskoro zahojí.

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Ak vás trápi nepríjemné pichanie na hrudníku, ale lekárske vyšetrenia sú v poriadku, na vine môžu byť blokády rebier. Blokády rebier patria medzi najčastejšie blokády pohybového systému. Môžu sa prejaviť aj v okrajových častiach tela a mnohokrát pripomínajú postihnutie vnútorných orgánov. Príčiny vzniku blokád sú rôzne. Veľkú úlohu hrajú prsné svaly, ktoré sú oslabené, alebo naopak preťažené. Nepríjemným opakovaným blokádam rebier sa dá predchádzať úpravou životného štýlu a fyzioterapiou.

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Bedrá patria medzi najväčšie kĺby v tele, ktoré nesú hmotnostnú záťaž. Keď bedro správne funguje, umožňuje bezbolestnú chôdzu, sedenie, ohýbanie a otáčanie. Na to, aby sa mohlo hladko pohybovať, potrebuje spoluprácu kostí, chrupavky, väzov a šliach. Ak bedro bolí, je dobré to nepodceňovať. Miernej bolesti bedier často neprikladáme veľkú váhu, ale riešenie začneme hľadať, až keď nás bolesť začne obmedzovať v bežnom živote. Bolesti kĺbov v oblasti dolných končatín je nutné riešiť komplexne. Niekedy môžu pomôcť aj cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, ktoré vám prinášame.

Zobrazenie: 41911
Trápia vás kŕče v nohách?
11.06.2021

Trápia vás kŕče v nohách?

Svalové kŕče nôh sú pomerne častou zdravotnou komplikáciou. Niet divu, nohy sú veľmi namáhanou časťou tela. Kŕče môžu trvať pár sekúnd, ale aj dlhé minúty. Kŕče v nohách sa objavujú prevažne v noci. Príčinou môže byť nedostatok minerálov, alebo niektoré ochorenia, napr. cukrovka. Aké sú najčastejšie príčiny svalových kŕčov a ako sa im vyhnúť?