Vianoce, sviatky pokoja a pohody

Vianoce, sviatky pokoja a pohody

Aj vaše deti píšu listy Ježiškovi? A vy, ako rodičia sa určite snažíte detská želanie plniť, pretože nie je nič krajšie ako vidieť v detských očiach radosť. Vianoce by však nemali byť len o zháňaní darčekov, upratovaní a zhone, aby všetko bolo dokonale pripravené. Vianoce by mali byť predovšetkým sviatky pokoja a pohody, prežité s tými, ktorých máme radi.

Možné príčiny chrást v nose

Možné príčiny chrást v nose

S nepríjemnými chrastami sa môžeme stretnúť na celom tele, a to vrátane nosa. Niekedy stačí samotná nádcha či suchý vzduch a na nosovej sliznici môžu vznikať bolestivé chrasty. Inokedy môže byť príčina vážnejšia, a preto neváhajte vyhľadať lekára vždy, keď sa chrasty objavia bez zjavnej príčiny. Ide o problém, ktorý hoci nie je vidieť, dokáže pekne potrápiť.

Bolesť prsníkov pri dojčení

Bolesť prsníkov pri dojčení

Dojčenie je pre dieťa tou najprirodzenejšou a najlepšou výživou. Posilňuje imunitu, prináša výživu "na mieru" a obsahuje všetky prospešné látky pre zdravý vývoj dieťaťa. Bohužiaľ nie vždy je dojčenie tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Bolesť prsníkov patrí medzi časté komplikácie, ktorých príčiny môžu byť rôzne.

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Suchá pokožka nemusí byť len kozmetický problém, ale môže signalizovať aj niektoré ochorenia. Suchá koža sa prejavuje nepríjemnými pocitmi napätia, môže šupinatieť, svrbieť, bolieť a objavovať sa môžu tiež prasklinky. Vplyv na kvalitu pokožky majú ako vonkajšie vplyvy tak aj tie vnútorné, ktoré sa odrážajú práve na stave našej pokožky.

Život s lupienkou
12.11.2019

Život s lupienkou

Lupienka (psoriáza) je chronické zápalové ochorenie organizmu, ktoré sa prejavuje na koži. Lupienka je autoimunitné ochorenie, pri ktorom sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Svoj slovenský názov nesie lupienka podľa šupiniek, ktoré sa z kožných ložísk odlupujú. Aj keď sa lupienku nedá úplne vyliečiť, možno zmierniť jej prejavy, aby kvalita života pacientov bola čo najmenej ohrozená.

Vyzrejte na potenie v podpazuší
12.11.2019

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.

Tajomstvo dokonalej pleti
11.11.2019

Tajomstvo dokonalej pleti

V čom spočíva tajomstvo dokonalej pleti? Tajomstvo dokonalej pleti nespočíva iba v bezchybnom líčení. Alfou a omegou každého líčenia je zdravá pleť. Ako sa ale o pleť starať, aby vyzerala sviežo a mlado, bez rôznych nedostatkov v podobe vyrážok a vrások? Základom bezchybnej pleti je každodenná starostlivosť. Ak chcete zdravú pleť, nezaobídete sa bez štyroch základných krokov: čistenia, hydratácie, regenerácie a ochrany.