Jesenné pleťové masky
19.12.2019

Jesenné pleťové masky

Na jeseň je naša pleť vystavená mnohým negatívnym poveternostným vplyvom, a preto je potrebné sa o ňu náležite starať. Ak chcete dopriať pleti zdravie, môžete využiť sezónne ovocie a pripraviť si domáce pleťové masky bez chemických látok. Využite jesenné plody a siahnite napr. po tekviciach, kráľovnách jesene. Tekvice totiž nie sú len nádhernými jesennými dekoráciami, ale predovšetkým bohatým zdrojom vitamínov. My vám prinášame tipy na tie najobľúbenejšie jesenné pleťové masky.

Čo sa skrýva za bolesťou ucha?
19.12.2019

Čo sa skrýva za bolesťou ucha?

Bolesť ucha má väčšina z nás spojenú s detstvom. Bolesťami ucha bývajú najviac postihnuté deti, ale môže stretnúť aj dospelých pacientov. Bolesť ucha má mnoho príčin, z ktorých najčastejšie je zápal stredného ucha a zápal vonkajšieho zvukovodu. Bolesť ucha dokáže malých i veľkých pacientov pekne potrápiť, a preto by nemala byť podceňovaná.

Možné príčiny chrást v nose

Možné príčiny chrást v nose

S nepríjemnými chrastami sa môžeme stretnúť na celom tele, a to vrátane nosa. Niekedy stačí samotná nádcha či suchý vzduch a na nosovej sliznici môžu vznikať bolestivé chrasty. Inokedy môže byť príčina vážnejšia, a preto neváhajte vyhľadať lekára vždy, keď sa chrasty objavia bez zjavnej príčiny. Ide o problém, ktorý hoci nie je vidieť, dokáže pekne potrápiť.

Bolesť prsníkov pri dojčení

Bolesť prsníkov pri dojčení

Dojčenie je pre dieťa tou najprirodzenejšou a najlepšou výživou. Posilňuje imunitu, prináša výživu "na mieru" a obsahuje všetky prospešné látky pre zdravý vývoj dieťaťa. Bohužiaľ nie vždy je dojčenie tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Bolesť prsníkov patrí medzi časté komplikácie, ktorých príčiny môžu byť rôzne.

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Suchá pokožka nemusí byť len kozmetický problém, ale môže signalizovať aj niektoré ochorenia. Suchá koža sa prejavuje nepríjemnými pocitmi napätia, môže šupinatieť, svrbieť, bolieť a objavovať sa môžu tiež prasklinky. Vplyv na kvalitu pokožky majú ako vonkajšie vplyvy tak aj tie vnútorné, ktoré sa odrážajú práve na stave našej pokožky.

Život s lupienkou
12.11.2019

Život s lupienkou

Lupienka (psoriáza) je chronické zápalové ochorenie organizmu, ktoré sa prejavuje na koži. Lupienka je autoimunitné ochorenie, pri ktorom sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Svoj slovenský názov nesie lupienka podľa šupiniek, ktoré sa z kožných ložísk odlupujú. Aj keď sa lupienku nedá úplne vyliečiť, možno zmierniť jej prejavy, aby kvalita života pacientov bola čo najmenej ohrozená.

Vyzrejte na potenie v podpazuší
12.11.2019

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.