Opakujúce sa vaginálne mykózy
20.08.2019

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Zdravie muža po štyridsiatke
13.08.2019

Zdravie muža po štyridsiatke

Zdravie muža určujú nielen genetické dispozície, ale aj životný štýl a duševná rovnováha. Hovorí sa, že muži zrejú ako víno. Ale aj u mužov sa po 40. roku veku začínajú ozývať prvé zdravotné problémy. To, že ženy medzi 40. a 60. rokom veku prežívajú menopauzu je známe. Menej sa však vie, že rovnako tak aj muži prechádzajú mužským prechodom, tzv. andropauzou. Objavujú sa ako zmeny psychické, tak i telesné. O mužskom zdraví sa ale príliš nehovorí, a preto prinášame informácie o tom, aké zmeny môžu muži v tomto období prežívať.

Trápia vás vaginálne infekcie?
09.08.2019

Trápia vás vaginálne infekcie?

Zápaly v oblasti ženských pohlavných orgánov sú častým dôvodom návštev gynekológa. Sú rozlišované podľa pôvodcu, ktorý ochorenie spôsobil. Gynekologické zápaly sú infekčnými ochoreniami, ktoré spôsobujú baktérie, kvasinky, parazity, môžu ale vzniknúť aj mechanicky alebo v dôsledku alergie. Gynekologické zápaly môže často sprevádzať aj svrbenie, pálenie a výtok z pošvy. Najčastejšou príčinou vaginálnych infekcií u žien v reprodukčnom veku sú bakteriálne vaginálne infekcie.

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť  o vlasy
09.08.2019

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť o vlasy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aby tomu tak bolo aj v letnom období, je nutné sa o vlasy patrične starať. Slnečné lúče, slaná voda či chlór vlasy vysušujú a oslabujú. Ak im budete v lete venovať tú správnu starostlivosť, bude vaša hriva krásna aj na jeseň. My vám prinášame zopár tipov, ako si vlasy udržať zdravé a krásne celé leto.

Deň milovníkov kníh alebo zaujímavosti o knihách

Deň milovníkov kníh alebo zaujímavosti o knihách

9. august je DEŇ MILOVNÍKOV KNÍH. Ak patríte medzi vášnivých čitateľov, v auguste máte dôvod na oslavu. Deviaty august je totiž Dňom milovníkov kníh. Začal sa sláviť v USA, ale rozšíril sa do mnohých krajín sveta. Ide o neoficiálny sviatok, ktorý vyzýva všetkých milovníkov kníh, aby oslávili knihy a literatúru.

Pitný režim s rozumom
24.07.2019

Pitný režim s rozumom

Človek môže prežiť týždne bez jedla, ale bez vody prežije maximálne pár dní. Voda tvorí cca 60 % hmotnosti nášho tela. Človek s váhou 70 kg má v sebe cca 40-50 litrov vody. Pre ľudský organizmus znamená zdravotné nebezpečenstvo už strata 20 % objemu telesnej vody. A práve v letných mesiacoch je často diskutovanou témou pitný režim. Samozrejme je žiaduce pitný režim dodržiavať, ale na druhej strane je nebezpečný aj tzv. aquaholismus, tj. závislosť na pitie vody. Skrátka všetkého veľa škodí a mali by sme sa riadiť nielen radami odborníkov, ale aj zdravým sedliackym rozumom.

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca
17.07.2019

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca

V letných mesiacoch sú gynekologické infekcie a zápaly spôsobené kvasinkami častým problémom žien. V teple a vlhku sa dobre darí kvasinkovým infekciám (mykózam), ktoré trápia ženy v lete až dvakrát častejšie. Výskyt vaginálnej mykózy je možné obmedziť správnou intímnou hygienou. Ak chcete stráviť dovolenku bez zbytočných zdravotných komplikácií v podobe nepríjemného svrbenia, pálenia v intímnej oblasti, výtoku, bolesti pri močení a sexe, prečítajte si naše tipy, ako vaginálnym ťažkostiam predchádzať.