Ako sa chrániť pred kliešťami? Kontrolujte hladinu B vitamínov
19.06.2019

Ako sa chrániť pred kliešťami? Kontrolujte hladinu B vitamínov

Ak chodíte radi do prírody, mali by ste sa mať na pozore. Chuť vyraziť do prírody nemáme len my, ale svoju aktivitu zvyšujú aj všadeprítomné kliešte. Títo drobní a na prvý pohľad nenápadní jedinci prenášajú veľmi závažné ochorenia. Sú nimi kliešťová encefalitída, lymská choroba a menej známa ľudská granulocytová ehrlichióza. U niektorých ochorení nemusia byť z počiatku pozorované žiadne príznaky. Základom úspešnej liečby je však včasná diagnostika a okamžité začatie liečby. Ochorenia môžu zanechať trvalé následky a úplne ovplyvniť kvalitu nášho života. Preto je nutné v období, keď je aktivita kliešťov najvyššia, vedieť, ako sa brániť.

Nezabudnite na Deň otcov
16.06.2019

Nezabudnite na Deň otcov

Na tretiu júnovú nedeľu pripadá vo väčšine krajín Európy Medzinárodný deň otcov. Tento deň, na rozdiel od Dňa matiek, nie je príliš rozšírený. Podľa štatistík sa slávi najmä medzi mladšími generáciami. Týmto sviatkom oslavujeme nielen oteckov, ale aj ich vzťah k deťom a ich úlohu v spoločnosti. Nezabudnite preto na svojho otecka a urobte mu radosť.