Keď nám chýbajú vitamíny

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Zápal močových ciest je veľkým strašiakom prevažne u ženskej časti populácie. Nevyhýba sa ale ani mužom a deťom. Najčastejším miestom, kde sa všeobecne infekcie objavujú, je močová sústava a najčastejším typom infekcie močovej sústavy je zápal močového mechúra. Ak nie je zápal včas podchytený, môže viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Aké sú príznaky zápalu močových ciest a ako im predchádzať?

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu

Nemôžete vstať ráno z postele? Bolia vás kĺby pri bežných denných činnostiach? Bolesti kĺbov berte vážne, pretože môže ísť o príznak niektorého z ochorení kĺbov. Ktoré ochorenia môžu nepríjemné bolesti kĺbov spôsobovať? Je ich veľa, ale medzi tie najčastejšie patrí artróza, osteoporóza, reumatoidná artritída a Bechterevova choroba. Aj keď sa uvedené ochorenia týkajú kĺbov, príznaky majú rôzne. Aké sú typické príznaky najčastejších kĺbových ochorení sa dozviete v našom článku.

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií

Ako podporiť obranyschopnosti organizmu v období zvýšeného výskytu infekcií? Čo môžem urobiť na podporu imunity? Ktoré výživové doplnky sú na podporu imunity najvhodnejšie?

Rozpoznajte zápal priedušiek od bežného prechladnutia

Rozpoznajte zápal priedušiek od bežného prechladnutia

Príznaky prechladnutia, ako sú nádcha a škrabanie v hrdle, ku ktorým sa pridávajú dráždivý kašeľ a bolesť za hrudnou kosťou, bývajú príznakmi, ktorými sa zápal priedušiek zvyčajne ohlasuje. Bronchitída sa radí medzi najbežnejšie infekčné ochorenia dýchacej sústavy. Neliečený zápal priedušiek môže prejsť v komplikovanejšie ochorenie, akým je napr. zápal pľúc, a preto je nutné s liečbou neotáľať. Užitočné sú pri liečbe aj bylinky, ktoré pomôžu vykašliavaniu hlienu. Ako bronchitíde predchádzať a tipy, ako liečbu podporiť, vám prinášame.

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepriateľ čriev

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepriateľ čriev

Bolesti brucha, krv v stolici, hnačka či úbytok na váhe, to sú najčastejšie príznaky Crohnovej choroby. Priebeh je pomalý a nenápadný, ale o to zradnejší. Crohnova choroba patrí k zápalovým ochoreniam tráviacej trubice s neznámou príčinou vzniku. V súčasnosti nemožno Crohnovu chorobu úplne vyliečiť. Aj keď príčina ochorenia zatiaľ nebola jednoznačne preukázaná, je isté, že vplyv má rad faktorov. Ako jej nešpecifické počiatočné príznaky odhaliť a možno tomuto zradnému ochoreniu predísť?

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor

Črevná chrípka je pomerne bežné ochorenie. Ak na črevnú chrípku ochorejú deti, neradno ochorenie podceňovať. Nutné je dbať predovšetkým na dostatočný pitný režim, pretože črevná chrípka môže spôsobiť veľmi závažnú dehydratáciu organizmu. Práve deti sú častými pacientmi s touto diagnózou. V detskom kolektíve sa ľahko šíria vírusy a baktérie spôsobujúce črevnú chrípku, ktorá malým pacientom a ich rodičom spôsobí veľmi nepríjemné dni. Aké sú prejavy ochorenia a aké dodržiavať zásady, aby bol detský pacient čo najskôr fit?