Imunitné účinky betaglukánov
18.01.2022

Imunitné účinky betaglukánov

Betaglukány sú polysacharidy prírodného pôvodu, ktoré sa často spájajú vďaka svojmu účinku s podporou imunity. Ako dokážu posilniť imunitný systém? Pozrime sa na ich pozitívny vplyv na zdravie a posilnenie organizmu.

Ohrozuje COVID aj náš mozog?
14.12.2021

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.
07.12.2021

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.

Každému sa niekedy stane, že mu aj to najobľúbenejšie jedlo jednoducho „nesadne“. Nemusí ísť iba o tráviace problémy, príznaky môžu byť veľmi pestré a postihovať rôzne časti tela. Ak sa ťažkosti po konzumácii istých pokrmov opakujú, môže za tým byť potravinová intolerancia. Okrem mlieka, histamínu, prípadne lepku nás môže potrápiť aj ovocný cukor - fruktóza.

Osteoporóza: Prevencia = predchádzanie. Správna voľba pre vaše zdravie a šťastie.
18.10.2021

Aké sú novinky CBD VINCIT? Vyskúšali sme ich pre Vás!
18.06.2021

Aké sú novinky CBD VINCIT? Vyskúšali sme ich pre Vás!

V mesiaci máj sme vám v Klube zdravia predstavili horúcu novinku – výrobky CBD VINCIT. Na našom e-shope sa objavili 4 výrobky, dva z nich sú dostupné v rôznych silách.  Jedinečné výrobky s obsahom CBD zaplavili trh, a práve u nás ich nájdete v úplnom spektre (teda  s obsahom všetkých extrahovateľných kanabinoidov) a najvyššej kvalite, garantovanej farmaceutickou spoločnosťou STADA. Sú vyrobené najmodernejšou technológiou, extrakciou oxidom uhličitým, ktorá zabezpečí extrakciu aktívnych zložiek bez ich poškodenia.

Trhania zubov sa báť nemusíte
15.06.2021

Trhania zubov sa báť nemusíte

O trhaní zubov (tzv. extrakcii) koluje medzi ľuďmi veľa historiek. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorých trhanie zubov čaká, prečítajte si náš článok a uvidíte, že nemusíte mať zbytočné obavy. Extrakcia prebieha v lokálnej anestézii, výkon netrvá dlho a okrem rýchleho chrupnutia neucítite takmer nič. Ak budete dodržiavať po výkone pár pravidiel, rana sa bez komplikácií čoskoro zahojí.

Najčastejšie príčiny blokády rebier
15.06.2021

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Ak vás trápi nepríjemné pichanie na hrudníku, ale lekárske vyšetrenia sú v poriadku, na vine môžu byť blokády rebier. Blokády rebier patria medzi najčastejšie blokády pohybového systému. Môžu sa prejaviť aj v okrajových častiach tela a mnohokrát pripomínajú postihnutie vnútorných orgánov. Príčiny vzniku blokád sú rôzne. Veľkú úlohu hrajú prsné svaly, ktoré sú oslabené, alebo naopak preťažené. Nepríjemným opakovaným blokádam rebier sa dá predchádzať úpravou životného štýlu a fyzioterapiou.