Bolesť prsníkov pri dojčení

Bolesť prsníkov pri dojčení

Dojčenie je pre dieťa tou najprirodzenejšou a najlepšou výživou. Posilňuje imunitu, prináša výživu "na mieru" a obsahuje všetky prospešné látky pre zdravý vývoj dieťaťa. Bohužiaľ nie vždy je dojčenie tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Bolesť prsníkov patrí medzi časté komplikácie, ktorých príčiny môžu byť rôzne.

Tajomstvo dokonalej pleti

Tajomstvo dokonalej pleti

V čom spočíva tajomstvo dokonalej pleti? Tajomstvo dokonalej pleti nespočíva iba v bezchybnom líčení. Alfou a omegou každého líčenia je zdravá pleť. Ako sa ale o pleť starať, aby vyzerala sviežo a mlado, bez rôznych nedostatkov v podobe vyrážok a vrások? Základom bezchybnej pleti je každodenná starostlivosť. Ak chcete zdravú pleť, nezaobídete sa bez štyroch základných krokov: čistenia, hydratácie, regenerácie a ochrany.

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk

Ruky sú našou vizitkou a často sú tým, čoho si na druhých najviac všímame. Ruky na nás mnohé prezradia. Okrem nášho zdravia vypovedajú o našom veku, psychickom stave a vzťahu k sebe samým. Aj keď väčšinu starostlivosti venujeme tvári, na ruky by sme zabúdať nemali. Predovšetkým suchá a popraskaná koža nie je nič, čím by sme sa chceli chváliť.

S udržaním fyzickej a psychickej kondície pomôže horčík

S udržaním fyzickej a psychickej kondície pomôže horčík

Ak ste neustále unavení, trpíte migrénami či bolesťami hlavy, trápia vás zmeny nálad, ste úzkostliví, máte problémy so zaspávaním a svalovými kŕčmi, môže za tým stáť nedostatok horčíka (magnézia). Nízka hladina horčíka patrí medzi najčastejšie minerálne poruchy. Horčík je jedným z najdôležitejších prvkov, ktorý udržuje telo v dobrej fyzickej a psychickej kondícii, a preto je tiež označovaný ako prvok života.

Nenechajte si pokaziť úsmev alebo paradentóza

Nenechajte si pokaziť úsmev alebo paradentóza

Opuchnuté a boľavé ďasná, kývajúce sa zuby a ich strata, to je strašiak menom paradentóza. Parodontitída, ľudovo povedané paradentóza, nie je po zdravotnej stránke nič príjemné a po estetickej stránke nič pekného. Paradentóza navyše zvyšuje riziko infarktu a mŕtvice, teda ide o oveľa vážnejšie ochorenie, než ako si mnohí myslia. Pravidelné preventívne zubné prehliadky, boj so zubným povlakom a baktériami má pre človeka životný význam.

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

Ako na vyváženú stravu?

Ako na vyváženú stravu?

Vyvážená strava, dostatok pohybu a kvalitný odpočinok udržujú telo vo fyzickej i psychickej kondícii. Benefitom vyváženého jedálnička je to, že máte pod kontrolou nielen svoju váhu, ale hlavne zdravie, pretože so zložením stravy súvisí až 90 % súčasných ochorení.