Slniečko, čokoláda, relaxácia alebo naopak pohyb, to všetko nám môže pomôcť s energiou. Ak však hľadáte spôsob, ako zostať plní energie aj po západe slnka vyberať môžete z kvalitných výživových doplnkov.
Jód a ochorenia štítnej žľazy
24.04.2020

Jód a ochorenia štítnej žľazy

Jód je jedným z najdôležitejších minerálov pre ľudský organizmus. Bez jódu by nemohla správne fungovať štítna žľaza, dôležitá pre priebeh metabolických dejov. A aké sú príznaky ochorenia štítnej žľazy? Chudnutie alebo naberanie na váhe. Spomalené alebo príliš rýchle pohyby. Potenie alebo neustály pocit chladu. Prejavy ochorenia štítnej žľazy sú rôzne. Záleží na tom, či sa porucha štítnej žľazy prejaví nedostatkom alebo nadbytkom produkovaných hormónov.

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky
15.04.2020

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky

Nízka hladina horčíka sa objavuje pomerne často. Horčík má vplyv na mnoho procesov v ľudskom tele. Podieľa sa na procese delenia buniek v tele, prispieva k udržaniu zdravých kostí a rovnako prispieva k normálnej syntéze bielkovín. A nielen to, horčík prispieva tiež k správnej funkcii psychiky a mnohému ďalšiemu.

Keď nám chýbajú vitamíny
21.03.2020

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.

Viete, ktoré potraviny obsahujú najviac jódu?
24.02.2020

Viete, ktoré potraviny obsahujú najviac jódu?

6. marec patrí Medzinárodnému dňu jódu, a preto si poďme pripomenúť, prečo je jód pre telo taký dôležitý. Vďaka jodizácii soli, ktorá začala v Slovenskej republike v 40. rokoch minulého storočia, sa s tými, ktorí by trpeli absolútnym nedostatkom jódu, prakticky nestretneme. Nedostatok jódu v tehotenstve skôr viedol k mnohým vývojovým poruchám vrátane porúch intelektu. Na zdraví sa ale prejaví aj nízky deficit jódu. Na rozdiel od prímorských národov, ktoré vďaka častej konzumácii rýb majú jódu dostatok, my na jeho dostatočný prísun musíme dbať.

Zápal pŕs pri dojčení
30.01.2020

Zápal pŕs pri dojčení

Zápal pŕs dokáže nepríjemne potrápiť mnoho dojčiacich mamičiek. Objavuje sa zvyčajne druhý až tretí týždeň po pôrode, najmä u prvorodičiek. Napätie v prsiach, pichľavá bolesť, horúčka a celková slabosť sú najčastejšími príznakmi zápalu prsníka, tzv. mastitídy. Ak sa zápal prsníka objaví, je zvyčajne potrebné začať liečbu antibiotikami. Mastitída netrápi mamičku len fyzicky, ale aj psychicky, a to predovšetkým kvôli dojčenému dieťatku.

S udržaním fyzickej a psychickej kondície pomôže horčík
11.11.2019

S udržaním fyzickej a psychickej kondície pomôže horčík

Ak ste neustále unavení, trpíte migrénami či bolesťami hlavy, trápia vás zmeny nálad, ste úzkostliví, máte problémy so zaspávaním a svalovými kŕčmi, môže za tým stáť nedostatok horčíka (magnézia). Nízka hladina horčíka patrí medzi najčastejšie minerálne poruchy. Horčík je jedným z najdôležitejších prvkov, ktorý udržuje telo v dobrej fyzickej a psychickej kondícii, a preto je tiež označovaný ako prvok života.

Ako na vyváženú stravu?
10.11.2019

Ako na vyváženú stravu?

Vyvážená strava, dostatok pohybu a kvalitný odpočinok udržujú telo vo fyzickej i psychickej kondícii. Benefitom vyváženého jedálnička je to, že máte pod kontrolou nielen svoju váhu, ale hlavne zdravie, pretože so zložením stravy súvisí až 90 % súčasných ochorení.