Imunita je mechanizmus tela, ktorý ho chráni pred škodlivými vplyvmi.

Kedy je dôležité podporiť správnu funkciu imunity?
  • Keď vy alebo osoby okolo vás majú chrípku, respiračné ochorenia,  bolesť v krku alebo nádchu.
  • Ak sa necítite dobre, ste unavení, je vám chladno, trpíte nechutenstvom a ste precitlivení či podráždení.
  • Ak strava nie je dostatočne vyvážená, aby obsahovala kľúčové látky podporujúce imunitu - mäso, orechy, ryby, mliečne výrobky alebo cereálie.
Podporte zdravie svojho bábätka už v tehotenstve vďaka omega-3 mastným kyselinám
15.08.2023

Každá mamička chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Od prvého momentu, keď ste ešte len myšlienkami pri plánovaní bábätka, je dôležité, aby ste dodávali svojmu telu všetky prospešné látky, ktoré v tomto požehnanom období potrebujete. K takým látkam patria aj omega-3 mastné kyseliny.

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu
08.08.2023

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu

Neraz ste sa stretli s teóriou, že tuky sú pre vaše telo škodlivé. Nie sú však tuky ako tuky. Kým niektoré majú negatívny dopad na vaše zdravie, iné majú pre telo nezastupiteľnú funkciu. Sú nielen zdrojom energie, ale zachovávajú zdravie srdca či mozgu. Jedným z takých pre telo prospešných tukov sú aj omega-3 mastné kyseliny. Viete, čo sú omega-3 mastné kyseliny a prečo sú pre telo nenahraditeľnou súčasťou?

Krásna pleť či dobrá imunita? Odpoveď sa skrýva v zinku
15.06.2023

Krásna pleť či dobrá imunita? Odpoveď sa skrýva v zinku

Mnohí si zinok spájate s oslabenou imunitou či „všeliekom“ zaručujúcim zdravé vlasy a pokožku. Jeho účinok na telo však skrýva omnoho viac. Zinok je druhým najviac zastúpeným minerálom vo vašom tele a zúčastňuje sa mnohých procesov, ktoré sa v organizme odohrávajú. Viete, prečo má pre telo nezastupiteľnú funkciu a prečo by ste si ho mali pravidelne dopĺňať?

Ako dlhšie žiť? Omega-3 sú odpoveďou.
05.12.2022

Ako dlhšie žiť? Omega-3 sú odpoveďou.

Omega-3 mastné kyseliny sú polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré sa bežne vyskytujú v prírode, ako aj v určitých potravinách.

Imunitné účinky betaglukánov
18.01.2022

Imunitné účinky betaglukánov

Betaglukány sú polysacharidy prírodného pôvodu, ktoré sa často spájajú vďaka svojmu účinku s podporou imunity. Ako dokážu posilniť imunitný systém? Pozrime sa na ich pozitívny vplyv na zdravie a posilnenie organizmu.

Ohrozuje COVID aj náš mozog?
14.12.2021

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

Dlhšie obdobie bez slniečka je tu, vitamín D môže chýbať aj vám
29.01.2021

Dlhšie obdobie bez slniečka je tu, vitamín D môže chýbať aj vám

Vitamín D je pre vaše telo veľmi dôležitý. Väčšinou ho telo prijme zo slnečného žiarenia. Niekedy si ho však musíte pri jeho nedostatku doplniť umelo. To sa deje najmä v zimných mesiacoch, keď sú slnečné lúče zriedkavejšie a nie také silné.