Imunita je mechanizmus tela, ktorý ho chráni pred škodlivými vplyvmi.

Kedy je dôležité podporiť správnu funkciu imunity?
  • Keď vy alebo osoby okolo vás majú chrípku, respiračné ochorenia,  bolesť v krku alebo nádchu.
  • Ak sa necítite dobre, ste unavení, je vám chladno, trpíte nechutenstvom a ste precitlivení či podráždení.
  • Ak strava nie je dostatočne vyvážená, aby obsahovala kľúčové látky podporujúce imunitu - mäso, orechy, ryby, mliečne výrobky alebo cereálie.
​Ako sa starať o imunitu počas jesene?
05.11.2020

​Ako sa starať o imunitu počas jesene?

Jeseň je obdobím, keď imunitný systém dostáva zabrať. Príčinou oslabenia imunity však nebýva iba typicky sychravé jesenné počasie. Aké sú ďalšie príčiny oslabenia imunity a ako ju posilniť, a tak predísť rôznym infekčným aj neinfekčným chorobám?

Jód a ochorenia štítnej žľazy
24.04.2020

Jód a ochorenia štítnej žľazy

Jód je jedným z najdôležitejších minerálov pre ľudský organizmus. Bez jódu by nemohla správne fungovať štítna žľaza, dôležitá pre priebeh metabolických dejov. A aké sú príznaky ochorenia štítnej žľazy? Chudnutie alebo naberanie na váhe. Spomalené alebo príliš rýchle pohyby. Potenie alebo neustály pocit chladu. Prejavy ochorenia štítnej žľazy sú rôzne. Záleží na tom, či sa porucha štítnej žľazy prejaví nedostatkom alebo nadbytkom produkovaných hormónov.

Zdravá pleť a minerálna látka zinok
30.03.2020

Zdravá pleť a minerálna látka zinok

Každá žena túži po zdravej a krásnej pleti. Nie vždy ale stačí kvalitná kozmetická starostlivosť. O pleť je nutné starať aj zvnútra. Ak sa aj napriek všetkej snahe nedarí mať pleť podľa vašich predstáv, skúste dopriať telu zinok, ktorý vie s pleťou naozajstné zázraky. Zinok sa postará nielen o krásnu a zdravú pleť, ale aj o lesklé vlasy a pevné nechty. Neveríte? Stačí sa presvedčiť na vlastnej koži, teda pleti.

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti
30.03.2020

Zázvor, pomocník pri prechladnutí aj nevoľnosti

Ak patríte medzi milovníkov zázvoru, určite ste zaznamenali, že zázvorové nápoje sa pomaly stávajú stálicou v mnohých kaviarňach a reštauráciách. Práve v chladných mesiacoch je zázvorový čaj, ktorý zahreje, veľmi obľúbený. Aj keď je zázvor všeobecne známy ako zdravá rastlina, má aj svoje negatívne stránky v podobe nežiaducich účinkov. Aké sú jeho liečebné účinky a ako ho užívať, aby neuškodil, vám prinášame. A ak neviete, ako správne uvariť lahodný zázvorový čaj či osviežujúci limonádu, čítate správne.

Keď nám chýbajú vitamíny
21.03.2020

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií
21.03.2020

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií

Ako podporiť obranyschopnosti organizmu v období zvýšeného výskytu infekcií? Čo môžem urobiť na podporu imunity? Ktoré výživové doplnky sú na podporu imunity najvhodnejšie?

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor
18.03.2020

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor

Črevná chrípka je pomerne bežné ochorenie. Ak na črevnú chrípku ochorejú deti, neradno ochorenie podceňovať. Nutné je dbať predovšetkým na dostatočný pitný režim, pretože črevná chrípka môže spôsobiť veľmi závažnú dehydratáciu organizmu. Práve deti sú častými pacientmi s touto diagnózou. V detskom kolektíve sa ľahko šíria vírusy a baktérie spôsobujúce črevnú chrípku, ktorá malým pacientom a ich rodičom spôsobí veľmi nepríjemné dni. Aké sú prejavy ochorenia a aké dodržiavať zásady, aby bol detský pacient čo najskôr fit?