Trápi Vás bolesť päty?
09.09.2019

Trápi Vás bolesť päty?

Bolesti päty sú veľmi častou ortopedickou ťažkosťou. Ochorenie päty pôsobí významné ťažkosti až práceneschopnosť. Bolesť veľmi podstatne obmedzuje našu pohybovú aktivitu a dokáže znepríjemniť život. Hlavným prejavom ťažkostí je silná bolesť v oblasti päty a jej okoliu, v chodidle, v priehlavku či v prednej časti nohy. Bolesť môže tiež vystreľovať do okolia päty či Achillovej šľachy. Najčastejšie sa pacienti pýtajú, čo je hlavnou príčinou týchto bolestí. Príčin môže byť veľa, od nadváhy až po nevhodnú obuv. Diagnostika patrí do rúk ortopédov, ktorí odporučia vhodnú liečbu.

Prvá pomoc pri bolestiach bedier
09.09.2019

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Bedrá patria medzi najväčšie kĺby v tele, ktoré nesú hmotnostnú záťaž. Keď bedro správne funguje, umožňuje bezbolestnú chôdzu, sedenie, ohýbanie a otáčanie. Na to, aby sa mohlo hladko pohybovať, potrebuje spoluprácu kostí, chrupavky, väzov a šliach. Ak bedro bolí, je dobré to nepodceňovať. Miernej bolesti bedier často neprikladáme veľkú váhu, ale riešenie začneme hľadať, až keď nás bolesť začne obmedzovať v bežnom živote. Bolesti kĺbov v oblasti dolných končatín je nutné riešiť komplexne. Niekedy môžu pomôcť aj cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, ktoré vám prinášame.

Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie
20.08.2019

Tam, kde je pohyb, víťazí zdravie

Staré známe „v zdravom tele zdravý duch“ je takpovediac večné a je v ňom kus pravdy, pretože práve pohyb zlepšuje náš fyzický stav, zdravie a pozitívne myslenie.

Nenechajte si znepríjemniť život bolesťou kĺbov
10.07.2019

Nenechajte si znepríjemniť život bolesťou kĺbov

Osteoporóza, artritída a ďalšie ochorenia spôsobujúce bolesti kĺbov sa netýkajú iba seniorov. Rad ľudí je nimi ohrozený už v pomerne mladom veku. Starajme sa preto o svoje kĺby skôr, než nám neostane nič iné ako bolesti kĺbov tlmiť analgetikami.

Deň jogy s Budhovými citátmi, ktoré pohladia dušu
21.06.2019

Deň jogy s Budhovými citátmi, ktoré pohladia dušu

21. jún je Medzinárodný deň jogy. Joga je spojená s harmóniou tela, duše a mysle.