Prebuďte pleť a vlasy po zime! Poradíme vám ako

Prebuďte pleť a vlasy po zime! Poradíme vám ako

Po chladných mesiacoch a pobytoch v prekúrených miestnostiach naša pleť i vlasy pôsobia unavene. Chýba im „živá“ farba a lesk. Poradíme vám, ako svoju tvár rozjasniť a vlasom prinavrátiť žiarivosť.

Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

V období zvýšeného výskytu respiračných ochorení je veľmi pravdepodobné, že sa nakazíme vírusom a naša imunita bude musieť niekoľko dní bojovať s dôsledkami infekčného ochorenia. Spolu so všeobecnou lekárkou sme sa zaujímali o to, ako naštartovať imunitný systém po zime a prečo je regenerácia pre náš imunitný systém dôležitá.

Buďte o krok vpred pred vysokým krvným tlakom

Buďte o krok vpred pred vysokým krvným tlakom

Viete, ktorému ochoreniu sa hovorí aj „tichý zabijak“? Možno ním trpíte aj vy, len o tom neviete. Vysoký krvný tlak je ochorenie, ktoré bez pravidelnej kontroly ostáva často nepovšimnuté. Pritom preň trpia nielen cievy, ale celé telo. Čo znamená vysoký krvný tlak a prečo by ste jeho kontrolu nemali zanedbávať?

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu
08.08.2023

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu

Neraz ste sa stretli s teóriou, že tuky sú pre vaše telo škodlivé. Nie sú však tuky ako tuky. Kým niektoré majú negatívny dopad na vaše zdravie, iné majú pre telo nezastupiteľnú funkciu. Sú nielen zdrojom energie, ale zachovávajú zdravie srdca či mozgu. Jedným z takých pre telo prospešných tukov sú aj omega-3 mastné kyseliny. Viete, čo sú omega-3 mastné kyseliny a prečo sú pre telo nenahraditeľnou súčasťou?

Krásna pleť či dobrá imunita? Odpoveď sa skrýva v zinku

Krásna pleť či dobrá imunita? Odpoveď sa skrýva v zinku

Mnohí si zinok spájate s oslabenou imunitou či „všeliekom“ zaručujúcim zdravé vlasy a pokožku. Jeho účinok na telo však skrýva omnoho viac. Zinok je druhým najviac zastúpeným minerálom vo vašom tele a zúčastňuje sa mnohých procesov, ktoré sa v organizme odohrávajú. Viete, prečo má pre telo nezastupiteľnú funkciu a prečo by ste si ho mali pravidelne dopĺňať?

Môžeme zo slnka získať dostatok vitamínu D?
05.08.2022

Môžeme zo slnka získať dostatok vitamínu D?

V posledných rokoch sa téma vitamínu D dostala na výslnie a počúvame o ňom z každej strany. Odborníci tvrdia, že mnohí z nás ho majú nedostatok a mali by sme sa preto viac chrániť pred vážnymi zdravotnými problémami.

Spánok a zdravie
14.07.2022

Spánok a zdravie

Spánok je pre naše fyzické a duševné zdravie nevyhnutný. Bez dostatočne dlhého a kvalitného spánku sa cítime unavení nielen fyzicky ale aj psychicky. Spánok je kľúčom ku zdraviu a jeho deficit sa vždy prejaví na našej kondícii. Nedostatok spánku sa môže prejaviť oslabenou imunitou, celodennou únavou, podráždenosťou, poruchami pamäte, sústredenia a mnohými ďalšími nepríjemnými prejavmi, ktoré ovplyvňujú náš bežný život. To najjednoduchšie, čo môžete pre svoje zdravie urobiť, je dobre sa vyspať. Ako si ale zabezpečiť zdravý a kvalitný spánok v lete, keď sa nám vďaka tropickým teplotám horko ťažko zaspáva a trápi nás aj nočné zobúdzanie?