Kráska zvaná echinacea alebo zázrak na imunitu
16.03.2020

Kráska zvaná echinacea alebo zázrak na imunitu

Trvalka echinacea purpurea je známa skôr pod svojím slovenským názvom echinacea purpurová. Echinacea je trváca rastlina, ktorá sa pestuje nielen pre svoje dekoratívne kvety, ale aj pre svoje liečivé účinky. Ide o rastlinu vysokú cca 80-100 cm, ktorá sa od júna do septembra pýši purpurovými kvetmi s čiernym stredom. Účinky echinaceya sú rozsiahle. Používa sa pri prechladnutí, ako podpora horných dýchacích ciest, ale aj u kožných problémov.

Materské znamienka ako skryté nebezpečenstvo
15.03.2020

Materské znamienka ako skryté nebezpečenstvo

Každý z nás má na svojej koži nejaké to materské znamienko. Venujeme im ale dostatočnú pozornosť? Prevencia malígneho melanómu, ktorý patrí k najzhubnejším rakovinovým ochoreniam, je bohužiaľ podľa odborníkov často podceňovaná. Včasná diagnostika a následná liečba ochorenia zohráva zásadnú úlohu. Čím skôr je ochorenie podchytené, tým je väčšia šanca na vyliečenie. Na druhej strane väčšina znamienok liečbu nevyžaduje, ale patričnú pozornosť by sme im mali venovať vždy.

Zápal pŕs pri dojčení
30.01.2020

Zápal pŕs pri dojčení

Zápal pŕs dokáže nepríjemne potrápiť mnoho dojčiacich mamičiek. Objavuje sa zvyčajne druhý až tretí týždeň po pôrode, najmä u prvorodičiek. Napätie v prsiach, pichľavá bolesť, horúčka a celková slabosť sú najčastejšími príznakmi zápalu prsníka, tzv. mastitídy. Ak sa zápal prsníka objaví, je zvyčajne potrebné začať liečbu antibiotikami. Mastitída netrápi mamičku len fyzicky, ale aj psychicky, a to predovšetkým kvôli dojčenému dieťatku.

Ako zväčšiť objem vlasov
30.01.2020

Ako zväčšiť objem vlasov

Korunou krásy každej ženy sú zdravé vlasy plné objemu. Bohužiaľ príroda k niektorým ženám príliš štedrá nebola, a preto mnoho žien trápia jemné a spľasnuté vlasy bez života. Ale aj z jemných a riedkych vlasov môžeme vytvoriť účes s bohatým objemom. Je len dôležité poznať niekoľko kaderníckych trikov, vďaka ktorým získajú bohatý objem aj jemné a riedke vlasy.

Jesenné pleťové masky
19.12.2019

Jesenné pleťové masky

Na jeseň je naša pleť vystavená mnohým negatívnym poveternostným vplyvom, a preto je potrebné sa o ňu náležite starať. Ak chcete dopriať pleti zdravie, môžete využiť sezónne ovocie a pripraviť si domáce pleťové masky bez chemických látok. Využite jesenné plody a siahnite napr. po tekviciach, kráľovnách jesene. Tekvice totiž nie sú len nádhernými jesennými dekoráciami, ale predovšetkým bohatým zdrojom vitamínov. My vám prinášame tipy na tie najobľúbenejšie jesenné pleťové masky.

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Suchá pokožka nemusí byť len kozmetický problém, ale môže signalizovať aj niektoré ochorenia. Suchá koža sa prejavuje nepríjemnými pocitmi napätia, môže šupinatieť, svrbieť, bolieť a objavovať sa môžu tiež prasklinky. Vplyv na kvalitu pokožky majú ako vonkajšie vplyvy tak aj tie vnútorné, ktoré sa odrážajú práve na stave našej pokožky.

Život s lupienkou
12.11.2019

Život s lupienkou

Lupienka (psoriáza) je chronické zápalové ochorenie organizmu, ktoré sa prejavuje na koži. Lupienka je autoimunitné ochorenie, pri ktorom sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Svoj slovenský názov nesie lupienka podľa šupiniek, ktoré sa z kožných ložísk odlupujú. Aj keď sa lupienku nedá úplne vyliečiť, možno zmierniť jej prejavy, aby kvalita života pacientov bola čo najmenej ohrozená.