Ako podporiť rast vlasov
09.09.2019

Ako podporiť rast vlasov

Dlhé vlasy sú od pradávna symbolom krásy, zmyselnosti a ženskosti. Každá žena občas zatúži po bohatej a dlhej hrive. Rýchlym a efektívnym spôsobom, ako mať dlhé vlasy je predĺženie. Ak sa ale rozhodnete pre prirodzenosť, budete si musieť počkať. Ako a možno vôbec ovplyvniť rast vlasov? Pár tipov vám prinášame.

Akné netrápi len pubertiakov
09.09.2019

Akné netrápi len pubertiakov

Mnohí si myslia, že akné patrí len do obdobia puberty. Akné sa ale netýka len dospievajúcich, dokáže potrápiť aj mnohých dospelých. Akné sa u dospelých objavuje predovšetkým v období stresu a hormonálnych zmien. Tvár plnú pupienkov tak dobre poznajú aj tí, ktorí už z puberty dávno vyrástli. Ak sa na tvári objaví pár vyrážok, netreba hneď panikáriť. Niekedy sa stačí zamyslieť nad možnou príčinou vzniku.

Pupalkový olej na zdravie a krásu
28.08.2019

Pupalkový olej na zdravie a krásu

Pupalka dvojročná je veľmi pôvabná rastlina výnimočná nielen tým, že svoje žlté voňavé kvety vystavuje na obdiv iba v noci a nad ránom odkvitá (preto sa jej často hovorí „nočná svieca“), ale aj svojimi mimoriadnymi vlastnosťami. Jej pôvodným domovom je Severná Amerika, kde je táto úžasná bylinka už stovky rokov neoddeliteľnou súčasťou tradičnej medicíny.

Kožné plesne a ochorenia nôh
20.08.2019

Kožné plesne a ochorenia nôh

Povrchové mykózy, ľudovo povedané plesne, trápia až jednu tretinu dospelých. Kožná mykóza je infekčné ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním pokožky a nepríjemným svrbením v mieste výskytu. Pôvodcom tohto ochorenia sú huby. Najčastejšie ide o dermatofyty alebo kvasinky, ktoré sa množia v teple a vlhku. Kožné mykózy sa môžu vyskytnúť prakticky kdekoľvek, ale najčastejšie sa prejaví medzi prstami na nohách, na chodidlách, na rukách, ale aj v podpazuší a vo vlasoch.

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť  o vlasy
09.08.2019

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť o vlasy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aby tomu tak bolo aj v letnom období, je nutné sa o vlasy patrične starať. Slnečné lúče, slaná voda či chlór vlasy vysušujú a oslabujú. Ak im budete v lete venovať tú správnu starostlivosť, bude vaša hriva krásna aj na jeseň. My vám prinášame zopár tipov, ako si vlasy udržať zdravé a krásne celé leto.

Ostaňte v lete vo svojej koži
31.05.2019

Ostaňte v lete vo svojej koži

Počas zimy si pokožka pôsobením nízkych teplôt vytrpela veľa. Najväčšiu záťaž predstavuje chlad pre suchú a atopickú kožu. Ak sa dostatočne neošetruje, môže sa následne zapaľovať, svrbieť a praskať. Keď potom teploty „vylezú“ smerom nahor, pokožku odkrývame len s obavami. Prechod z chladného obdobia do leta predstavuje pre pokožku úľavu. Dôležitá je však hydratácia a správna regenerácia. Ak ste ich v zime zanedbávali, začnite s ošetrujúcimi a prípravnými kúrami hneď teraz.

Pupalka – poklad pre ženské zdravie

Pupalka – poklad pre ženské zdravie

Bojujete každý mesiac s premenštruačným syndrómom a diskomfortom počas periódy? Trápia vás nepríjemné prejavy, ktoré sprevádzajú obdobie klimaktéria? Dajte šancu prírode – tá pozná recept na každý neduh – a vyskúšajte pupalkový olej, ktorý veľmi oceníte nielen pri typicky ženských problémoch.