icon
Životný štýl dnešnej doby vyžaduje naozaj veľké nároky na psychiku. Náhlenie, viac stresu, menej relaxácie, pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu, to všetko môže mať negatívny vplyv na našu psychiku, ale aj spánok.

Podkategórie

Omega-3 mastné kyseliny, vaši sprievodcovia na ceste k zdraviu
31.01.2020

Omega-3 mastné kyseliny, vaši sprievodcovia na ceste k zdraviu

Výpadky pamäti môžu signalizovať nástup demencie
30.01.2020

Výpadky pamäti môžu signalizovať nástup demencie

Zabúdate často zhasnúť alebo zavrieť okno? Idete pre niečo do vedľajšej miestnosti a neviete pre čo? Tieto situácie sú pomerne časté, rovnako ako poruchy pamäti. Väčšina z nás občas niečo zabudne, ale pokiaľ ide o časté výpadky pamäti, mali by chorého viesť k lekárovi. Podľa odborníkov môžu časté výpadky pamäte signalizovať blížiaci sa nástup demencie.

S udržaním fyzickej a psychickej kondície pomôže horčík
11.11.2019

S udržaním fyzickej a psychickej kondície pomôže horčík

Ak ste neustále unavení, trpíte migrénami či bolesťami hlavy, trápia vás zmeny nálad, ste úzkostliví, máte problémy so zaspávaním a svalovými kŕčmi, môže za tým stáť nedostatok horčíka (magnézia). Nízka hladina horčíka patrí medzi najčastejšie minerálne poruchy. Horčík je jedným z najdôležitejších prvkov, ktorý udržuje telo v dobrej fyzickej a psychickej kondícii, a preto je tiež označovaný ako prvok života.

Chronický únavový syndróm nie je lenivosť, ale choroba
23.09.2019

Chronický únavový syndróm nie je lenivosť, ale choroba

Pod pojmom chronický únavový syndróm sa neskrýva len obyčajná únava a vyčerpanie, ako by si mnohí mohli myslieť. Chronický únavový syndróm je ochorenie, ktoré pacientom dokáže život poriadne znepríjemniť. Postihuje mnoho orgánov naraz a prejavuje sa ako psychickými, tak i neurologickými symptómami. Ak bývate veľmi často unavení, skúste sa zamyslieť, či sa práve vás chronický únavový syndróm netýka.

Potrebujete dobiť baterky?
15.08.2019

Potrebujete dobiť baterky?

Vedeli ste, že 15. augusta je Medzinárodný deň energy drinkov? Pitie energetických nápojov, najmä u mladších ročníkov, sa teší veľkej obľube. Lekári pred nadmernou konzumáciou ale varujú. Energy drinky síce pomôžu rýchlo dobiť baterky, ale netreba to s nimi preháňať. Nadmerné množstvo môže totiž poškodiť srdce a obličky. Navyše získaná energia je len krátkodobou záležitosťou.

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj  v tropických dňoch?
09.08.2019

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj v tropických dňoch?

Nezdravý životný štýl, stres, nepravidelná pracovná doba, ale aj vysoké nočné teploty môžu viesť k nekvalitnému spánku, poruchám spánku a nespavosti. Niekedy sa totiž ani po desiatich hodinách spánku necítime dobre odpočinutí. Dodržiavaním jednoduchých pravidiel, môžete svoj spánok skvalitniť a zaistiť tak telu toľko potrebnú regeneráciu. U dlhodobejších porúch spánku je odporúčané navštíviť lekára, ktorý vylúči iná ochorenia vedúce k nespavosti.

Deň jogy s Budhovými citátmi, ktoré pohladia dušu
21.06.2019

Deň jogy s Budhovými citátmi, ktoré pohladia dušu

21. jún je Medzinárodný deň jogy. Joga je spojená s harmóniou tela, duše a mysle.