icon

Stres, nadmerná psychická záťaž, nekvalitný spánok a nedostatok odpočinku sú hlavné atribúty životného štýlu súčasnej doby, ktoré majú negatívny vplyv nielen na naše duševné, ale aj celkové zdravie.

Duševné zdravie ovplyvňuje celý rad faktorov, z ktorých niektoré môžeme ovplyvniť. Psychickú pohodu možno podporiť doplnky stravy s optimálnym množstvom živín, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nervovej sústavy a normálnu psychickú činnosť.

Podkategórie

Ohrozuje COVID aj náš mozog?
14.12.2021

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

V ktorých potravinách sa skrýva veľké množstvo horčíka
11.06.2021

V ktorých potravinách sa skrýva veľké množstvo horčíka

Chýba vám horčík a potrebovali by ste ho akútne doplniť? Jedným z krokov môže byť správna a vyvážená strava. Pozrite si prehľad potravín, v ktorých je horčíka dostatok.

10 príznakov depresie
11.06.2021

10 príznakov depresie

Mávate občas „depku“? To je v dnešnej dobe často používaná fráza, najmä v prípadoch, keď sme smutní, prežívame veľký stres, alebo sa v našom živote dejú nepríjemné veci. So skutočnou depresiou však tieto prechodné stavy duševnej nepohody nemajú pranič spoločné. Depresia je ochorenie, ktoré vyžaduje odbornú pomoc a ktoré neprejde len tak samo od seba. Na to, že situácia je skutočne vážna, by vás mali upozorniť nasledujúce príznaky, ktoré sú pre depresiu charakteristické.

Majte sa radi alebo ako láska ovplyvňuje naše zdravie
13.02.2021

Majte sa radi alebo ako láska ovplyvňuje naše zdravie

To, že láska prináša pozitívne emócie, vie každý. Menej je však známe, že láska má veľký vplyv aj na naše fyzické zdravie. V láskyplnom vzťahu sa cítime dobre nielen psychicky, ale dobre sa cíti aj naše telo. Podľa mnohých výskumov sa navyše tí, ktorí sa cítia milovaní, dožívajú vyššieho veku a rýchlejšie sa uzdravujú z chorôb. Ak ste teda už výrok, že láska uzdravuje, počuli, verte, že na ňom niečo bude.

Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka
13.01.2021

Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka

Bolestivý tlak v hlave môže mať mnoho príčin. Namiesto toho, aby ste do seba hádzali jednu tabletku proti bolesti za druhou, skúste najprv zistiť, odkiaľ problém pramení. Pri neznesiteľnej bolesti, samozrejme, odporúčame navštíviť lekára. No pri miernych bolestiach si viete pomôcť aj sami nasledujúcimi trikmi.

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky
15.04.2020

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky

Nízka hladina horčíka sa objavuje pomerne často. Horčík má vplyv na mnoho procesov v ľudskom tele. Podieľa sa na procese delenia buniek v tele, prispieva k udržaniu zdravých kostí a rovnako prispieva k normálnej syntéze bielkovín. A nielen to, horčík prispieva tiež k správnej funkcii psychiky a mnohému ďalšiemu.

Oslávte s nami Svetový deň zdravia
07.04.2020

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer