Životný štýl dnešnej doby vyžaduje naozaj veľké nároky na psychiku. Náhlenie, viac stresu, menej relaxácie, pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu, to všetko môže mať negatívny vplyv na našu psychiku, ale aj spánok.

Podkategórie

Potrebujete dobiť baterky?
15.08.2019

Potrebujete dobiť baterky?

Vedeli ste, že 15. augusta je Medzinárodný deň energy drinkov? Pitie energetických nápojov, najmä u mladších ročníkov, sa teší veľkej obľube. Lekári pred nadmernou konzumáciou ale varujú. Energy drinky síce pomôžu rýchlo dobiť baterky, ale netreba to s nimi preháňať. Nadmerné množstvo môže totiž poškodiť srdce a obličky. Navyše získaná energia je len krátkodobou záležitosťou.

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj  v tropických dňoch?
09.08.2019

Spánková hygiena, ako sa vyspať aj v tropických dňoch?

Nezdravý životný štýl, stres, nepravidelná pracovná doba, ale aj vysoké nočné teploty môžu viesť k nekvalitnému spánku, poruchám spánku a nespavosti. Niekedy sa totiž ani po desiatich hodinách spánku necítime dobre odpočinutí. Dodržiavaním jednoduchých pravidiel, môžete svoj spánok skvalitniť a zaistiť tak telu toľko potrebnú regeneráciu. U dlhodobejších porúch spánku je odporúčané navštíviť lekára, ktorý vylúči iná ochorenia vedúce k nespavosti.

Deň jogy s Budhovými citátmi, ktoré pohladia dušu
21.06.2019

Deň jogy s Budhovými citátmi, ktoré pohladia dušu

21. jún je Medzinárodný deň jogy. Joga je spojená s harmóniou tela, duše a mysle.

Do boja so stresom! Rady, ako sa starať o svoje zdravie, aj keď nemáte čas

Do boja so stresom! Rady, ako sa starať o svoje zdravie, aj keď nemáte čas

Či už ide o zdravie všetkých orgánov, spomalenie procesu starnutia, zlepšenie výkonu alebo ovplyvnenie psychických funkcií, dostatočný prísun vitamínov zohráva veľmi dôležitú úlohu pri udržiavaní ľudského organizmu v čo najlepšej forme.

10 príznakov depresie

Mávate občas „depku“? To je v dnešnej dobe často používaná fráza, najmä v prípadoch, keď sme smutní, prežívame veľký stres, alebo sa v našom živote dejú nepríjemné veci. So skutočnou depresiou však tieto prechodné stavy duševnej nepohody nemajú pranič spoločné. Depresia je ochorenie, ktoré vyžaduje odbornú pomoc a ktoré neprejde len tak samo od seba. Na to, že situácia je skutočne vážna, by vás mali upozorniť nasledujúce príznaky, ktoré sú pre depresiu charakteristické.