Vaginálne infekcie a hygiena – Články

Vaginálne infekcie sú dnes úplne bežným ženským problémom, o ktorom sa už nehanbíme hovoriť. Správna starostlivosť o intímne partie a hygiena je základom k intímnemu zdraviu.
Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Nezvaný a nepríjemný, no častý hosť – to je infekcia močových ciest. Keď nás navštívi, je už prineskoro a musíme sústrediť svoje sily na liečbu. Ako prevenciu vám ponúkame odborné rady, čo robiť a čoho sa vyvarovať, aby ste si udržali svoje intímne oblasti bez podobných komplikácií.

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?

Intímne partie a problémy s nimi spojené sú veci, o ktorých bežne nehovoríme s hocikým. Existujú však rôzne typy zápalov v pošve, ktoré môžu trápiť ženy. Ako ich rozoznať a kedy je potrebné vyhľadať pomoc lekára?

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok

Aj keď ženy sprevádza menštruácia už od puberty, existuje veľa vecí, ktoré sú pre mnohé novinkou, a to najmä pokiaľ ide o menštruačné pomôcky. Rovnako tak ako všetko ostatné, aj menštruačné pomôcky sa neustále vyvíjajú. Prehľad tých najpoužívanejších menštruačných pomôcok, vrátane horúcich noviniek vám prinášame.

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene
15.03.2020

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene

Intímna hygiena je téma, o ktorej sa príliš nehovorí. Predpokladá sa, že ženy sa o svoje intímne partie starajú správne. Ale nepríjemné pocity ako svrbenie, pálenie či infekcia bývajú práve dôsledkom chýb v oblasti intímnej hygieny. Ako má správna intímna hygiena vyzerať a čomu sa vyvarovať, aby "dole" bolo všetko bez problémov?

Opakujúce sa vaginálne mykózy
20.08.2019

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca
17.07.2019

Podceňovať intímnu hygienu sa nevypláca

V letných mesiacoch sú gynekologické infekcie a zápaly spôsobené kvasinkami častým problémom žien. V teple a vlhku sa dobre darí kvasinkovým infekciám (mykózam), ktoré trápia ženy v lete až dvakrát častejšie. Výskyt vaginálnej mykózy je možné obmedziť správnou intímnou hygienou. Ak chcete stráviť dovolenku bez zbytočných zdravotných komplikácií v podobe nepríjemného svrbenia, pálenia v intímnej oblasti, výtoku, bolesti pri močení a sexe, prečítajte si naše tipy, ako vaginálnym ťažkostiam predchádzať.

Jedálnym lístkom proti vaginálnej mykóze

Jedálnym lístkom proti vaginálnej mykóze

Trápia vás opakované pošvové zápaly? Nie ste sama, táto infekcia zaskočí počas života až 75 percent žien. Možno si však kladiete otázku, prečo sa tento problém týka aj vás. Dbáte predsa na intímnu hygienu, nosíte vzdušnú bielizeň, vyhýbate sa tesným odevom zo syntetických materiálov a nikdy nezostávate dlho v mokrých plavkách, hneď sa prezlečiete do suchého... To sú dôležité preventívne opatrenia, ale čo váš jedálny lístok? Neholdujete až príliš sladkostiam, bielemu pečivu alebo napríklad plesňovým syrom? Kvasinka Candida albicans, ktorá spôsobuje vaginálnu mykózu, totiž toto všetko miluje.