Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť
02.07.2019

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť

Časté nutkanie na močenie, bolesť v podbrušku, zvýšená teplota, bolesť bedier či výtoky môžu letné dni poriadne skomplikovať. Príznaky zápalu močového mechúra nepodceňujte, neliečená infekcia môže spôsobiť ochorenie obličiek. Ženy trpia na infekcie a zápaly močových ciest častejšie ako muži, čo je spôsobené anatomickými odlišnosťami močového ústrojenstva. Ak sa nechcete počas dovolenky potýkať so zápalmi močových ciest, myslite predovšetkým na prevenciu.

Ako predísť zápalu močových ciest

Ako predísť zápalu močových ciest

Začína jeseň – obdobie, keď sa naše telo stáva oveľa náchylnejšie na rôzne ochorenia. Aj vy sa už vopred desíte toho, že ucítite obávanú bolesť v podbruší, ktorá neomylne ohlasuje zápal močových ciest? S týmto problémom sa (nielen na jeseň) stretáva mnoho žien. Ide síce o ochorenie, ktoré sa dá väčšinou dobre liečiť a nebýva nijako vážne. Problém však je, že sa veľmi rado vracia. Opakovaným ťažkostiam sa však dá predísť dôslednou prevenciou.