Akné netrápi len pubertiakov
09.09.2019

Akné netrápi len pubertiakov

Mnohí si myslia, že akné patrí len do obdobia puberty. Akné sa ale netýka len dospievajúcich, dokáže potrápiť aj mnohých dospelých. Akné sa u dospelých objavuje predovšetkým v období stresu a hormonálnych zmien. Tvár plnú pupienkov tak dobre poznajú aj tí, ktorí už z puberty dávno vyrástli. Ak sa na tvári objaví pár vyrážok, netreba hneď panikáriť. Niekedy sa stačí zamyslieť nad možnou príčinou vzniku.

Ako prebieha bronchitída u detí

Ako prebieha bronchitída u detí

Za zápalom priedušiek stojí vo väčšine prípadov vírusová infekcia, ako napríklad nachladnutie. Táto choroba môže mať buď akútnu, alebo chronickú podobu, pričom u malých pacientov ide najčastejšie o akútnu formu. Na vznik bronchitídy sú náchylnejšie deti, ktoré trpia ďalším ochorením dýchacích ciest (napr. astmou či sennou nádchou) alebo niektorými druhmi alergií. Zápal priedušiek viac postihuje aj predčasne narodené deti, ktoré nemajú dosiaľ plne vyvinuté pľúca a imunitný systém.