Ako ustrážiť, aby mali deti dostatok minerálov a vitamínov?
24.02.2021

Ako ustrážiť, aby mali deti dostatok minerálov a vitamínov?

Dôležitým faktorom správneho vývoja a rastu dieťaťa je vyvážená strava. Vitamíny a minerály môžu deťom chýbať napríklad aj vtedy, keď majú veľa psychickej alebo fyzickej záťaže. Zostavenie vhodného jedálneho lístka je preto kľúčové.

Dlhšie obdobie bez slniečka je tu, vitamín D môže chýbať aj vám
29.01.2021

Dlhšie obdobie bez slniečka je tu, vitamín D môže chýbať aj vám

Vitamín D je pre vaše telo veľmi dôležitý. Väčšinou ho telo prijme zo slnečného žiarenia. Niekedy si ho však musíte pri jeho nedostatku doplniť umelo. To sa deje najmä v zimných mesiacoch, keď sú slnečné lúče zriedkavejšie a nie také silné.

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať
21.03.2020

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Zápal močových ciest je veľkým strašiakom prevažne u ženskej časti populácie. Nevyhýba sa ale ani mužom a deťom. Najčastejším miestom, kde sa všeobecne infekcie objavujú, je močová sústava a najčastejším typom infekcie močovej sústavy je zápal močového mechúra. Ak nie je zápal včas podchytený, môže viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Aké sú príznaky zápalu močových ciest a ako im predchádzať?

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor
18.03.2020

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor

Črevná chrípka je pomerne bežné ochorenie. Ak na črevnú chrípku ochorejú deti, neradno ochorenie podceňovať. Nutné je dbať predovšetkým na dostatočný pitný režim, pretože črevná chrípka môže spôsobiť veľmi závažnú dehydratáciu organizmu. Práve deti sú častými pacientmi s touto diagnózou. V detskom kolektíve sa ľahko šíria vírusy a baktérie spôsobujúce črevnú chrípku, ktorá malým pacientom a ich rodičom spôsobí veľmi nepríjemné dni. Aké sú prejavy ochorenia a aké dodržiavať zásady, aby bol detský pacient čo najskôr fit?

Podporte imunitu detí darmi z prírody

Podporte imunitu detí darmi z prírody

Aj u vás je zima tradične obdobím maródovania? Podobnú skúsenosť má väčšina mamičiek detí predškolského a školského veku, ktoré každú chvíľu chytia nejakú virózu. Čo robiť pre to, aby vaše deti neboli tak často choré? Podporte ich odolnosť prostriedkami, ktoré nájdete v prírode.

Poruchy pozornosti u detí
15.03.2020

Poruchy pozornosti u detí

Na dieťa s poruchou pozornosti okolie často nazerá ako na neposlušné a nevychované. Nie vždy je ale všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. U detí nemusí ísť o nevychovanosť či neposlušnosť, ale môže sa jednať o niektorú z porúch pozornosti. Tieto poruchy predstavujú pre rodičov a pedagógov náročnú skúšku. Deťom samotným potom veľakrát komplikujú nielen školské vzdelávanie, ale aj zaradenie do kolektívu svojich rovesníkov. K deťom s poruchou pozornosti by sa preto malo pristupovať so zhovievavosťou, trpezlivosťou a láskou.

Imunita u detí, voľte prírodnú cestu
17.02.2020

Imunita u detí, voľte prírodnú cestu

Každý rodič to dobre pozná. Dieťa nastúpi do škôlky či do školy a po niekoľkých dňoch je choré. Opakované infekcie u detí sú typické v období, kedy sa imunitný systém dieťaťa prvýkrát stretáva s patogénmi, rozvíja imunitnú odpoveď a organizmus si buduje imunitnú pamäť. Do určitej miery môžeme imunitu dieťaťa ovplyvniť tým, že ju budeme posilňovať. Ako? Najlepšie prírodnou cestou.