Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?
13.09.2022

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Nezvaný a nepríjemný, no častý hosť – to je infekcia močových ciest. Keď nás navštívi, je už prineskoro a musíme sústrediť svoje sily na liečbu. Ako prevenciu vám ponúkame odborné rady, čo robiť a čoho sa vyvarovať, aby ste si udržali svoje intímne oblasti bez podobných komplikácií.

Môžeme zo slnka získať dostatok vitamínu D?
05.08.2022

Môžeme zo slnka získať dostatok vitamínu D?

V posledných rokoch sa téma vitamínu D dostala na výslnie a počúvame o ňom z každej strany. Odborníci tvrdia, že mnohí z nás ho majú nedostatok a mali by sme sa preto viac chrániť pred vážnymi zdravotnými problémami.

Spánok a zdravie
14.07.2022

Spánok a zdravie

Spánok je pre naše fyzické a duševné zdravie nevyhnutný. Bez dostatočne dlhého a kvalitného spánku sa cítime unavení nielen fyzicky ale aj psychicky. Spánok je kľúčom ku zdraviu a jeho deficit sa vždy prejaví na našej kondícii. Nedostatok spánku sa môže prejaviť oslabenou imunitou, celodennou únavou, podráždenosťou, poruchami pamäte, sústredenia a mnohými ďalšími nepríjemnými prejavmi, ktoré ovplyvňujú náš bežný život. To najjednoduchšie, čo môžete pre svoje zdravie urobiť, je dobre sa vyspať. Ako si ale zabezpečiť zdravý a kvalitný spánok v lete, keď sa nám vďaka tropickým teplotám horko ťažko zaspáva a trápi nás aj nočné zobúdzanie?

6 zaujímavostí o cukrovke
12.05.2022

6 zaujímavostí o cukrovke

Ak trpíte cukrovkou, znamená to, že vaše telo nie je schopné správne spracovať a využiť glukózu z potravy, ktorú prijímate. Existujú rôzne typy cukrovky, z ktorých každý typ má iné príčiny, no všetky majú jeden spoločný problém  - príliš veľké množstvo glukózy v krvi. Niektorým typom cukrovky sa dá predísť osvojením si zdravého životného štýlu. Prinášame vám šesť zaujímavostí, ktoré sa vám môžu v boji s cukrovkou zísť.

Imunitné účinky betaglukánov
18.01.2022

Imunitné účinky betaglukánov

Betaglukány sú polysacharidy prírodného pôvodu, ktoré sa často spájajú vďaka svojmu účinku s podporou imunity. Ako dokážu posilniť imunitný systém? Pozrime sa na ich pozitívny vplyv na zdravie a posilnenie organizmu.

Ohrozuje COVID aj náš mozog?
14.12.2021

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

Osteoporóza: Prevencia = predchádzanie. Správna voľba pre vaše zdravie a šťastie.
18.10.2021