icon
Sila 2 prírodných látok D-MANÓZA a KANADSKÉ BRUSNICE sa vstrebávajú do krvi a odtiaľ sú filtrované do moču, ktorý vyplachuje močový mechúr.
Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Cystitída patrí medzi tabu témy, neradi o nej hovoríme a považujeme to za intímnu záležitosť. Nemalo by to tak byť. Inak hrozí, že problém s močovými cestami sa ozve v najnevhodnejší čas a s vysokou intenzitou.

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Nezvaný a nepríjemný, no častý hosť – to je infekcia močových ciest. Keď nás navštívi, je už prineskoro a musíme sústrediť svoje sily na liečbu. Ako prevenciu vám ponúkame odborné rady, čo robiť a čoho sa vyvarovať, aby ste si udržali svoje intímne oblasti bez podobných komplikácií.

Najčastejšie príčiny zápalu močového mechúra

Najčastejšie príčiny zápalu močového mechúra

Trápi vás pálenie a rezanie pri močení? Trpíte neodkladným nutkaním na močenie a k tomu pociťujete bolesť v podbrušku? Za vaše ťažkosti môže byť zodpovedný zápal močového mechúra, tzv. cystitída. Ide o nepríjemné ochorenie, ktoré je ale dobre liečiteľné. Na dosiahnutie úspešnej liečby je nutné navštíviť lekára včas. Ktoré príznaky neradno podceňovať a ako zápalom močového mechúra predchádzať?

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať
21.03.2020

Opakované zápaly močových ciest a ako im predchádzať

Zápal močových ciest je veľkým strašiakom prevažne u ženskej časti populácie. Nevyhýba sa ale ani mužom a deťom. Najčastejším miestom, kde sa všeobecne infekcie objavujú, je močová sústava a najčastejším typom infekcie močovej sústavy je zápal močového mechúra. Ak nie je zápal včas podchytený, môže viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Aké sú príznaky zápalu močových ciest a ako im predchádzať?

Každý desiaty Slovák trpí ochorením obličiek

Každý desiaty Slovák trpí ochorením obličiek

Obličky sú životne dôležitý orgán, ktorý je zodpovedný za očistu a detoxikáciu. Podľa odborníkov má ale každý desiaty Slovák ochorenie obličiek bez toho, aby o tom vedel. Ochorenie možno pritom veľmi ľahko diagnostikovať prostredníctvom vyšetrenia moču, krvi a krvného tlaku. Ak sa stretávate s nepríjemným pálením a rezaním pri močení, bolesťou v podbrušku alebo častým močením, je nutné sa zamyslieť, či sú vaše obličky v poriadku.

Príznaky zápalu  močových ciest
08.06.2016

Príznaky zápalu močových ciest

Medzi prvé príznaky zápalu močových ciest patrí bolesť v podbruší. Človeka tiež často nutká na močenie, ale s produkciou iba malého množstva moču. Ďalej pri močení môžeme cítiť nepríjemne rezavú a pálivú bolesť, najmä ku koncu močenia.

Aké látky pomáhajú pri zápale močových ciest
24.05.2016

Aké látky pomáhajú pri zápale močových ciest

Zápal močového mechúra postihuje častejšie ženy než mužov, a to pre odlišné anatomické stavby močového ústrojenstva. V Českej republike prekonalo niekedy zápal močových ciest 70 percent žien a 15 percentám sa zápaly opakovane vracajú.