Výživový doplnok
Výživový doplnok

Zlatá Omega-3 rybí olej 3000 mg

Vysoko kvalitný rybí olej poskytujúci všetky benefity omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (EPA a DHA) dôležitých pre ľudské zdravie a mnohé telesné funkcie.

€13,89
Pridať do košíka
Na sklade

ZDRAVÉ SRDCE, MOZOG A ZRAK

Omega-3 mastné kyseliny sú dôležité na udržanie dobrého zdravia. Naše telo ich nevytvára v adekvátnom množstve, preto je dôležité prijímať dostatok týchto živín prostredníctvom stravy alebo výživových doplnkov. Jedným z najlepších zdrojov omega-3 mastných kyselín je rybí olej, ktorý je bohatý na EPA (kyselina eikosapentaénová) a DHA (kyselina dokosahexaénová).

Walmark Zlatá Omega-3 rybí olej 3000 mg je:

• Bohatý zdroj omega-3 nenasýtených mastných kyselín
  • Získaný z prírodných zdrojov, rýb
  • Lahodnej chuti
  • Bez pachute rybiny
  • Zlatá Omega 3 rybí olej 3000 mg môže pomôcť podporiť vaše celkové zdravie mnohými spôsobmi, vrátane:
  • Zdravie srdca: Omega-3 mastné kyseliny podporujú zdravie srdca. Prispievajú k udržovaniu normálneho krvného tlaku (priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 3 g EPA a DHA) a normálnej hladiny triglyceridov v krvi (priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 2 g EPA a DHA).
  • Zdravie mozgu: DHA podporuje správnu funkciu mozgu (napr. pamäť a kognitívne funkcie).
  • Zdravie očí: DHA je hlavnou zložkou sietnice a prispieva k udržaniu dobrého zraku. Vitamín A podporuje udržanie dobrého zraku.
  • Podpora imunity: Vitamíny A a D prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.
  • Antioxidant: Vitamín E je antioxidant chrániaci bunku pred oxidačným poškodením voľnými radikálmi zo znečisteného prostredia a metabolizmu vlastného tela.
  • Walmark Zlatá Omega 3 rybí olej 3000 mg sa odporúča pre:
  • Osoby s nízkou konzumáciou rýb: Ryby sú primárnym zdrojom omega-3 mastných kyselín v strave, takže osoby, ktoré vo svojej strave nekonzumujú dostatok rýb, môžu mať prospech z užívania výživových doplnkov s obsahom omega-3 mastných kyselín z rybieho oleja.
  • Osoby, ktoré potrebujú podporovať zdravie srdca a ciev: Omega-3 mastné kyseliny prispievajú k udržovaniu normálnej hladiny triglyceridov v krvi, normálneho krvného tlaku a normálnej funkcii srdca.
  • Osoby s jedným alebo viacerými rizikovými faktormi:
    • Nedostatok pravidelnej fyzickej aktivity
    • Stres
    • Fajčenie
    • Obezita alebo nadváha
  • Tehotné a dojčiace ženy. Omega-3 mastné kyseliny prispievajú k vývoju plodu a môžu pomôcť podporiť normálny vývoj mozgu a očí plodu a dojčených detí. Tehotné a dojčiace ženy sa majú snažiť konzumovať dostatočné množstvo omega-3 mastných kyselín, či už prostredníctvom potravy alebo vo forme výživových doplnkov. (Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 200 mg DHA).
Denná dávka obsahuje: Hmotnosť 4 ml % RVH*
Rybí olej
obsahuje: nenasýtené mastné kyseliny omega 3 (18 % EPA, 12 % DHA)
3000,0 mg -
Vitamín E 3,0 mg 25
Vitamín A 250,0 µg 31
Vitamín D3 10,0 µg 200
Dávkovanie: 4 ml denne. Najlepšie počas jedla alebo po jedle.
Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA a 250 mg DHA. Na maximálny prínos užívajte pravidelne každý deň.
* % referenčnej výživovej hodnoty;   - nie je stanovené

Zloženie: rybí olej (vo forme TG/vo forme triglyceridov),  olej s triglyceridmi so stredne dlhým reťazcom, pomarančový olej, DL-alfa-tokoferylacetát, retinylacetát, cholekalciferol.

Súvisiace články3

Omega-3 mastné kyseliny sú polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré sa bežne vyskytujú v prírode, ako aj v určitých potravinách.

14.12.2021 v 16.12

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

Ak chceme mať zdravé vlasy, musíme sa najskôr zamerať na starostlivosť o pokožku hlavy. Denná hygiena a starostlivosť o pokožku hlavy je však individuálna záležitosť, pretože každý z nás má iný typ pokožky. Spoznajte tú vašu čo najlepšie, veď nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy.