Užite si exotiku plnými dúškami. Ako sa na cestu pripraviť?

Užite si exotiku plnými dúškami. Ako sa na cestu pripraviť?

Publikované: 20.06.2019

Zobrazenie: 793

Leto je tu a s ním i cesty za teplom a morom. Máte v pláne vyraziť do niektorej z exotických krajín? Potom iste už dopredu premýšľate o tom, čo všetko si so sebou zabaliť, aby vás potom – tisíce míľ od domova – niečo nečakane nezaskočilo. Nedostatočná príprava však neznamená len praktické nepríjemnosti, ale môže ohroziť i vaše zdravie. Jedným z najobávanejších strašiakov pri výpravách za exotikou sú rôzne črevné patálie, najčastejšie spôsobené požitím kontaminovanej vody alebo potravín. Začnite s prípravou ešte pred odchodom.

Komplex živých kultúr + S. BOULARDIIBiopron-Forte_30_BOX_SLO_3D_R_W12591-S-01-CZE-SLO.png
Pre náhle situácie nielen na cestách

  • Unikátny komplex živých kultúr v kombinácii s S. Boulardii, laktobacilov a fruktooligosacharidov.
  • 3 zložky = trojitá obnova črevnej mikroflóry.
  • Pre dospelých a deti už od ukončeného 6. mesiaca

Viac informácií >>

 
Črevnú mikroflóru narušuje celý rad vplyvov, a to vrátane stresu, ktorý nás často postihne ešte niekoľko dní predtým, než vyrazíme na letisko (v strese náš organizmus preferuje zásobenie životne dôležitých orgánov a obmedzí prísun krvi do čriev).

Cestovná horúčka býva sprevádzaná:
  • veľkou únavou
  • pocitom slabosti
  • nepokojným spánkom
  • zvýšenou teplotou, niekedy i kašľom a bolesťou v krku
  • hnačkou
  • bolesťou brucha
  • vracaním
Hoci ide len o prechodnú, a navyše rýdzo psychosomatickú záležitosť, našim črevám podobný „adrenalín“ ani v najmenšom neprospieva.  

Príliš mnoho zmien naraz

Ak k tomu všetkému pripočítate (veľakrát veľmi výraznú) zmenu – z hektického pracovného kolotoča rovno do raja, kde vládne pohoda a sladké ničnerobenie, odlišnú úroveň hygieny (najme v krajinách Stredného Východu, južnej a juhovýchodnej Ázie, Afriky či Južnej a Strednej Ameriky), a v neposlednom rade pokrmy, na ktoré náš tráviaci trakt nie je zvyknutý a ktoré možno ochutnáte prvýkrát v živote, je dosť pravdepodobné, že telo zareaguje zažívacími ťažkosťami. Nenechajte si pokaziť vytúženú dovolenku, na ktorú ste sa celý rok tešili, a podporte svoju črevnú mikroflóru ešte skôr, než nastúpite do lietadla.

shutterstock_1150983209.jpg

Nasaďte pred odchodom živé kultúry

Živé mikroorganizmy tvoria prirodzenú súčasť mikrobiálneho osídlenia každého zdravého jedinca. Napomáhajú k zdravému zažívaniu a obnove črevnej mikroflóry. Chcete prežiť leto, na ktoré vám zostanú len tie najkrajšie spomienky? Nasaďte najmenej týždeň pred plánovaným odchodom prípravok Biopron Forte, ktorý obsahuje unikátny komplex živých baktérií, kvasinky S. Boullardii a fruktooligosacharidy a je vhodný pre dospelých a deti od ukončeného 6. mesiaca. V užívaní prípravku pokračujte tiež počas dovolenky a po návrate domov (telo sa tak rýchlejšie vráti k bežnému stravovaciemu režimu).


6 potravín, ktoré vám môžu ohroziť dovolenku
20.06.2019

6 potravín, ktoré vám môžu ohroziť dovolenku

Posedieť si na terase kaviarne pri pohári skvelého frappé, ochutnať lahôdku z grilu, či s kornútom točenej vanilkovej zmrzliny, zaspomínať na bezstarostné časy detstva – to všetko neodmysliteľne patrí k letu a času dovoleniek. Len málokto ale v takých chvíľach zvažuje možné zdravotné riziká. Kvôli vyšším teplotám, ktoré vytvárajú priamo ideálne podmienky pre množenie baktérií, sa totiž niektoré potraviny rýchlejšie kazia, a ľahko sa potom môže stať, že sa z príjemne stráveného popoludnia stane úplne iná „zábava“. A na ktoré druhy potravín by ste si mali dať najväčší pozor? A existuje nejaká pomoc?

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 6704
Čas festivalov, grilovania a kúpalísk prichádza. Čo na to naše črevá?
20.06.2019

Čas festivalov, grilovania a kúpalísk prichádza. Čo na to naše črevá?

Na to, aby ste si počas dovolenky privodili nepríjemné komplikácie v podobe črevných ťažkostí, nemusíte cestovať do Egypta, Thajska alebo inej exotickej krajiny. Úplne stačí i málo prepečený steak, alebo „odležaný“ párok v rožku, ktorý si dáte v stánku s rýchlym občerstvením. Ak pripočítate ešte chatrnú hygienu, ktorá býva „bežným štandardom“ na väčšine letných festivalov, prípadne i stres a únavu z celodenných horúčav, výsledkom je celkom vysoké riziko, že značnú časť dovolenky strávite na záchodovej doske. Ako týmto patáliám predísť?

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 4971
Výlety a rýchle občerstvenie k letu patria
20.06.2019

Výlety a rýchle občerstvenie k letu patria

Keď je vonku krásne a my pred sebou máme ešte slušnú porciu kilometrov, nechce sa nám vysedávať v reštauráciách a nekonečne dlho čakať na obed. Omnoho rýchlejšie je dať si niečo pri stánku, ktorých býva v tomto čase všade plno. Nehľadiac na to, že i obyčajný langoš, klobása s chrenom alebo smažený syr v žemli chutí na lavičke pri rybníku omnoho lepšie, než obed v luxusnom podniku. Trblietajúca sa vodná hladina, šumenie stromov a príjemne svieži vánok vie skrátka vykúzliť tú správnu prázdninovú atmosféru. Má to ale jeden háčik – dobroty z rýchleho občerstvenia nám túto idylku môžu niekedy poriadne nabúrať...

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 6081
Exotika je o zážitkoch. Nenechajte si ich narušiť črevnými ťažkosťami.
20.06.2019

Exotika je o zážitkoch. Nenechajte si ich narušiť črevnými ťažkosťami.

Už sa nemôžete dočkať, až ochutnáte autentické bun bo nam bo, indickú samosu, originál thajské karí alebo preslávenú argentínsku salsu chimichurri? Faktom je, že z ciest do exotických krajín si človek odnáša i množstvo kulinárskych spomienok, ktoré ešte niekoľko rokov potom omamne voňajú koriandrom a pravou vanilkou. Ak ale túto skúsenosť neprebije zážitok v podobe črevných ťažkostí, ktoré každý rok postihuje drvivú väčšinu cestovateľov. Účinnou ochranou proti týmto nepríjemným patáliám je zdravá črevná mikroflóra.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 12218