5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete

5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete

Publikované: 23.07.2019

Zobrazenie: 1327

Leto milujeme, či páli slniečko alebo prší. Viac cestujeme, užívame si, skúšame nové a nepoznané alebo sa vraciame k osvedčeným miestam a aktivitám. Na niektoré veci by sme ale nemali zabúdať pri cestovaní, kedy ochutnávame nové pokrmy, stravujeme sa na pochybnejším miestach a dni trávime viac na priamom slnku.

1. Fľaša s vodou

Všade omieľaná téma, ktorá má svoje opodstatnenie. Prísun dostatočného množstva tekutín je nevyhnutný obzvlášť v sparnom lete a spoliehať sa, že po ceste bude možnosť zaobstarať si, alebo kúpiť nezávadnú pitnú vodu, sa nemusí vyplatiť. Úžitková voda je dobrá na schladenie a umytie rúk, piť ju je príliš veľké riziko s prípadnými nepríjemnými následkami v podobe črevných ťažkostí. Fľaša s vodou sa hodí nielen preto, aby ste sa nenakazili pri konzumácii závadnej vody, ale aj ak už nejaký akútny tráviaci problém nastane. Hnačka dokáže človeka poriadne dehydrovať a dostatočný pitný režim vás môže uchrániť pred pobytom v nemocnici. Do vody prihoďte rehydratačný roztok alebo iónový nápoj, ktorý dodá telu potrebné minerály a cukor.
shutterstock_644075443.jpg


2.Dezinfekčný gél

Na cesty sa oplatí vziať so sebou aj príručné balenie dezinfekčného gélu na ruky - nie vždy je možné si po toalete či pred jedlom umyť ruky v nezávadnej vode. Hygiena je veľmi dôležitá, obzvlášť, keď sa vydáme na dovolenku a najmä do exotických destinácií.


3. Živé kultúry

Výživový doplnok s obsahom živých kultúr využijete celé leto. Pomáha totiž vracať narušenú črevnú mikroflóru do normálu a pomôže prekonať nepríjemné následky. Nemal by chýbať v kufri do zahraničia, v taške na chatu ani v batohu na festival, kde je riziko nevhodných hygienických podmienok väčšie. Vyskúšajte Biopron Forte - prípravok vhodný nielen na cesty. Obsahuje špeciálnu kombináciu dvoch kmeňov živých kultúr s vysokým obsahom (10 mld. CFU), fruktooligosacharidy a prospešnú kvasinku S. Boulardii. Pre dospelých a deti od 6. mesiaca života.

Komplex živých kultúr + S. BOULARDIIBiopron-Forte_30_BOX_SLO_3D_R_W12591-S-01-CZE-SLO.png
Pre náhle situácie nielen na cestách

  • Unikátny komplex živých kultúr v kombinácii s S. Boulardii, laktobacilov a fruktooligosacharidov.
  • 3 zložky = trojitá obnova črevnej mikroflóry.
  • Pre dospelých a deti už od ukončeného 6. mesiaca

Viac informácií >>


4.Vlhčené toaletné utierky

Malý balíček za pár centov, ktorý nezaberie v batohu veľa miesta, ale v určitých situáciách je na nezaplatenie. Kvôli lepšiemu pocit čistoty ho preto noste vždy so sebou.


5.Prikrývka hlavy a krém s UV faktorom

Deň strávený na slnku a v prílišnom teple sa môže prejaviť aj úpalom. Príznaky zvyčajne spozorujeme až po niekoľkých hodinách, často je sprevádzaný spálenou kožou, slabosťou, bolesťou hlavy, únavou, alebo vracaním. Prikrývka hlavy, krém so zodpovedajúcim UV faktorom a dostatočný príjem tekutín môžu nepríjemnostiam zabrániť alebo ich aspoň zmierniť. Zbaľte si ich do ruksaku a pravidelne používajte. Pokaziť si dovolenku ťažkosťami, ktorým sa dalo zabrániť, by bolo zbytočné.
shutterstock_680463682-(1).jpg
6 potravín, ktoré vám môžu ohroziť dovolenku
20.06.2019

6 potravín, ktoré vám môžu ohroziť dovolenku

Posedieť si na terase kaviarne pri pohári skvelého frappé, ochutnať lahôdku z grilu, či s kornútom točenej vanilkovej zmrzliny, zaspomínať na bezstarostné časy detstva – to všetko neodmysliteľne patrí k letu a času dovoleniek. Len málokto ale v takých chvíľach zvažuje možné zdravotné riziká. Kvôli vyšším teplotám, ktoré vytvárajú priamo ideálne podmienky pre množenie baktérií, sa totiž niektoré potraviny rýchlejšie kazia, a ľahko sa potom môže stať, že sa z príjemne stráveného popoludnia stane úplne iná „zábava“. A na ktoré druhy potravín by ste si mali dať najväčší pozor? A existuje nejaká pomoc?

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 6704
Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí
17.07.2019

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí

Doba zaslúženého odpočinku, čas dovoleniek, je za dverami. A s prípravou na cesty je najlepšie začať hneď. Na dovolenke nás môžu stretnúť nepríjemné zdravotné komplikácie. A nemusí ísť len o dovolenku v exotických krajinách. Črevné ťažkosti nás môžu stretnúť kdekoľvek.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 160
Črevá, náš druhý mozog
20.05.2019

Črevá, náš druhý mozog

Vedecké výskumy uvádzajú, že narušená črevná mikroflóra ovplyvňuje našu náladu, obezitu i alergie. Črevá prirodzene fungujú za prítomnosti určitých baktérií a mikróbov. Nadmerné užívanie sladidiel, lepku, geneticky modifikovaných potravín, antibiotík a alkoholu, črevnú rovnováhu značne narúša. Našťastie sa dá rovnováhe našich čriev pomôcť.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 1584