Ako podporiť rast vlasov

Ako podporiť rast vlasov

Publikované: 09.09.2019

Zobrazenie: 1950

Dlhé vlasy sú od pradávna symbolom krásy, zmyselnosti a ženskosti. Každá žena občas zatúži po bohatej a dlhej hrive. Rýchlym a efektívnym spôsobom, ako mať dlhé vlasy je predĺženie. Ak sa ale rozhodnete pre prirodzenosť, budete si musieť počkať. Ako a možno vôbec ovplyvniť rast vlasov? Pár tipov vám prinášame.

Vlasy a genetika

Množstvo vlasov, rovnako tak ako rýchlosť rastu vlasov, ovplyvňuje genetika. Vlas rastie cca 1 cm za mesiac, ale našli by sa aj takí, ktorým vlas rastie rýchlejšie. Starnutím vlasy rastú pomalšie a menia tiež svoju kvalitu. Aj napriek genetickej dispozícii možno do istej miery stav vlasov ovplyvniť.

Čo vlasy potrebujú?

Žiadny zázračný liek na podporu rastu a kvality vlasov nám nepomôže, ak nebudeme dodržiavať zdravý životný štýl vrátane zdravého stravovania. Vlas na svoj rast potrebuje minerály, antioxidanty, stopové prvky, aminokyseliny. Medzi tie najdôležitejšie patria omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, selén, aminokyseliny, vitamíny a minerály.

Výživa vlasov začína zvnútra

Ak chcete mať istotu, že vlasom naozaj dávate to, čo potrebujú, zaraďte do stravy výživové doplnky. Viaderm BEAUTY obsahuje odporúčané množstvo vitamínov a minerálov v kombinácii s bylinnými extraktmi nielen na zdravé vlasy, ale aj pokožku a nechty. Biotín a zinok pomáhajú udržiavať vlasy zdravé a lesklé a meď prispieva k normálnej vlasovej pigmentácii vlasov. Vlasom prospeje tiež výživový doplnok Biotín, ktorý je označovaný ako vitamín H (nemecky Haar - vlasy, Haut - pleť). Biotín podporuje zdravý vzhľad vlasov a pomáha k udržaniu zdravej pokožky.

K zdravým vlasom prírodnou cestou

Na trhu je nespočetné množstvo zaručených prípravkov, ktoré sľubujú ako rýchly rast, tak bujnú hrivu. Často ale obsahujú množstvo chemických látok, ktoré vlasom príliš neprospievajú. Existuje však niekoľko prírodných prostriedkov, ktoré stimulujú rast vlasov a dodajú im potrebnú výživu.

Maska z vaječných bielkov

Vaječné bielky obsahujú zinok, síru, železo, fosfor a jód. Vlasy sú po vaječných bielkoch bohatšie na objem a zdravšie. Obnoví sa hydratácia vlasového folikulu a vlasom navrátia hebkosť. Vaječný bielok nechajte na vlasoch pôsobiť 15 minút a potom dôkladne umyte.

Maska z vajec, medu a olivového oleja

Med obsahuje veľké množstvo antioxidantov a živín, ktoré sú nevyhnutné na zdravý vzhľad a rast vlasov. Zmiešajte lyžičku medu, olivového oleja a vaječného bielka. Dobre zmiešajte do konzistencie hladkej pasty, nechajte na vlasoch pôsobiť 20 minút. Potom vlasy dôkladne umyte.

Citrónový elixír

Liečivé vlastnosti citrónu sú dobre známe. Je užitočný ako pre vlasy, tak pokožku hlavy. Je ideálny na problémy s mastnými vlasmi alebo zlým rastom vlasov. Citrusové plody sú plné vitamínu C, vitamínov skupiny B, antioxidantov a kyseliny listovej. Na elixír zmiešajte 1 lyžicu citrónovej šťavy a 2 lyžičky kokosového alebo olivového oleja, naneste na pokožku hlavy a vlasy. Nechajte pôsobiť jednu hodinu a vlasy umyte šampónom.
 
Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť  o vlasy
09.08.2019

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť o vlasy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aby tomu tak bolo aj v letnom období, je nutné sa o vlasy patrične starať. Slnečné lúče, slaná voda či chlór vlasy vysušujú a oslabujú. Ak im budete v lete venovať tú správnu starostlivosť, bude vaša hriva krásna aj na jeseň. My vám prinášame zopár tipov, ako si vlasy udržať zdravé a krásne celé leto.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 114
Padajú vám vlasy a ste unavená? Pravdepodobne vám chýba železo
20.10.2018

Padajú vám vlasy a ste unavená? Pravdepodobne vám chýba železo

Vlasy sú najmä u žien pýchou, vizitkou osobnosti a formou sebavyjadrenia. Zatiaľ čo v dievčenskom veku bývajú vlasy pevné, lesklé a plné života, spolu s pribúdajúcimi rokmi sa pevnosť, lesk i zdravý vzhľad začnú pomaly vytrácať a treba sa vrhnúť na starostlivosť o ne naozaj zodpovedne. Čo však, keď vlasy začnú padať doslova po prameňoch a navyše sa cítite stále unavená? Svoju úlohu v tom môže zohrať aj nedostatok železa.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 2967
Vlasy sú zrkadlom nášho zdravia
22.05.2018

Vlasy sú zrkadlom nášho zdravia

Všimli ste si, že vám v ostatnom čase zostávajú v hrebeni stále väčšie chumáče vlasov? To môže mať celý rad príčin – počínajúc nešetrnou starostlivosťou cez rôzne hormonálne zmeny a príliš častý stres až po nedostatok niektorých dôležitých živín. 

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 164