Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť  o vlasy

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť o vlasy

Publikované: 09.08.2019

Zobrazenie: 115

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aby tomu tak bolo aj v letnom období, je nutné sa o vlasy patrične starať. Slnečné lúče, slaná voda či chlór vlasy vysušujú a oslabujú. Ak im budete v lete venovať tú správnu starostlivosť, bude vaša hriva krásna aj na jeseň. My vám prinášame zopár tipov, ako si vlasy udržať zdravé a krásne celé leto.

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť o vlasy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aby tomu tak bolo aj v letnom období, je nutné sa o vlasy patrične starať. Slnečné lúče, slaná voda či chlór vlasy vysušujú a oslabujú. Ak im budete v lete venovať tú správnu starostlivosť, bude vaša hriva krásna aj na jeseň. My vám prinášame zopár tipov, ako si vlasy udržať zdravé a krásne celé leto.

Hydratujte

15 % vlasu tvorí voda, ktorá sa pôsobením slnečných lúčov vyparuje a vlas sa vysušuje. Základom letnej vlasovej starostlivosti by mala byť dostatočná hydratácia. Ideálne letné vlasové prípravky nesú označenie Sun a sú určené špeciálne na letné obdobie. Vďaka svojmu zloženiu zaistia vlasom potrebnú ochranu a starostlivosť.

Dbajte na zloženie vlasovej kozmetiky

Vyvarujte sa používaniu kozmetiky obsahujúci silikóny, nikel či ropné oleje. Pri dlhodobom používaní sa vlas obaľuje nepreniknuteľnou vrstvou a nie je schopný prijímať výživu.

Vyskúšajte oleje

Farbené aj odfarbené vlasy sú citlivejšie na slanú i sladkú vodu. Najlepšou ochranou sú vlasové oleje a bez oplachové prípravky, ktoré dodajú suchým vlasom kolagén a keratín. Vlasy budú opäť lesklé a pevné. Ak máte napr. kokosový či telový olej, nebojte sa použiť ten.

Pozor na vrkôčiky a drdoly

V lete je pre mnohé ženy najobľúbenejším účesom vrkôčik alebo drdol. Hoci ide o veľmi pohodlné účesy, vysušené vlasy sú oveľa viac ohrozené lámaním. Voľte preto radšej voľnejšie účesy, pri ktorých sa vlasy nebudú toľko lámať.

Šetrné rozčesávanie

V lete sa vlasy oveľa viac zachumlajú, predovšetkým vďaka častému kúpaniu v mori či v bazéne. Pred rozčesávaním aplikujte do vlasov vlasový krém, ktorý by mal rozčesávanie uľahčiť. Nezabúdajte, že rozčesávanie vlasov by malo byť šetrné. Začínať by sa malo rozčesávať pri končeku a postupovať až ku korienkom.

Po dovolenke doprajte vlasom hĺbkovú kúru a prípadne zastrihnite končeky. Ideálnym doplnkom pre zdravie a krásu vašich vlasov, nielen po dovolenke je Reghaar balíček na vlasovú starostlivosť. V balíčku nájdete vlasový aktivátor, vlasový stimulátor a šampón proti lupinám. Vlasový aktivátor je kozmetický prípravok, ktorý obmedzuje vypadávanie vlasov, podporuje ich rast a znižuje tvorbu lupín. Vlasový stimulátor je výživový doplnok, ktorý vďaka zinku a medi prispieva k udržaniu zdravých a krásnych vlasov, ich pigmentácii, ale prispieva aj k normálnemu stavu nechtov a vlasov. Reghaar šampón proti lupinám napomáha znižovať vypadávanie vlasov, zamedzuje ich nadmernému masteniu, vyživuje vlasovú pokožku a dodáva vlasom zdravý vzhľad a prirodzený lesk. Produkty Reghaar sú ideálnou voľbou na kondíciu vašich vlasov po náročnom lete.
A ako na krásu zvnútra? Vyskúšajte náš balík Krása zvnútra na vonkajšiu krásu a vnútorné zdravie. Nielen na vlasy, ale aj na krásnu pokožku a silné nechty odporúčame Viaderm Beauty, pretože vďaka kombinácii vitamínov, minerálov a bylinných extraktov udržiava Vašu krásu po celý rok.
 

So starostlivosťou o vlasy Vám pomôžeme!

Padajú vám vlasy a ste unavená? Pravdepodobne vám chýba železo
20.10.2018

Padajú vám vlasy a ste unavená? Pravdepodobne vám chýba železo

Vlasy sú najmä u žien pýchou, vizitkou osobnosti a formou sebavyjadrenia. Zatiaľ čo v dievčenskom veku bývajú vlasy pevné, lesklé a plné života, spolu s pribúdajúcimi rokmi sa pevnosť, lesk i zdravý vzhľad začnú pomaly vytrácať a treba sa vrhnúť na starostlivosť o ne naozaj zodpovedne. Čo však, keď vlasy začnú padať doslova po prameňoch a navyše sa cítite stále unavená? Svoju úlohu v tom môže zohrať aj nedostatok železa.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 3008