icon

Široká ponuka výživových doplnkov najvyššej kvality vo forme základných vitamínov, minerálov, ale aj sofistikovanejšie produkty pre viac špecifické potreby.

Podkategórie

Tajomstvo dokonalej pleti
11.11.2019

Tajomstvo dokonalej pleti

V čom spočíva tajomstvo dokonalej pleti? Tajomstvo dokonalej pleti nespočíva iba v bezchybnom líčení. Alfou a omegou každého líčenia je zdravá pleť. Ako sa ale o pleť starať, aby vyzerala sviežo a mlado, bez rôznych nedostatkov v podobe vyrážok a vrások? Základom bezchybnej pleti je každodenná starostlivosť. Ak chcete zdravú pleť, nezaobídete sa bez štyroch základných krokov: čistenia, hydratácie, regenerácie a ochrany.

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk
11.11.2019

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk

Ruky sú našou vizitkou a často sú tým, čoho si na druhých najviac všímame. Ruky na nás mnohé prezradia. Okrem nášho zdravia vypovedajú o našom veku, psychickom stave a vzťahu k sebe samým. Aj keď väčšinu starostlivosti venujeme tvári, na ruky by sme zabúdať nemali. Predovšetkým suchá a popraskaná koža nie je nič, čím by sme sa chceli chváliť.

10.11.2019

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

Ako na vyváženú stravu?
10.11.2019

Ako na vyváženú stravu?

Vyvážená strava, dostatok pohybu a kvalitný odpočinok udržujú telo vo fyzickej i psychickej kondícii. Benefitom vyváženého jedálnička je to, že máte pod kontrolou nielen svoju váhu, ale hlavne zdravie, pretože so zložením stravy súvisí až 90 % súčasných ochorení.

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík
23.09.2019

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík

Kto zažil kŕče v nohách, najčastejšie v lýtkach, vie, aký nepríjemný pocit to je. Bohužiaľ s vekom sa frekvencia kŕčov môže zvyšovať. Pravidelný prísun tekutín a minerálov môže byť prevenciou týchto kŕčov a zároveň aj prvou pomocou, keď už kŕč vypukne. Čo vznik kŕčov ovplyvňuje a ako im možno predchádzať?

18.09.2019

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

Trápi Vás bolesť päty?
09.09.2019

Trápi Vás bolesť päty?

Bolesti päty sú veľmi častou ortopedickou ťažkosťou. Ochorenie päty pôsobí významné ťažkosti až práceneschopnosť. Bolesť veľmi podstatne obmedzuje našu pohybovú aktivitu a dokáže znepríjemniť život. Hlavným prejavom ťažkostí je silná bolesť v oblasti päty a jej okoliu, v chodidle, v priehlavku či v prednej časti nohy. Bolesť môže tiež vystreľovať do okolia päty či Achillovej šľachy. Najčastejšie sa pacienti pýtajú, čo je hlavnou príčinou týchto bolestí. Príčin môže byť veľa, od nadváhy až po nevhodnú obuv. Diagnostika patrí do rúk ortopédov, ktorí odporučia vhodnú liečbu.