Tajomstvo dokonalej pleti

Tajomstvo dokonalej pleti

Publikované: 11.11.2019

Zobrazenie: 510

V čom spočíva tajomstvo dokonalej pleti? Tajomstvo dokonalej pleti nespočíva iba v bezchybnom líčení. Alfou a omegou každého líčenia je zdravá pleť. Ako sa ale o pleť starať, aby vyzerala sviežo a mlado, bez rôznych nedostatkov v podobe vyrážok a vrások? Základom bezchybnej pleti je každodenná starostlivosť. Ak chcete zdravú pleť, nezaobídete sa bez štyroch základných krokov: čistenia, hydratácie, regenerácie a ochrany.

Čistenie pleti je základom krásy

Každodenné čistenie pleti je základom krásnej a zdravej pleti. Čistenie pleti by malo prebiehať ráno aj večer, pretože aj cez noc sa na pleti usadzujú nečistoty. Čistenie odstraňuje nečistoty, pot, kožný maz, make-up a pripravuje pleť na následnú starostlivosť. Vyčistená pleť lepšie vstrebáva účinné látky z ošetrujúcich výrobkov. Veľmi obľúbeným riešením čistenia pleti je micelárna voda, ktorá efektívne odlíči make-up, odstráni nečistoty a osvieži pleť.
 

Regenerácia

Vďaka regenerácii si pleť uchováva svoju vitalitu, zdravie a krásu. Cieľom regenerácie je tiež obmedziť nedokonalosti pleti po akné, predísť tvorbe vrások, obmedziť pupienky, výraznejšie póry apod. K týmto účelom je používaný peeling, pleťová maska, pleťové sérum apod.
 
  • Peeling je jemné obrusovanie pokožky pomocou krémov s abrazívnymi prísadami (drvené mandľové či marhuľové kôstky, zrnká jahôd, morský piesok apod.). Peeling používame cca 2x týždenne na vyčistenú pleť.
 
  • Pleťové masky používame 1-2x týždenne na vyčistenú pleť (cca 10 minút necháme pôsobiť a potom zmyjeme vlažnou vodou). Pleťové masky možno bežne kúpiť, ale veľmi obľúbené sú masky vyrábané doma z bežne dostupných surovín (vajcia, tvaroh, med, banán apod.).
 
  • Pleťové séra sú koncentrované pleťové prípravky s vysokým obsahom účinných látok. Vďaka tomu je ich účinok výraznejší a rýchlejší, než je tomu u bežných pleťových krémov. Existuje celý rad týchto produktov určených na konkrétny problém pleti, napr. proti pigmentovým škvrnám, vráskam, na unavenú pleť apod.
     

Hydratácia ako prevencia predčasného starnutia pleti

Aby pleť bola dokonale hydratovaná, je potrebné zabezpečiť jej dostatočný príjem vody. Ak pleť trpí smädom, je suchá a napätá. Ak pleť nebudeme hydratovať, stane sa krehkejšia a podráždená. Čím je vonku chladnejšie a viac daždivo, tým viac sa pokožka potrebuje brániť vonkajším vplyvom.
 

Ako hydratačný prípravok účinkuje?

Najdôležitejšou zložkou hydratačného prípravku je voda. Hydratačné prípravky sú zvyčajne emulzie vody a oleja obsahujúce zvlhčujúci prostriedok, ktorý púta vodu a pomáha ju udržať v horných vrstvách pokožky. Výhodou mnohých ošetrujúcich výrobkov je to, že cielene riešia špecifické kožné problémy (starnutie, akné apod.) a sú prispôsobené aktuálnemu ročnému obdobiu. V chladných mesiacoch sú často odporúčované hutnejšie a mastnejšie krémy ako ľahké a gélové krémy v teplých mesiacoch.
 

Ochrana

Chrániť pleť je potrebné nielen v lete, ale po celý rok. Niektoré denné krémy obsahujú ochranný faktor (obvykle SPF 15). Výšku SPF je vhodné zvážiť podľa niekoľkých hľadísk (farba pleti, kožné problémy, ročné obdobia, intenzita a dĺžka slnečného žiarenia). Bez ohľadu na počasie by sme na pleť mali nanášať tiež podkladovú bázu alebo make-up. Ochráni pred mrazom, smogom, nečistotami v ovzduší aj slnkom. Medzi ochranné kozmetické prípravky sa radia aj hutné, mastnejšie pleťové krémy, ktoré nanášame cez krémy hydratačné a pleť ich ocení najmä v mraze, vetre a pobyte na horách.
 

Doprajte pleti výživu

Na pleť má vplyv nielen to, ako sa o ňu staráme, ale aj to, ako sa staráme o celé telo. Na stave pleti sa odráža predovšetkým výživa, spánok, stres, fajčenie apod. A pretože krása našej pleti začína zvnútra, doprajme ju správnu výživu. Odporúčané sú potraviny s dostatočným množstvom vitamínu A (žĺtky, mrkva, pečeň, tuky v mliečnych potravinách a zelené potraviny), esenciálne mastné kyseliny (mandle, vlašské orechy, ryby, klíčky) a zinok (ustrice, mrkva). Ak chcete mať istotu, že vaša pleť dostáva všetko, čo potrebuje, zaraďte do jedálnička výživové doplnky, ktoré obsahujú vitamíny a minerály na zdravú pleť. Výživový doplnok Viaderm Beauty obsahuje unikátnu kombináciu vitamínov, minerálov a bylinných extraktov na zdravé vlasy, krásnu pokožku a silné nechty. Biotín, vitamín H, ktorý nesie svoj názov z nemeckého "Haar und Haut" (vlasy a pleť) nájdete vo výživovom doplnku Biotín 300 µg. Biotín pomáha udržiavať krásnu pokožku, ale podporuje aj zdravý vzhľad vlasov.
 
Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk
11.11.2019

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk

Ruky sú našou vizitkou a často sú tým, čoho si na druhých najviac všímame. Ruky na nás mnohé prezradia. Okrem nášho zdravia vypovedajú o našom veku, psychickom stave a vzťahu k sebe samým. Aj keď väčšinu starostlivosti venujeme tvári, na ruky by sme zabúdať nemali. Predovšetkým suchá a popraskaná koža nie je nič, čím by sme sa chceli chváliť.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 10256