Nezabudnite na Deň otcov

Nezabudnite na Deň otcov

Publikované: 16.06.2019

Zobrazenie: 192

Na tretiu júnovú nedeľu pripadá vo väčšine krajín Európy Medzinárodný deň otcov. Tento deň, na rozdiel od Dňa matiek, nie je príliš rozšírený. Podľa štatistík sa slávi najmä medzi mladšími generáciami. Týmto sviatkom oslavujeme nielen oteckov, ale aj ich vzťah k deťom a ich úlohu v spoločnosti. Nezabudnite preto na svojho otecka a urobte mu radosť.

História Dňa otcov

Len málokto vie, kto stojí za vznikom Dňa otcov. Zakladateľkou tejto tradície je Američanka Sonora Smart Doddová. Sonora chcela týmto dňom oceniť svojho ovdoveného otecka, ktorý sa o ňu a o jej štyroch súrodencov staral. Prvá oslava Dňa otcov sa konala v deň narodenia Sonořina otca 19.10.1910 v americkom mestečku v štáte Washington. Oslava mala súkromný charakter, ale popularita sviatku sa rýchlo šírila. A v roku 1966 sa tretia júnová nedeľa oficiálne stala Dňom otcov.

Darujte zdravie

Potešiť oteckov môžete čímkoľvek. Stačí drobnosť, ale môžete ich obdarovať aj niečím praktickým. Pokiaľ máte otecka už vo veku, kedy jediné, čo si mu prajete je dlhé zdravie, darujte zdravie od Walmarku. A pretože zdravie je to najcennejšie, čo máme, praktický darček od Walmarku ocenia otecko akéhokoľvek veku.
Zamerané na mužov

Prostenal je poprednou značkou v starostlivosti o prostatu. Kombinuje rastlinné extrakty s najnovšími vedeckými poznatkami. Ponúka výživové doplnky, ktoré podporujú správnu funkciu prostaty a močových ciest, ale aj potenciu a vitalitu. Medzi obľúbené produkty radu Prostenal patrí napr. Prostenal Forte, ktorý je kombináciou zinku a Perfect Komplexu. Obsahuje rastlinné extrakty Saw palmetta a žihľavy dvojdomej, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú prostatu, funkciu močového ústrojenstva a podporujú správny prúd moču. Zinok prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a má blahodarný vplyv na mužskú plodnosť.
Značka Proenzi poskytuje kompletnú kĺbovú starostlivosť a výživu. Komplexnú výživu nájdete vo výživovom doplnku Proenzi ArthroStp Rapid+  s chondroitínom, glukozamínom a kolagénom a vitamínom C, ktorý prispieva k správnej produkcii kolagénu a kondícii kĺbov. Pôsobí vo všetkých kĺboch (kolenných, bedrových, kĺboch rúk a chrbtice). Pozitívny efekt pretrváva aj po ukončení užívania (2-3 mesiace).

Rad Biopron obsahuje produkty obsahujúce živé kultúry, ktoré spĺňajú prísne požiadavky vrátane preukázanej životaschopnosti a odolnosti voči žalúdočným kyselinám. Zvlášť v období dovoleniek môže urobiť radosť Biopron Forte, vhodný nielen pri zmene stravovacích návykov a konzumácii rizikových potravín pri cestovaní.

Pri zvýšenej fyzickej aktivite odporúčame Doplnkový program Aktívny pohyb, ktorý podporuje muskuloskeletárny systém. Ide o 30dňový program, navrhnutý nutričným expertom, ktorý prináša telu látky vhodné pri zvýšenej fyzickej aktivite a udržuje telo fit. Obsahuje kolagén, hlavnú bielkovinovú zložku spojivových tkanív. Vitamín C na podporu tvorby pevných vlákien kolagénu. Správna tvorba kolagénu je dôležitá pre normálnu funkciu chrupaviek a kostí. Vápnik, nevyhnutný pre zdravé kosti. Približne po 30. roku veku začne kostná hmota ustupovať a rednúť. Zvýšená fyzická aktivita pomáha udržiavať hustotu kostí v dobrej kondícii. Vápnik prispieva k normálnej činnosti svalov. Horčík je zodpovedný za normálnu funkciu svalov, je dôležitý pri tvorbe energie v organizme, znižuje mieru únavy, vyčerpania a pomáha udržiavať zdravé kosti. Zinok prispieva k normálnej tvorbe DNA, čo je dôležité pre regeneračné procesy buniek v organizme. Je dôležitý pre zdravie kostí a chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika v organizme a je dôležitý pre zachovanie normálneho stavu a funkcie svalov a kostí. Chróm podporuje normálny metabolizmus sacharidov, tukov a bielkovín a pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi.

Nielen pre tých, ktorí sú vystavení fyzickej a duševnej záťaži, ale aj pre športovcov je určený Doplnkový program Energia pre telo & myseľKombinácia vitamínov, minerálov a špeciálnych živín, aby sme sa cítili svieži a pripravení na nový deň. Horčík a vitamín B6 podporujú telesné procesy dôležité k tvorbe energie, znižujú mieru únavy a vyčerpania. Sú nevyhnutné pre normálne fungovanie nervového systému a psychologických funkcií. Extrakt z guarany pôsobí ako stimulant organizmu a dodáva pocit energie. Guarana je prirodzený zdroj kofeínu, ktorý napomáha pri zvýšenej pozornosti a koncentrácie. Vitamíny skupiny B podporujú energetický metabolizmus a prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania. Vitamíny B3, B6 a B12 sú nevyhnutné pre normálnu činnosť nervovej sústavy. Vitamín B5 prispieva k normálnej mentálnej činnosti a extrakty z chmeľu a valeriány upokojujú, napomáhajú relaxácii a pokojnému spánku.

Vápnik horčík zinok OSTEO je výživový doplnok vhodný najmä pre seniorov, ľudí dlhodobo pripútaných na lôžko alebo po dobu rekonvalescencie. Ide o unikátnu multifunkčnú kombináciu minerálnych látok a vitamínov nevyhnutných pre mnoho kľúčových procesov v organizme. Vápnik, horčík, zinok, mangán a vitamín D prispievajú k udržaniu zdravých kostí. Vápnik, horčík a vitamín D sú nevyhnutné pre zdravé a silné zuby a normálne funkcie svalov. Vitamín D pomáha vstrebávať vápnik v tráviacom trakte a udržuje rovnováhu vápnika v organizme. Zinok prispieva k udržiavaniu zdravej kože, vlasov a nechtov. Zinok, mangán a meď prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Meď prispieva k normálnej pigmentácii vlasov a kože. Zinok, meď a vitamín D a B6 sú dôležité pre normálny imunitný systém. 
 

Z pestrej ponuky Walmarku si iste vyberiete ten vhodný darček pre všetkých oteckov.