Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť

Zápaly močových ciest dokážu v lete potrápiť

Publikované: 02.07.2019

Zobrazenie: 702

Časté nutkanie na močenie, bolesť v podbrušku, zvýšená teplota, bolesť bedier či výtoky môžu letné dni poriadne skomplikovať. Príznaky zápalu močového mechúra nepodceňujte, neliečená infekcia môže spôsobiť ochorenie obličiek. Ženy trpia na infekcie a zápaly močových ciest častejšie ako muži, čo je spôsobené anatomickými odlišnosťami močového ústrojenstva. Ak sa nechcete počas dovolenky potýkať so zápalmi močových ciest, myslite predovšetkým na prevenciu.

Prevencia zápalov močových ciest

Základom prevencie je dôsledná hygiena, pretože baktérie sa do močovej trubice ľahko dostanú z konečníka. Dbajte tiež na pravidelné vyprázdňovanie mechúra a správny pitný režim. Zadržiavanie moču a nedostatočné preplachovanie mechúra tekutinami je pre baktérie ideálne. 

Ženy ochorejú na zápal častejšie

Ohrozené sú hlavne ženy po pôrode, v menopauze, ale aj tie, ktoré mali nechránený pohlavný styk. Muži sa stretávajú nielen so zápalom močového mechúra, ale aj nadsemenníkov alebo prostaty. 

Liečba

Bakteriálne a hubové infekcie sa liečia antibiotikami a antimykotikami. Vhodným doplnkom sú urologické čaje, ktoré prispievajú k vyčisteniu močových ciest. 

Dlhodobá starostlivosť so značkou Urinal

Výživové doplnky je vhodné zaradiť do jedálnička nielen počas liečby, ale aj v rámci dlhodobej intenzívnej starostlivosti o močové cesty. Odporúčané sú brusnice. A práve vysoko koncentrovaný extrakt z kanadských brusníc, obohatený o extrakt zo zlatobyle obyčajnej, ktorá prispieva k normálnej vylučovacej funkcii moču a pomáha udržiavať zdravý močový mechúr a dolné močové cesty spolu s vitamínom D obsahujú výživové doplnky radu Urinal  pre zdravie močových ciest. 
 

Produkty Urinal Vám pomôžu udržať správnu funkciu močových ciest a ich zdravie.

Menštruácia – prečo to tak bolí?
01.11.2018

Menštruácia – prečo to tak bolí?

Toto muži skrátka nepochopia – príšerné stavy, keď by ste najradšej zostali v posteli zachumlaná pod perinou a celý deň nevystrčili ani nos. Pekelne horúce chvíľky, keď sa zvíjate od bolesti s termoforom na podbruší a modlíte sa, aby tie hrozné kŕče konečne prestali... Vedomie, že v tom nie ste sama a že bolestivá menštruácia (alebo dysmenorea) trápi každý mesiac množstvo žien, vám asi veľmi nepomôže. Ale nezúfajte. Existujú spôsoby, ako si uľaviť. V prvom rade prestaňte veriť mýtu, že bolestivá menštruácia je prirodzený ženský údel, s ktorým sa treba zmieriť...

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 22086