Nenechajte si znepríjemniť život bolesťou kĺbov

Nenechajte si znepríjemniť život bolesťou kĺbov

Publikované: 10.07.2019

Zobrazenie: 1007

Osteoporóza, artritída a ďalšie ochorenia spôsobujúce bolesti kĺbov sa netýkajú iba seniorov. Rad ľudí je nimi ohrozený už v pomerne mladom veku. Starajme sa preto o svoje kĺby skôr, než nám neostane nič iné ako bolesti kĺbov tlmiť analgetikami.

Príčiny bolesti kĺbov

Príčin je mnoho a nezáleží, či nás bolí rameno, lakeť, chrbát, bedro, koleno alebo iný kĺb. Bolesti kĺbov dokážu život poriadne znepríjemniť. Medzi najčastejšie príčiny bolesti kĺbov patrí artróza, dna, poúrazové stavy, nadváha, nadmerná fyzická záťaž, sedavé zamestnanie a šport. Je známe, že bolesti kĺbov ovplyvňuje aj počasie. V prípade dlhotrvajúcej bolesti je dôležité sa nechať odborne vyšetriť ortopédom a odhaliť príčinu. 

Základom je prevencia

Súčasný životný štýl bolestiam kĺbov veľmi napomáha. Sedavé zamestnanie, nadváha a nedostatok pohybu sa na zdravie našich kĺbov podpisuje už v mladom veku. V rámci preventívnych opatrení sa odporúča dostatok primeraného pohybu, správna strava bohatá na vitamíny napr. C, E, a minerálne látky ako  kremík, selén, zinok.

Doprajte kĺbom výživu

Kĺbová výživa telu dopraje cenné minerálne látky a kolagén. Výživové doplnky Proenzi ArthroStop Rapid +  a Proenzi Intensive poskytujú kompletnú kĺbovú starostlivosť. Proenzi ArthroStop Rapid+s glukozamínom a chondroitínom, spolu s vitamínom C, ktorý je dôležitý pre vlastnú tvorbu kolagénu a tým zdravie kostí, kĺbov i chrupaviek. Proenzi Intensive je intenzívnou kombináciou bylín ako boswellia serrata, kurkuma longa alebo vŕba biela, ktoré prispievajú k zdraviu a pružnosti kĺbov.

 

Užite si pohyb s Proenzi:

Pripravte kĺby na aktívnu sezónu
08.04.2019

Pripravte kĺby na aktívnu sezónu

Jar sa rýchlo blíži a s ním aj práca na záhradke, prechádzky, jazdenie na bicykli alebo tiež turistika. Pripravte svoje kĺby na aktívnu sezónu a doprajte im tú správnu starostlivosť.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 704