Pripravte kĺby na aktívnu sezónu

Publikované: 08.04.2019

Jar sa rýchlo blíži a s ním aj práca na záhradke, prechádzky, jazdenie na bicykli alebo tiež turistika. Pripravte svoje kĺby na aktívnu sezónu a doprajte im tú správnu starostlivosť.

Jarné dni nabádajú k vychádzkam, ale aj k rekreačným športom. Tie prospievajú zdraviu, a to ako kardiovaskulárnemu systému, tak tráveniu, kostiam a tiež kĺbom. Nie je od veci ani obohatiť svoj jedálniček.

Kĺbom pomáha jarný šport

Vek by nemal byť výhovorkou k tomu, aby ste zanevreli na pohybovú aktivitu. A to najmä teraz, keď sa jar chytá žezla a nás to doslova ťahá do prebúdzajúcej sa prírody. Veku a zdravotnému stavu primeranú športovú aktivitu vám odporučí každý lekár. Je len na vás, pre ktorú sa rozhodnete. Či už vás bavia dlhé prechádzky, svižná chôdza alebo sa radšej kocháte zo sedla bicykla, určite by ste nemali zabudnúť na kvalitnú kĺbovú výživu.
Šport totiž znamená aj väčšiu záťaž pre kĺby. Je odporúčané dodávať telu kolagén prostredníctvom potravy či výživových doplnkov hlavne vo vyššom veku, pretože s pribúdajúcimi rokmi organizmus postupne stráca svoju schopnosť vyrábať si ho sám. Opotrebenie kĺbovej chrupavky, v ktorej je kolagén v hojnej miere obsiahnutý, môže viesť až k ťažkostiam s pohybom či až artróze.

Pohyb a správna strava sú nenahraditeľné

Prevenciou proti bolestiam kĺbov je kombinácia prospešných potravín. Naša strava by mala byť bohatá na bielkoviny a vitamíny. Vhodné je celozrnné pečivo, ovocie a čerstvá jarná zelenina. Nevyhýbajte sa zbytočne vajíčkam, hrozbu cholesterolu v žĺtkoch dnes odborníci nepovažujú za takú vážnu, ako sa ešte nedávno tvrdilo. Vrelo odporúčame napríklad ryby. Z mäsových výrobkov sa radšej vyhnite údeninám, hoci kvalitná a nie príliš slaná šunka v rozumnom množstve neuškodí. Dôvodom je prítomnosť vysokého obsahu kyseliny močovej, ktorá sa hromadí okrem iného aj v kĺboch, kde vytvára kryštály (tofy) a je príčinou ochorenia pohybového aparátu, konkrétne choroby zvanej dna.Je dokázané, že nedostatočná kĺbová aktivita, zlé stravovacie návyky, nedostatok odpočinku alebo aj nízky príjem tekutín vedú k rýchlejšej degradácii chrupaviek. Ak chceme pre svoje kĺby niečo urobiť, musíme začať zlepšením týchto návykov. Starostlivosť o svoje kĺby môžeme podporiť aj vhodnými výživovými doplnkami. Široké portfólio značky Proenzi zahŕňa výživové doplnky, kozmetický prípravok (krém) a voľne predajné lieky, určené na starostlivosť a výživu kĺbov. V prípade liekov aj na  zmiernenie príznakov miernej až stredne ťažkej osteoartrózy či úľavu od bolesti kĺbov.

Doplniť chýbajúce živiny pomôže Proenzi

Na intenzívnu výživu je určený výživový doplnok Proenzi Intensive obsahujúci unikátnu bohatú kombináciu 3 látok, ktoré sú stavebnými kameňmi kĺbovej chrupavky - kolagén typu II, glukozamín sulfát a chondroitín sulfát. Ďalej obsahuje 2 tradične používané bylinné výťažky na podporu zdravia a pohyblivosti kĺbov, a to výťažky z  Vŕby bielej (Salix alba) a Kurkumy dlhej (Curcuma longa). Navyše, patentovaný extrakt z korenia čierneho (Piper nigrum) Bioperine podporuje vstrebávanie. Za pozornosť stojí aj kozmetický prípravok Proenzi krém na masáž alebo tiež výživový doplnok Proenzi ArthroStop Rapid+. Oba je možné užívať dlhodobo ako pravidelnú starostlivosť o kĺby so základnými stavebnými zložkami a vitamínom C, ktorý podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu pre zdravie kĺbových chrupaviek.

S kĺbovou výživou Vám pomôžu naše výživové doplnky: