Čakáte bábätko? Informácie, ktoré by ste mali vedieť

Čakáte bábätko? Informácie, ktoré by ste mali vedieť

Publikované: 14.12.2020

Zobrazenie: 317

Všade naokolo je dostupných množstvo informácií, čo robiť a čo kupovať, ak čakáte bábätko alebo máte doma novorodenca. Máte toho už možno plnú hlavu a možnože stále vyhľadávate nové a nové informácie. V oboch prípadoch odporúčame prečítať si tento článok. Nájdete v ňom užitočné informácie, čo robiť v prípade, ak má vaše dieťatko hnačku, a ako podporiť jeho prirodzenú imunitu organizmu.

Ako sa stravovať, ak čakáte dieťa alebo dojčíte?

Počas deviatich mesiacov tehotenstva musí vaše telo zvládať veľa náročných úloh. Patrí sem napríklad poskytovanie živín bábätku cez pupočnú šnúru. Zdravá a vyvážená strava je základom pre správny vývoj embrya a neskôr dieťaťa. Bábätko si odoberá všetky živiny, ktoré potrebuje, z matkinej krvi. 
 
Pravdepodobne ste sa stretli s vetou „teraz by si mala jesť za dvoch“. Dávno však vieme, že toto pravidlo neplatí. Počas prvých troch mesiacov nepotrebujete žiadne porcie jedla navyše. Neskôr, približne od štvrtého mesiaca, môžete prijímať cca o 250 viac kalórií denne. Toto množstvo zodpovedá približne jednej porcii müsli alebo 250 gramom trojpercentného jogurtu. 
 
Ako teda môže vyzerať správny jedálny lístok v tehotenstve? Všetko záleží na zložení potravy. To znamená, že strava by mala byť čo najpestrejšia a mala by dodávať vitamíny a minerály, nie však nadbytočné kalórie. Skôr platí, že záleží na kvalite než na množstve. 
 
Odborníci hovoria, že by ste mali denne jesť ovocie, zeleninu, šaláty, zemiaky, celozrnné výrobky a nízkotučné mliečne výrobky. Pravidelná konzumácia morských rýb je základným zdrojom omega-3 mastných kyselín. Príležitostne jedzte mäso s nízkym obsahom tuku. Dôležitý je aj dostatočný príjem vody alebo iných tekutín ako čaju alebo bylinných odvarov.
Aj keď sa budete stravovať zdravo a nevynecháte nič z odporúčaného jedálneho lístka, niektoré živiny nemusia byť pokryté v dostatočnom množstve. Výskyt deficitov je častý, najmä pokiaľ ide o kyselinu listovú, jód a omega-3 mastné kyseliny. Z tohto dôvodu odborníci na výživu odporúčajú výživové doplnky, ktoré sú prispôsobené potrebám tehotných a dojčiacich žien.
 
My vám prinášame BIOPRON PREGNA+, výživový doplnok s unikátnou kombináciou štyroch kmeňov živých mikroorganizmov a dôležitých vitamínov. Je obohatený o kyselinu listovú, ktorá prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Ďalej obsahuje vitamíny B1, B2 a kanadské brusnice.
 
Dobrá črevná mikloflóra je pre bábätko základ
Prvých 1 000 dní života – obdobie trvajúce približne od počatia do dvoch rokov veku dieťaťa, predstavuje unikátne obdobie, keď dochádza k rastu a vytvoreniu rovnováhy črevnej mikroflóry. Tá tvorí základ pre optimálne zdravie na celý život.
 
Biopron BABY+ je výživový doplnok s kombináciou 2 kmeňov živých mikroorganizmov. Suplementácia živých mikroorganizmov sa odporúča na podporu obnovy rovnováhy črevného mikrobiónu. Narušená rovnováha prirodzeného mikrobiónu môže byť príčinou hnačky, kŕčov či nadúvania. Navyše je obohatený o vitamín D3, ktorý prispieva k správnej funkcii imunitného systému u detí a podporuje normálny rast a vývoj kostí. Môže sa podávať už od narodenia.
 
Nezabúdajte teda, že takisto ako správna strava počas tehotenstva a dojčenia, aj správna výživa alebo suplementácia bábätka môže výrazne dopomôcť k budovaniu jeho obranyschopnosti. Samozrejme, že to, čo prijme v materskom mlieku od vás, sú tie najpodstatnejšie zložky. Nemali by ste však u detí zanedbávať hnačky či iné tráviace ťažkosti ako nadúvanie alebo vracanie. 
Čo uľaví od pálenia záhy nielen v tehotenstve
04.02.2020

Čo uľaví od pálenia záhy nielen v tehotenstve

Pálenie záhy je jeden z najčastejších príznakov tzv. gastroezofageálneho refluxu. Nemusíte sa ale obávať, pretože pažerákový reflux zažíva bežne každý z nás. Aj keď nejde o vážne ochorenie, dlhodobé problémy môžu trvale poškodiť sliznicu pažeráka. Ak pálenie záhy pretrváva, navštívte preto radšej svojho lekára. Pálenie záhy sa často objavuje aj v tehotenstve vplyvom hormonálnych a fyzických zmien. Tipy, ako pálenie záhy obmedziť, prinášame nielen budúcim mamičkám, ale všetkým, ktorých sa tento nepríjemný pocit týka.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 33631