Ako sa v chladných dňoch správne starať o pleť, nechty a vlasy

Ako sa v chladných dňoch správne starať o pleť, nechty a vlasy

Publikované: 09.12.2020

Zobrazenie: 281

Možno to poznáte aj vy. S prichádzajúcou zimou kvalita našich vlasov slabne, začnú viac vypadávať alebo sú suché od studeného počasia a vetra. Takisto pleť, ktorá je náchylná na chlad, býva suchá a sčervenená. Nechty, podobne ako vlasy, nerastú tak rýchlo a sú lámavejšie. Ako úplne alebo aspoň čiastočne zamedziť týmto prirodzeným javom? Inšpirujte sa našimi tipmi a trikmi. 
 

Starostlivosť o pleť

Počas zimných mrazivých dní potrebuje naša pleť ochranu, výživu a hydratáciu. V tomto období pleť pri nízkych teplotách a studenom vzduchu trpí. Preto sa pokožka skôr vysušuje a môže dokonca dôjsť k olupovaniu pokožky, ktoré nevyzerá dobre. Ako teda predísť týmto nežiaducim účinkom zimy? 
 
S ľahkým krémom na tvár si v zime nevystačíte. Pleť je totiž potrebné riadne chrániť a natierať mastnými a hutnými krémami, ktoré citlivú pokožku skutočne chránia pred mrazivým vetrom. Okrem toho by ste mali aspoň raz za týždeň použiť hydratačnú výživnú masku, ktorá namáhanú pleť zregeneruje. Nemali by ste zabúdať ani na dôkladné čistenie pleti a právne používanie mejkapu, ak ho používate. V zime dajte prednosť radšej tekutému mejkapu a nenanášajte na pleť príliš veľa púdru. Púder pleť vysušuje a pri citlivej pleti môže dôjsť k jej spomínanému olupovaniu. 
 
Myslite na to, že v zime je potrebné chrániť každú časť pokožky. Pokožka pier môže veľmi rýchlo popraskať. Snažte sa nemať mokré pery, keď vychádzate do studeného vzduchu, a tiež si ich zbytočne neolizovať. Použite balzam na pery, ktorý ich hydratuje a dodá im potrebné živiny.
 

Starostlivosť o nechty

Ak bývajú vaše nechty suché, lámavé a plné záderov, vyskúšajte nasledovné rady. Najlepšou prevenciou v zime je opäť hydratácia. Na veľmi suché nechty pomáha, ak aspoň pár minút necháte pôsobiť na vašich rukách a nechtoch vazelínu alebo kokosový olej. Ruky si, hlavne v tomto období, nikdy neumývajte horúcou vodou. Odporúča sa po každom umytí rúk dôkladne ich nakrémovať hydratačným krémom. Vyberajte si len kvalitné laky na nechty a používajte odlakovače, ktoré neobsahujú alkohol.
 
V prípade, že si už neviete rady, môžete siahnuť aj po výživových doplnkoch, ktoré vašim nechtom dodajú výživu zvnútra. Odporúča sa napríklad vitamín D, keratín, železo a vitamín C, ktorý je potrebný na vstrebávanie železa. 
         

Starostlivosť o vlasy 

Vlasy sú ozdobou každého z nás, najmä žien. Čo však z toho, ak vyzerajú nezdravo. V zimnom období by sme im mali dodávať viac výživy a starostlivosti ako kedykoľvek inokedy. Medzi postupy, ktoré by sme určite mali robiť, patrí používanie kvalitných vlasových prípravkov. Ak vlasy fénujete, mali by ste sa vyhnúť sušeniu teplým vzduchom, najmä ak prechádzate z vyhriatej miestnosti von do zimy. Vlasom nerobí dobre náhla zmena teploty. 
 
Odporúča sa tiež užívať vitamíny, či už prostredníctvom stravy, alebo si môžete pomôcť aj výživovými doplnkami. Vhodné sú napríklad vitamíny E, C, A a zinok, ktoré veľmi významne prospievajú k ochrane vlasových buniek. Ak sú vlasy dobre mineralizované, sú menej lámavé a ich končeky sa menej štiepia. Pevnosť vlasov ovplyvňuje dostatok minerálnych látok ako je vápnik, horčík, zinok, meď, kremík a síra. Pre zdravé vlasy bez lámania odporúčame výťažok z prasličky roľnej (equisetum arvense). Spomínaná praslička a biotín zase pomáhajú  vlasom hustnúť.
  

  

Výživové doplnky a kozmetické výrobky 

Ako sme už spomínali, niekedy to bez výživových doplnkov a tiež správnych kozmetických výrobkov nejde. My zabezpečujeme kvalitné produkty na podporu vašej pleti, nechtov a vlasov. Medzi top produkty patrí Viaderm BEAUTY. Je to nutrikozmetický výrobok, ktorý obsahuje unikátnu kombináciu vitamínov, minerálov a bylinných extraktov pre zdravú pokožku, vlasy a nechty
 
Na vlasy odporúčame Reghaar – balíček pre vlasovú starostlivosť. Tento balíček obsahuje vlasový aktivátor, vlasový stimulátor a šampón proti lupinám. Jeho zloženie je nasledovné: vitamín E, biotín, zinok a výťažky zo žihľavy dvojdomej, lopúcha obecného a octopiroxu. Všetky obsiahnuté látky výrazne pomáhajú znižovať vypadávanie vlasov a tvorbu lupín, zamedzovať zvýšenému masteniu vlasov, vyživovať vlasovú pokožku, dodávať vlasom zdravý vzhľad a prirodzený lesk vlasov.
 
Ak máte radšej užívanie vo forme tabliet, môžete vyskúšať Vápnik Horčík Zinok FORTE. Zabezpečí vyváženú kombináciu minerálov a vitamínu D potrebnú pre mnohé dôležité funkcie v ľudskom organizme.