Janka:
Želám pekný den,
mám na Vás otázku . Môjo syna (3r) trápi zlatý stafilokok a pneumokok ,je to nebezpečné? Existuje na liečbu niečo prírodné . Antibiotik už mal veľa. Prosím o radu na prípravok na posilnenie detskej imunity.
8. 11. 2005 dňa 11:05
Dobrý deň, skúsim Vám poradiť na základe dostupných údajov. Kultivačný nález zlatého stafylokoka, pokiaľ nie je rovinutý infekt nie je dôvodom na ATB liečbu, ale pokiaľ z výterov z nosa alebo hrdla je nález Streptococcus pneumoniae /pneumokoka/ je potrebné dieťa preliečiť antibiotikami podľa citlivosti a následne urobiť kontrolné kultivačné vyšetrenie. Pokiaľ má dieťa opakovane infekty dých. ciest je potrebné aj labor. vyšetrenie krvného obrazu a absolútneho počtu eozinofilov, imunoglobulínov a event. konzultácia stavu s odborným lekárom imunologom, alergologom. Stav dieťaťa môže zhoršovať pobyt v kolektívnom zariadení, parazitárne ochorenie tráv. traktu, ktoré je vo veku Vášho dieťaťa časté. Na zvýšenie obranyschopnosti organizmu by som Vám odporúčala Marťankov Imunoactiv- l tbl. denne, je možné aj dlhodobo hlavne v období zvýš. výskytu vírus. ochorení.
Marťankovia sú komplexný multivitamín a multiminerál pre deti vo forme cmúľacích tabliet. Každá tableta obsahuje všetky potrebné vitamíny, minerály a ďalšie aktívne látky v optimálne vyvážených dávkach, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast a vývoj dieťaťa.Komplex účinných látok Imunactiv navyše pomáha posilňovať prirodzenú obranyschopnosť (imunitný systém) detského organizmu. Marťankovia obsahujú aj xylitol, ktorý tabletám dodáva lahodnú chladivú chuť a zároveň zabraňuje vzniku zubného kazu.
9. 11. 2005 dňa 14:22