Martin, Bratislava:
Prosim o radu. Snazim sa vzhladom na mnozstvo povinnosti, najma studijnych skratit dobu spanku a zaroven hladam prostriedok, kt. by mi ten spanok urobil hlbsim a vydatnejsim. Moja predstava je 5 hod. spanku denne. Prosim o info, ci je telo schopne postupne dlhodobo priviknut na takyto casovy fond pre oddych,ci je teda schopne v nom plne regenerovat. Hodlam vyskusat Melatonin.Vdaka za radu.
11. 4. 2005 dňa 20:56
Dobrý deň,
Melatonín Vám síce zabezpečí výdatný a hlboký spánok, ale 5 hodín spánku rozhodne nikomu nestačí!!!
Telo nie je stroj, ktorý nastavíte na nejaký ačsový harmonogram a ak aj dokážete niekoľko týždňov spať iba 5 hodín, ako ste si predsavzali, prejaví sa to chronickou únavou a formou ochorení, o ktorých ste doteraz ani netušili.
Každý pracujúci človek má kopu povinností a bol by najradšej ( vrátane mňa), keby mal deň aspoň 36 hodín. Snáď by sme všetko za tú dobu stihli.Avšak realita je iná a my sa musíme zmieriť s tým, že veľa vecí odložíme na zajtra, pozajtre... Spánok je dôležitý a prvoradý!!! Naše bilogické procesy sú nastavené tak, že telo potrebuje cca 8 hodín na regeneráciu.
Neničte si zdravie, doprajte si oddych a zariaďte si povinnosti tak, aby ste sa popri nich stihli vyspať a oddýchnuť si.
Prajem krásny deň a veľa jarnej energie.
25. 4. 2005 dňa 16:22