Anonim:
Prosím o oznámenie, či môže môj vnuk 20-mesačný užívať vitamíny, napr. Marťankov s oligosacharidmi. Ako dlho ich môže užívať? Môžu mať nejaké vedľajšie účinky.
Urbanová
18. 9. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

prípravky radu Marťankovia sú určené deťom od troch rokov. Do tohto veku Vám odporúčam napríklad Pikovit a potom plynule prejsť na spomínané prípravky radu Marťankovia. Tieto detské multivitamíny patria k najkompletnejším prípravkom na trhu s rôznými príchuťami, zvlášť dávam do pozornosti aj Vami spomínaný prípravok Marťankovia s oligosacharidmi. Prítomnosť fruktooligosacharidov, ktoré tu zastupujú tzv. prebiotika, je veľmi prospešná pre priaznivú črevnú mikroflóru, tzv. probiotika a tým je zabezpečený priaznivý vplyv na zdravotný stav, hlavne na imunitný systém.
Marťankovia sa môžu užívať v podstate neobmedzene v doporučenej dávke a bez vedľajších účinkov. Ale samozrejme, že ich "obdobie" je hlavne v jesennom, zimnom a predjarnom čase ako podpora organizmu pred infektami alebo súčasť podpornej liečby antibiotikami pri prebiehajúcej infekcii. V období keď je dostatok čerstvého ovocia a zeleniny treba doplniť dôležité látky aj touto cestou.
Prajem príjemný deň a teším sa na skoré stretnutie.
22. 9. 2003 dňa 0:00