Alexandra:
Prajem Vám pekný deň! Som členkou Klubu zdravia. Vaše výrobky používam pravidelne už niekoľko rokov. Už asi 2 mesiace ma veľmi bolia kolená. Mám 33 rokov, cez deň veľa chodím, som takmer celý deň na nohách. Robí mi problém z kľaku vstať, chodenie do a z kopca. Chcela by som začať používať niektorý z Vašich výrobkov. V novej ponuke je CHONDROITIN GLUKOSAMIN KOMPLEX. Je to vhodný prípravok, alebo mám vyskúšať ARTROSTOP? Ortopéda som ešte nenavštívila. Ďakujem za odpoveď.
26. 7. 2004 dňa 7:54
Dobrý deň.
Nepíšete či týmto vašim bolestiam nepredchádzal pád alebo iné zranenie. Presnú diagnózu vám môže stanoviť len váš lekár ortopéd a na základe diagnózy určiť primeranú liečbu.
Čo sa týka našich prípravkov môžem vám poradiť Arthrostop plus, ktorý pôsobí protizápalovo a zlepšuje funkciu chrupavky. Liečba Arthrostopom alebo iným chondroprotektívom trvá najmenej tri mesiace pri užívaní tri krát denne jednu tabletu. Počas tohto obdobia je nutné sa vyhnúť činnostiam ktoré namáhajú kolenné kĺby ako je práve chodenie z kopca, športy ako tenis,squash...Môže pomôcť plávanie, cvičenie vo vode, rehabilitácia. Okrem arthrostopu by som vám doporučila užívať vápnik ktorý zlepšuje stavbu kostí a selén so zinkom čo sú antioxidanty a tiež pomáhajú preventívne pri bolesti kĺbov.
Ak nenastane zlepšenie navštívte odborného lekára ktorý zistí príčinu vašich bolestí a navrhne terapiu.
26. 7. 2004 dňa 11:18