Anna, Holíč:
Prajem Vám pekný deň.Moja dcera trpí už 3 mesiace závraťami.Točí sa jej hlava má pocit že spadne a veľmi ťažko to znáša, nakoľko vyšetrenia sú stále negatívne.Pozorujem ,že často plače.Prosím poraďte čo robiť.
23. 4. 2004 dňa 6:24
Dobrý deň. Závrat ktorým trpí aj vaša dcerka sám o sebe nie je ochorením ale je len symptómom choroby. Lekár na základe vami opísaných ťažkostí a na základe vyšetrení zisťuje o akú chorobu ide. Môže ísť napr.
o poruchy orgánov rovnováhy
-poruchy regulácie funkcie srdca,poruchy prekrvenia a poruchy krvného obehu
-poruchy v oblasti krčnej chrbtice
Nenapísali ste či okrem závratu nemá aj iné nepríjemné príznaky: nízky krvný tlak, zvracanie, mravčenie v končatinách,rečové ťažkosti, prechodná strata zraku, slabosť v končatinách, či vzniká závrat zaklonením hlavy dozadu a podobne.
Zdravotné ťažkosti môžu veľmi negatívne ovplyvnovať psychiku a tým a sťažiť liečenie. Neprestávajúce zdravotné problémy môžu viesť ku vzniku depresie.Treba sa s týmto problémom zdôveriť lekárovi, ktorý doporučí ako postupovať.
Na závrat vám nemôžme nič doporučiť čo by neschválil jej ošetrujúci lekár- neurológ, nakoľko závrat môže byť príznakom vážnejších ochorení.
Pokiaľ by jej problémy súviseli s nesprávnym prekrvením, čo zistí lekár- možme doporučiť prípravok Ginkoprim al. ginkostim o ktorého vhodnosti sa musíte poradiť s lekárom neurológom ! ! ! Je dôležité aby príjimala pestrú stravu s dostatkom vitamínov a minerálov. Ak tu nie je tá možnosť môžme dopoporučiť prípravok ABC spectrum- multivitamín s minerálmi.
Želáme veľa šťastia a rýchle uzdravenie.
26. 4. 2004 dňa 8:39