Anna, Zvolen:
Prajem pekný deň,
Prosím Vás o radu. Moja mama má zvýšený cholesterol a cukor. Hodnoty podľa lekára sú nie veľmi zvýšené nad hranicu (cholesterol 6,2 a cukor 6,0)a preto si má upraviť stravovanie. Prosím poraďte mi, ktoré prípravky Walmark by mohli mojej mame pomôcť pri jej zdravotných problémoch.
2. 6. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

ako vhodný prípravok by som doporučoval z produkcie spoločnosti Walmark napríklad kombinovaný prípravok Chromdiet, ktorý obsahuje 3 druhy vlákniny a stopový prvok chróm.
Vláknina pomáha znižovať a upravovať hladinu cholesterolu a jeho zloženie tak, že sa zvyšuje podiel "dobrého" cholesterolu (HDL) a znižuje podiel "zlého" cholesterolu (LDL). Chróm je dôležitým prvkom, ktorý ako sa zistilo má veľmi dôležitú úlohu pri metabolizme cukrov. Je totiž súčasťou tzv. GTF faktoru, ktorý umožňuje aby hormón inzulín mohol zásobiť telové bunky potrebnou energiou získanej z cukrov v krvi. Pri nedostatku chrómu inzulín nespracuje cukor v krvi,naruší sa hladina cukrov a nastávajú komplikácie. Dostatok chrómu je preto zvlášť významný pre diabetikov 2. typu.
Ako ďalšia varianta sa môže skúsiť prípravok Cholestop, ktorý je cielene určený na znižovanie cholesterolu čomu napomáhajú aktívne látky v tzv. červenej ryži, beta sitosterol a chróm.
Na úpravu hladiny cukru sa spolu s Cholestopom môže užiť prípravok Chrom pikolinát alebo Chrom forte, ktorý však obsahuje až 200 mcg chrómu a preto sa užíva najviac 2 mesiace.
23. 6. 2003 dňa 0:00