Miroslav:
Prajem pekný deň,
chcel by som odpoveď na dve otázky, prvá sa týka manželky a druhá mňa:
1/ Mám výrastky na hrudnej a kčnej chrbtici, bol som už aj na liečení v k´úpeloch-Dudince, využívam akupunktúru a čiastočne som už užíval ArthroStpl plus, čo by ste mi ešte odporučili vzhľadom k tomu, že stále mám problémy schrbticou, aké vitamíny...
2/ Manželka má diagnostikovanú Ulceróznu kolitídu a Crohnovu chorobu, pred 2 rokmi schudla až na 38 kg. Momentálne je na liekoch(Prednison, Ascorutin, Asacol, Xanax,Imuran,Parodoxin,Famotidin,Magnezium-modré, calcium...), v poslednom čase sa jej vytvorila pleseň na koreňoch nechtov na niektorých prstoch na ruke a nohe.Liečba u kožného lekára nezaberá, nakoľko sú to vedľajšie účinky dlhodobého užívania liekov. Poraďte jej nejake vitamíny, ktoré by pomohli v tejto neľahkej situácii, okrem toho má aj čiastočnú ostereoporózu. Za odpovede ďakujem vopred, Váš zákazník Miro.
18. 3. 2004 dňa 13:26
Vážený pán Miroslav,
V prvom rade sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď spôsobenú technickými problémami. Z Vášho e – mailu vyplýva, že Vaše problémy i problémy Vašej pani manželky nepodceňujete a beriete ich vážne. Spolupracujete s lekármi – odborníkmi, čo hovorí jednoznačne vo Váš prospech.
Na Vaše problémy Vám v súčasnej dobe môžem doporučiť jedine prípravky rady arthrostop, ktoré dobre poznáte, jeden z nich ste aj užívali. Produkt Arthrostop Plus má veľmi dobré zloženie, okrem iných zložiek obsahuje aj extrakt zo stromu Boswelia serrata, ktorý má analgetické (protibolestivé) účinky, takže pri jeho užívaní je možné obmedziť, prípadne úplne vylúčiť užívanie iných analgetík, ktoré majú často vedľajšie negatívne účinky na organizmus. Prípravok je však nutné užívať minimálne 3 mesiace, pretože patrí do skupiny pomaly pôsobiacich chondroprotektív, ktorých účinok sa prejavuje najskôr po 6 – tich týždňoch.
Môžem Vás potešiť – vo vývoji je nový prípravok z tejto rady – Arthrostop Rapid. Budú to tablety s vylepšeným zložením a dobrým analgetickým účinkom.
Čo sa týka problémov Vašej pani manželky – počet ľudí trpiacich Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou v priemyselných štátoch neustále narastá. Prevalencia sa momentálne udáva na 60 – 80 prípadov na 100 000 obyvateľov. V prípade Vašej manželky je bezpodmienečne nutné riadiť sa radami lekára a dodržiavať predpísanú terapiu. Pleseň na koreňoch nechtov môže byť skutočne jeden z nežiadúcich účinkov terapie. V tomto prípade by som doporučila obrátiť sa na čisto prírodné produkty, napr. pravidelné pitie teplého záparu zo žihľavy dvojdomej, ktorá má prečisťujúci účinok na krvné riečište. Tiež je možné pri kúpeli nôh pridávať do vody čajovníkový olej ( tea tree oil). Pri plesňových ochoreniach sa doporučuje užívať prípravky Pangamin ( prosím, po dohode s jej ošetrujúcim lekárom).
V portfóliu firmy Walmark existujú prípravky Osteostop, Vápnik s rybím olejom, či Žraločia chrupavka, ktoré sú indikované na osteoporózu. Ak si niektorý z nich vyberiete, prekonzultujte jeho užívanie s ošetrujúcim lekárom.
Želám pevné zdravie, málo komplikácií a príjemné prežitie slnečného leta.
21. 7. 2004 dňa 18:50