Michaela, Zemianske sady:
Potrebujem poradit trpim hemoroidmy ale nechcem ist k lekarovi. Mozete mi poradit ako sa mam toho zbavit a ake pripravky mam pouzivat.
Velmi pekne dakujem.
20. 11. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň,

osobne si myslím, že nie je dôvod vyhýbať sa návšteve lekára, pretože včasná a spravná diagnóza a tým aj liečba môže pomôcť predísť vážnejším problémom. V začiatkoch sa dá pri dodržaní určitých režimových opatrení a za pomoci vybraných prípravkov zastaviť progres ochorenia alebo výrazne uľahčiť pacientovi. Pri zanedbaní môže dôjsť až takým stavom, ktoré si vyžadujú chirurgické riešenie alebo za určitých okolností možu naštartovať proces karcinogenézy konečníka a hrubého čreva.
K všeobecným radám patrí dodržiavanie správnej životosprávy - strava s dostatkom vlákniny na dobré vyprázdňovanie, zníženie hmotnosti, pravidelný pohyb, obmedziť dlhodobé sedenie a atď.
Je možné užívať prípravky, ktoré pomáhajú pri prevencii a liečbe kŕčových žíl, pretože hemoroidy sú v podstate takisto varixy a to konečníkových žíl. Tieto prípravky obsahujú látky, ktoré zlepšujú prietok krvi cievami, zvyšujú pevnosť ciev, zabraňujú tvorbe edémov a prieniku tekutín, zvyšujú tónus stien ciev. Tieto prípravky obsahujú najčastejšie tzv. bioflavonoidy. Prípravok od spoločnosti Walmark - Varixinal obsahuje okrem bioflavonoidov aj veľmi účinné zložky ako sú výťažky z liečivých rastlín a to Pagaštana konského, Gotu Koly,Listnatca Bodlinatého a Čučoriedok. Prípravok je navyše obohatený o vitamín C a Hesperidín. Varixinal Vám môžem odporúčiť ako podporný prostriedok pri riešení Vami spomínaných zdravotných problémov, ale znovu odporúčam aj návštevu príslušného lekára.
7. 1. 2003 dňa 0:00