monika:
pan doktor trapi ma problem, ktory som prave citala.. trpim neustalou unavou k comu sa pridavaju aj depresie a strasne stavy vycerpania, pricom absolutne nevykonavam fyzicky narocnu pracu.. stradim den pred pocitacom a doma tiez nemam skutocne toho prehnane vela.. niekedy sa len tak zosypem a ked sa rozplacem to je uz dobre.. najhorsi je blok, ktory sa mi stane pri urcitej situacii, ked neviem vyjadrit co chcem a preco ma nieco boli alebo trapi a chcela by som vediet, ci na psychyku pomaha koenzim q10, pretoze ked som ho brala, mala som problem so zaludkom popri tom.. teda presnejsie s travenim.. neviem, ako to moze suvisiet, ale bolo tomu tak.potrebovala by som urcit, ktore produkty mi odporucate brat, aby sa mi dusevny stav vylepsil a nemusela som brat nejake antidepresiva.. ale sucasne nech to nema nnijaky vedlajsi ucinok.. trpim zaludocnymi problemami.. prosim poradte..dakujem vam vopred..monika
19. 8. 2002 dňa 0:00

Dobrý deň Monika,

priznám sa, že po prečítaní Vaších riadkov som dlho rozmýšľal nad tým ako sa s nami zahráva život a ako Vám čo najlepšie pomôcť. V dnešnej uponáhľanej dobe sme všetci vystavení obrovským tlakom a stresovým situáciam, ktoré sa prejavia u každého inak. Nie každý je schopný reagovať na zmeny, ktoré sa udiali za posledné roky a často prichádzajú prejavy psychickej lability. Tieto veľmi narúšajú kvalitu života.
Samozrejme existuje mnoho prípravkov na báze liečív, ktoré potláčajú nepríjemné dôsledky rôzných psychických problémov, ale žiaľ veľkou nevýhodou sú ich vedľajšie účinky, hlavne v podobe vytvorenia závislosti na ich príjem, prejavy abstinenčných príznakov po ich vysadení a pôsobenie na tráviaci trakt. Na druhej strane dnes je možnosť vybrať si aj zo špeciálnych doplnkov výživy, ktoré svojím zložením a účinnými látkami napomáhajú k zlepšeniu psychickej kondície. Môžu byť účinné pri odstránení únavy, vyčerpanosti, pre zlepšenie mentálnych funkcií človeka ako je pamäť, schopnosť koncentrácie.
Zloženie týchto prípravkov je založené na obsahu prírodných látok v podobe výťažkov z rôzných bylín a drevín, ktoré sa dávno v krajine výskytu používali domorodým obyvateľstvom na liečenie rôzných zdravotných problémov. Dôležité je, že tieto prípravky pri dodržaní dávkovania možno užívať dlhodobo bez vedľajších účinkov. Navyše po ich vysadení nenastávajú abstinenčné príznaky a organizmus je schopný prirodzenej regenerácie v podobe spánku, oddychu.
Spoločnosť Walmark vyvinula za týmto účelom prípravky GinkoStim, MemoPlus, Guaranu, ktoré Vám môžem odporučiť na zmiernenie prejavov vyčerpanosti, únavy a na zlepšenie celkovej psychickej pohody. Ale na základe Vami popísaných príznakov sa domnievam, že ide o vážnejší problém a silný stupeň depresie a preto Vám odporúčam s dôverou sa obrátiť na príslušného odborného lekára z oblasti psychického zdravia, ktorý spolu s Vami nájde príčinu a spôsob riešenia Vášho problému a môžete s ním prekonzultovať aj prípadné používanie spomínaných prípravkov.
Čo sa týka koenzýmu Q10, ide o látku, ktorá je veľmi dôležitá pre proces prenosu a získavania energie, pre prácu srdca a ostatných orgánov ako je pečeň a imunitný systém. Spomaľuje proces únavy a pozitívne vplýva na vitalitu a psychickú kondíciu. So stúpajúcim vekom a pri psychickej záťaži jeho hladina v organizme klesá a je potrebné ho dopĺňať. Zatiaľ nemáme poznatky, že jeho užívanie pri dodržaní doporučeného dávkovania nepriaznivo vplýva na žalúdok a vo Vašom prípade sa domnievam, že ide skôr o citlivejšiu žalúdočnu sliznicu alebo dôsledok spomínaných psychických problémov.
Neviem či Vám takto na diaľku pomôžem, ale verím a prajem Vám, aby ste úspešne vyriešili Váš problém a budeme radi ak k tomu napomôžu aj naše prípravky.
3. 9. 2002 dňa 0:00