Iveta:
-Pán doktor, potrebovala by som radu. Už je to asi rok dozadu, čo som začala mať problémy s trávením. Po ktoromkoľvek jedle mám silné vetry. Je to veľmi nepríjemné. Čo by som mala robiť?
Ďakujem.
10. 2. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

na Vašu otázku sa odpovedá ťažko, pretože chýba tu viacero dôležitých informácií. Prečo nastali problémy tak naraz ?, prekonali ste nejakú chorobu traviaceho traktu alebo operáciu?,aký máte spôsob stravovania ?.
Všeobecne sa doporučuje pri obdobných problémoch vylúčiť zo stravy potraviny alebo zložky s tzv. nadúvajúcim účinkom, zaradiť viacej vlákniny a prečistiť organizmus. Dôležitú úlohu pri správnom trávení potravy má aj fyziologická črevná flóra.
Tu by sa mohli použiť prípravky na báze potravinových doplnkov ako sú napríklad Vláknina - na lepšie vyprázdňovanie, podporuje sťahovanie svalov zažívacieho ústrojenstva, Yucca - pre čistiaci účinok na organizmus. Obnovu črevnej flóry možno dosiahnuť užívaním prípravkov Acidophilus alebo Acidophilus&Pectin.
Ak ste však ešte nenavštívili odborného lekára, rozhodne Vám to doporučujem, pretože tieto problémy môžu súvisieť s oveľa závažnejšími ochoreniami orgánov.
24. 2. 2003 dňa 0:00