Margita, Bratislava:
Môj 49.r.brat je vodičom súdkromnej diaľkovej kamiónovej dopravy. Už dlhodobo je veľmi fyzicky aj psychicky vyčerpaný, keď má oddych jeden a pol dňa, rieši stres aj požitím alkoholu vína a piva. Má problémy aj rodinné, čo ťažko znáša. Prejavuje sa uňho aj emočná porucha - začne kričať (doma v rodine) za volantom hovorí, že je kľudný. Užíval imunoglukán, po využití energetické cukríky + energy spektrum q 10 dlhodobejšie, po využití keď stále únava neprechádzala t.č. energetické cukríky + Guaranu + šumivé magnézium, čaj na zvýšenie koncentrácie. Najlepšia terapia by bol oddych, čo si však nemôže dovoliť, pretože vraj u jeho zamestnávateľa neexistuje dovolenka, ak zostane doma (aj keď sa náhodou kamión pokazí a je nútený nepracovať, čo bolo aj tri týždne) nemá žiadne finančné vyrovnanie nedostane nič. Prosila by som poradiť, aké najvhodnejšie Vaše produkty by boli vhodné kombinovať, aby sa zlepšila jeho psychická aj fyzická kondícia, keď nechce navšítviť lekára, pretože vraj si to nemôže dovoliť kvôli práci, ktorú môže stratiť. Srdečná vďaka už vopred za radu.
27. 4. 2004 dňa 8:25
Dobrý deň,
V prvom rade sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď spôsobenú technickými problémami. Verím tomu, že Váš brat žije v neprimeranom strese. Musí si však sám uvedomiť, že ide o jeho zdravie a jeho život, a dokázať si dobu medzi cestami kamiónom zariadiť tak aby si jeho organizmus oddýchol. Človek predsa nie je stroj, takže pri ochorení nie je možnosť urobiť generálnu opravu, ako je to u auta. Keďže práca vodiča vyžaduje neustálu pozornosť a sústredenie, je potrebné, aby Váš brat šiel do práce oddýchnutý a zregenerovaný.
V prvom rade by som mu doporučila, aby si po jazde uvedomil, že organizmus je vyčerpaný. V tomto prípade je dobré dať si tabletu MELATONÍN, ktorý navodí príjemný a pokojný spánok. Ak je vodič oddýchnutý a vyspatý, nehrozí mu počas cesty mikrospánok, v kritických situáciách vie pohotovo reagovať a dokáže sa na jazdu plne sústrediť.
Pred jazdou môže brat užívať GinkoStim, ktorý prekrvuje hlavne mozog a zlepšuje koncentráciu.
Takisto by bolo možné súčasne užívať CoenzymQ10, ktorý zabezpečuje zásobovanie organizmu kyslíkom, tým pádom sa zlepšuje práca srdca a ostatných orgánov ľudského tela.
Čo sa týka produktov pôsobiacich ukľudňujúco, bolo by vhodné obrátiť sa na bratovho ošetrujúceho lekára, ktorý by mu predpísal vhodný prípravok / napr. Xanax/.
Som rada, že Vám záleží na zdraví Vášho brata, takže držím palce a prajem veľa úspechov.
21. 7. 2004 dňa 18:37