Dusan:
Mate nieco aj pre alergikov zacinajuca astma dieta 6 rokov
dakujem
1. 11. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň,


otázka astmy je veľmi závažným zdravotným problémom vo vyspelých krajinách. Incidencia výskytu stúpa a výnimkou nie je ani naša krajina. Zvlášť alarmujúci je fakt, že každoročne pribúda do ambulancií imunológov alebo alergológov čoraz väčší počet detí. Prognóza je naďalej veľmi nepriaznivá. Preto v poslednom období prebieha množstvo akcií za pomoci odborníkov, farmaceutických firiem a médií, cieľom ktorích je zvýšiť znalosti širokej verejnosti o príčinách vzniku, prevencii, možnostiach liečby a pod.
U detí je veľmi dôležité včasné a správne diagnostikovanie ochorenia, pretože je tu veľká pravdepodobnosť nápravy až úplneho vyliečenia. K tomu však treba absolvovať vyšetrenia u detského alergoimunológa, ktorý pomocou testov stanoví príčinu ochorenia, navrhne preventívne a terapeutické postupy, ktoré je potrebné dodržať. V tomto Vám doporučujem sa spoľahnúť na odborných lekárov, pretože naši imunoalergológovia patria medzi veľmi erudovaných odborníkov.
Z produkcie spoločnosti Walmark Vám môžem odporučiť doplnky výživy len ako podporné prípravky, ktoré dodajú do organizmu potrebné vitamíny, minerály a iné látky a týmto spôsobom zvýšia imunitu organizmu a účinok liekov. Nenahrádzajú liečebný efekt liekov a pri takomto závažnom ochorení tvrdenie, že akýkoľvek doplnok výživy môže vyliečiť toto ochorenie, je prinajlepšom nezodpovedné.
Ako podporné prípravky po doporučení lekárom Vám môžem poradiť prípravky detského radu a to Marťankovia s oligosacharidmi alebo Echináčkovia.
11. 11. 2002 dňa 0:00