Anonim:
Dobry podvecer!
Chcela by som sa vas spytatat aka kombinacia vitaminov alebo mineralov je najlepsia na dusevne poruchy.Jedna sa o depresiu a schizofreniu.A tiez by som sa rada opytala na doplnky vyzivy pri traseni sa ruk a hlavy.Mojmu otcovi sa trasu ruky a obcas hlava.Hlavu dokaze ovladat,ked si to uvedomi,ale ked sa mu trasu ruky tvrdi,ze to ma z unavy a ked si odpocinie,pospi a pod.tras prestane.Nechce ist ani za ten svet k neurologovi,tak vas prosim aspon o radu o volnopredajnych liekoch a doplnkoch vyzivy.Velmi pekne vam dakujem.
25. 4. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

ťažko povedať či existujú nejaké špeciálne kombinácie vitamínov a minerálov pri takýchto formách duševných porúch. Najideálnejšie je dopĺňanie potrebných látok formou multivitamínov a minerálov. Napríklad ABC Spektrum, u starších ľudí Senior Spektrum s výťažkom Ženšenu. Liečba týchto ochorení patrí do rúk psychiatra v spolupráci s najbližším okolím postihnutého jedinca.
Čo sa týka druhej otázky, jednoznačne treba prehovoriť p. otca na návštevu neurológa aby sa mohla stanoviť príčina týchto prejavov. Hlavne ide o to aby sa do budúcnosti vylúčilo alebo zmiernilo nebezpečie vzniku komplikácií ako je napríklad mozgová mrtvica.
U starších ľudí sa v súčasnosti využívajú na zlepšenie prekrvovania oblastí CNS hlavne mozgu výťažky z listov Ginka biloba. Účinné látky v tomto extrakte majú priaznivý efekt na zvýšený prietok krvi, zabraňujú tvorbe krvných zrazenín, majú antioxidačný účinok. Zlepšenie prekrvovania mozgu vedie k nárastu mentálnzch funkcií, výkonnosti mozgu. Pomáha odstrániť závrate, pískanie v ušiach a prejavy depresie a úzkosti.
V tomto smere Vám doporučujem prípravok GinkoPrim s obsahom 30 mg extraktu z listiv ginko biloba.
Spolu s týmto prípravkom sa môže užívať aj Lecitín a Koenzým Q10. Takisto napomáhajú pri obnove energie a zlepšovaní funkcie CNS.
Verím, že tieto prípravky pomôžu Vášmu blízkemu a srdečne Vám to želám. Teším sa na prípadne ďalšie otázky.
26. 5. 2003 dňa 0:00