Anonim:
Dobry den.Zaujimalo by ma,co by ste poradili uzivat z radu vyrobkov Walmark,ake caje pit alebo inu podpornu liecbu pre 50 rocnu zenu,ktora sa stale nemoze zbavit bakterii pritomnych v moci,ani po opakovanej liecbe antibiotikami.Urologicke caje ani ine mocopudne pripravky nepomahaju.Dakujem.Martina
27. 1. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

problém infekcie močových ciest, tzv. uroinfekcie je nepríjemným spoločníkom mnohých žien. Súvisí to s anatomickými predpokladmi - kratšia močová trubica, menšia vzdialenosť medzi konečníkom a ústím močovej trubice.
Uroinfekcie tvoria významný počet všetkých bakteriálnych infekcií a neliečené a nedoliečené vedú k recidívam až chronickým infekciám.
Ako prevencia opakovania uroinfekcie alebo súčasť liečby chronických infekcií je možné odporučiť správny pitný režim, hygienu sexuálneho styku a liečbu pošvových zápalov u žien, teplé spodné prádlo, nezadržiavanie moču, nedráždivá dieta a výťažky z brusnicovej šťavy.
Prečo práve brusnice ? Brusnice obsahujú kyselinu ellagikovú, ktorá zabraňuje uchyteniu baktérií, hlavne E. coli , na steny močovej trubice a mechúra. Práve E. coli je príčinou 85% všetkých infekcií močových ciest. Okrem toho extrakt z brusníc pomáha aj pri infekciach obličiek, problémoch s prostatou u mužov,reguluje silnú menštruáciu, spomaľuje rozklad vylúčeného moču a tým zabraňuje vzniku nepríjemného zápachu u pacientov s inkontinenciou.
Prípravok Brusnice s vitamínmi od firmy Natureś Bounty obsahuje okrem extraktu z brusníc aj vitamín C, ktorý taktiež spomaľuje rast E. coli, zvyšuje kyslosť moču a vytvára nepriaznivé prostredie pre niektoré baktérie. Vitamín E tu spĺňa úlohu antioxidanta, ktorý priaznivo ovplyvňuje celkový zdravotný stav.
Prípravok Brusnice s vitamínmi je možné užívať súčasne s ATB. Je dobrým prostriedkom na prevenciu recidív uroinfekcií, vhodný doplnok liečby u chronických uroinfekcií, ani pri dlhodobom užívaní nedochádza k vzniku odolnosti baktérií.
Pri opakovaných zápaloch je vhodné navštíviť špecializované urologické pracovisko k vylúčeniu funkčných a anatomických odchýliek močového ústrojenstva, ktoré vznik infekcií uľahčujú.
Pri akútnej uroinfekcií s teplotami, zimnicou, silnou bolesťou v bedrovej krajine je nutné kontaktovať lekára!!.Brusnice nie sú náhradou za ATB pri akútnej infekcií.
Prajem Vám všetko dobré a verím, že aj pomocou spomínaného prípravku sa vyriešia Vaše zdravotné problémy.

5. 2. 2003 dňa 0:00