Anonim:
Dobry den.S manzelom sa snazime mat babo.Citala som ,ze je dobre jest kyselinu listovu.Kupila som si Vas produkt ABC Spektrum,kde je mnozstvo vitaminov spolu aj s touto kyselinou listovou.Chcela by som vediet ,ze ci su tieto tabletky zdravotne nezavadne.
S pozdravom Andrea
11. 10. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň,

správne ste čítali, že kyselina listová je veľmi dôležitá pre vývoj plodu, s jej nedostatkom sa spája zvýšený výskyt vyvojových vád. Pravdepodobne to súvisí s jej úlohou pri tvorbe nukleových kyselín, tvorbe a delení buniek a premene bielkovín.
Na doplnenie hladiny kys. listovej okrem príjmu cez potravu(hlavne rastlinného charakteru)sa počas tehotenstva a dojčenia odporúča príjem aj formou doplnkov výživy. Takisto ste sa správne rozhodli aj pre ABC Spektrum, ktoré je kompletným multivitamínom a multiminerálom, ale spoločnosť Walmark Vám ponúka aj špecifický prípravok na toto obdobie - Prenatal vitamíny z produkcie firmy Natureś Bounty, ktorej prípravky spoločnosť Walmark výhradne zastupuje a distribuje na Slovensku.
Keďže tieto prípravky sú určené pre tehotné a dojčiace ženy spĺňajú prísne požiadavky na kvalitu a zdravotnú nezávadnosť(samozrejme platí to aj pre ostatné prípravky). Dôraz na vysokú kvalitu všetkých výrobkov viedol k zabezpečeniu akosti a výroby potravín- SYSTÉMU KRITICKÝCH BODOV - HACCP. Ide o systém, ktorý chráni spotrebiteľov pred nebezpečenstvom, ktoré môže vzniknúť v priebehu výroby výrobku. Spoločnosť, ktorá zavedie HACCP a ho zlepšuje, tak uvádza na trh vysoko akostné výrobky.
Spoločnosť Walmark vyrába v priestoroch, ktoré vyhovujú podmienkam Správnej výrobnej praxe a podmienkam pre výrobu nielen doplnkov výživy, ale aj liečív a liekov.
Pevne verím, že aj za prispenia naších prípravkov sa dočkáte vytúženého zdravého dieťaťa, k čomu Vám držím srdečne všetky prsty.
21. 10. 2002 dňa 0:00