Katarína, Nitra:
dobrý deň!Rada by som sa spytala na povrchové žily,mám iba 20 rokov a mam vystúpenú povrchovú žilu po koleno a veľa malých popraskaných žíl.lekar mi poradil len obväzy a robil mi sklerotizáciu ale skor sa mi to zhorsilo.brala som aj antikoncepciu ale ze vraj to nevadilo.Je nejaký prípravok okrem varixinalu ktorý by vyliečil poškodené žilky,a aby to aj esteticky zmizlo?dá sa to vyriešiť operáciou?Ďakujem pekne
14. 3. 2005 dňa 20:06
Dobrý deň,
Varixinal, Detralex, Anavenol a všetky ostatné venofarmaká majú za úlohu zabrániť vzniku varixov, prípadne zmierniť prejavy spôsobené výskytom varixov. Žiaden z týchto liekov varixy neodstraňuje. Odstrániť sa dajú len operačne, alebo sklerotizáciou. Ani chirurgické odstránenie varixov, ani sklerotizácia však nemajú trvalý efekt, po čase sa varixy objavia znovu.
Je možné, že výskyt varixov je u Vás geneticky daný ( mali ich vaši rodičia) a navyše u žien sa varixy vyskytujú častejšie ako u mužov.
Každopádne užívajte prípravok Varixinal, predídete tým ďalšiemu rozširovaniu kŕčových žíl, vystríhajte sa dlhodobého státia, či sedenia na tvrdej podložke, pri sedení sa snažte neprekladať nohu cez nohu, nenoste sťahujúce podkolienky a ponožky s pevným lemom a večer pred spaním či ráno po zobudení si aspoň tri minúty zacvičte. ( nemyslím celkovo, stačí " bicyklovať" aspoň dvadsať krát).
Ak sa rozhodnete pre chirurgické odstránenie varixov, každopádne začnite po ňom Varixinal užívať, predídete tak recidíve.
Prajem Vám pekný deň.
2. 4. 2005 dňa 20:42