dada, Borský Mikuláš:
dobrý den,prosim Vás pekne,niekedy po menštruacii zvyknem špinit"čistu krv",pan doktor mi predpísal LUTENYL,ktorý sa dáva od 16.do 25.dna po menštruacii,než som si to nasadila,tak som zrovna nešpinila,no po prvej tabletke išlaa znovu zo mna krv,dnes mám druhu a situacia je taká ista,Prosím Vás mám to uživat dalej a prečo mi to dal len na 10 dní a mám príst na kontrolu o 3 mesiace?Jednal správne?Ešte podotýkam,že mám zle vyvinutu maternicu.Dakujem
3.2.2008 dňa 13:08
Dobrý deň,  tzv. medzimenštručné krvácanie býva pomerne časté, môže byť spojené  s ovuláciou, prípadne inými príčinami. Prvá liečba je symptomatická, podávajú sa lieky za zlepšenie zrážanlivosti krvi - Kanavit, Ascorutin-vitamin C s rutínom, ktorý spevňuje cievnu stenu. Lutenyl je hormonálny prípravok,  jeho ordinácia len na 10 dní od 16. dňa po ovulácii nie je štandardná.  Neviem aké vyšetrenia ste absolvovali pred nasadením tejto liečby, aké výrazné sú Vaše ťažkosti, koľko trvajú, teda je potrebné opakovane navštíviť Vášho gynekologa a informovať sa podrobne. Je potrebné exaktné abdominálne a gynekolog. SONO vyšetrenie, prípadne stanovenie hormonálnych hladín....
18.2.2008 dňa 14:10