Miroslava:
Dobrý den, prosím o informáciu, mojmu manzelovi zistili vysoké ref.hodnoty pri:
- FeS 39.500
- Celk.vazob.kap.Fe 78.600
- Satuáracia transf-vyp 0.503
Ferritin - Ria 574.7
Kedze sme bezradní pochopit, co tieto ukazovatele znamenajú, boli by sme Vám nesmierne zaviazaní
o objasnenie situácie, zároven vás prosíme spomenút, k akému ochoreniu vlastne smerujú tieto vysoké hodnoty. Prípadne coho sa vyvarovat v budúcnosti.
Za objasnenie dakujeme
Riecanova
14. 10. 2005 dňa 10:25
Dobrý deň, na vyčerpávajúcu odpoveď by som potrebovala ďalšie údaje o zdravotnom stave Váško manžela. Určite mal vyšetrený aj krvný obraz, pečeňové testy, možno užíva lieky. Zvýšené hodnoty železa/Fe/ v sére bývajú pri vírusových zápaloch pečene, pri zhoršení cirhozy pečene keď dochádza k uvoľneniu zásob Fe z poškodených pečeň. buniek a u niektorých chorých s v krvi zjavuje aj ferritin, ďalej pri žltačke spôsobenej rozpadom červených krviniek, pri hemochromatoze. Súčasne môžu byť zvýšené hodnoty aj pri substitučnej liečbe prípravkom Fe pri anémii a ochorení žalúdka, pri poruchách vstrebávania Fe.
Máte možnosť priameho telef. kontaktu každú stredu od 12.30 do 16.30 na č. tel. 0800 191 191
Veľa zdravia
26. 10. 2005 dňa 16:26